Koniec Game of Thrones: Kto skončil na tróne, kto zomrel a kam išiel Jon? ZHRNUTIE

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Koniec Game of Thrones

Dámy a páni, je to tu. Po dlhých rokoch prišlo finále najväčšieho televízneho seriálu histórie. Keď nám HBO pred takmer dekádou prinieslo prvú epizódu adaptácie knižnej série Pieseň ľadu a ohňa, vedeli sme, že to bude naozaj dlhá a veľkolepá jazda. Všetko dobré však raz pominie. Koniec Game of Thrones je tupoďme si teda zhrnúť, čo všetko sa udialo v samotnom finále!

Pozor! Článok obsahuje spoilery z celého seriálu Game of Thrones.

koniec game of thrones
Zdroj: winteriscoming.net

Dany je mŕtva

Po tom, čo Daenerys v predposlednej časti spálila hlavné mesto, tak trochu sme to očakávali. Jon Snow/Aegon Targaryen jej nemohol odpustiť, že zabila tisíce nevinných ľudí, preto ju prebodol dýkou a zabil. Len chvíľu predtým ju naposledy pobozkal a povedal jej, že „navždy bude jeho kráľovná.“

Železný trón je zničený

Nakoniec teda na tróne neskončil nikto, keďže trón už neexistuje. Zasiahnutý žiaľom mŕtvej Dany, drak Drogon prišiel do miestnosti s trónom a od hnevu ho roztavil. Nevieme, nakoľko sú draky v Game of Thrones inteligentné, no touto symbolikou sme jasne videli, že všetky postavy už majú dosť krviprelievania, ktoré sa kvôli tomuto trónu dialo. Daenerys si naň ani nestihla sadnúť a Drogon odletel preč s jej mŕtvym telom.

dany daenerys targaryen
Zdroj: hbo.com

Bran je kráľom

Kráľom sa nakoniec stal Bran, resp. Trojoký havran. Ten už trón má v podobe vozíčku, takže je vybavený. So schopnosťami vidieť do minulosti či dokonca z časti aj do budúcnosti je ideálnym vládcom, ktorý bude konať v záujme všetkých. Pri jeho zvolení sa taktiež rozhodlo, že trón už nebude dedičný, ale po smrti každého vládcu sa znova zvolí nový.

Jon je späť na severe

Kruh sa uzavrel a Jon sa vrátil k Nočnej hliadke. Potom, čo zabil kráľovnú, musel medzi severanmi a nasledovníkmi Daenerys vzniknúť kompromis. Jedna strana chcela Jona popraviť, druhá ho chcela pustiť na slobodu – tak ho poslali späť, aby bránil Stenu, aj keď už niet pred čím. Taktiež sme videli, že Jon sa nakoniec vybral spolu s Tormundom a jeho ľuďmi za samotnú Stenu, kde pravdepodobne aj ostane.

Mohlo by vás zaujímať: Petícia o nanovo natočenú 8. sériu Game of Thrones

koniec game of thrones jon snow
Zdroj: hbo.com

Tyrion je Hand of The King

Tyrion je posledným, kto ostal z rodu Lannisterovcov. Aj keď už túto rolu zastávať nechcel, bol znova zvolený za pravú ruku kráľa Brana. Má teraz celý život na to, aby naprával svoje chyby a pomáhal ľuďom. V pokojných časoch si taktiež bude môcť nájsť novú lásku a pokračovať vo svojom rode.

Sansa je Queen in the North

Sansa je jednou z postáv, ktoré to mali od samotného začiatku ťažké. Ako sa však vraví, všetko zlé je na niečo dobré. Postupom času sa z nej stala silná žena, ktorá si vo finále vydobyla, že zo severu sa opäť stane samostatné kráľovstvo – ktorému bude vládnuť ona.

sansa stark game of thrones
Zdroj: hbo.com

Arya cestuje na západ

Keďže nám Arya sama viackrát naznačila, že ona nikdy nebola ani nikdy nebude dámou, pohodlný hrad vymenila za loď a poriadne dobrodružstvo. Vydala sa smerom na západ – tam, kde končia všetky mapy. S ikonickým Vlkom Starkovcov na plachte pláva voči novým svetom, ktoré čakajú, kým ich niekto objaví.

Grey Worm ide do Naath

Pochopiteľne si toho táto postava tiež veľa pretrpela. Potom, čo so severanmi a novým kráľom uzavrel kompromis ohľadom Jona, vzal zvyšok svojej armády a vydal sa do mesta Naath. Pokiaľ neviete, ide o starý domov Missandei.

grey worm game of thrones
Zdroj: hbo.com

Kráľovo prístavisko má novú radu

  • Hand of The King: Tyrion
  • Veliteľ kráľovskej stráže: Brienne
  • Pán financií: Bronn
  • Pán loďstva: Davos
  • Grand Maester: Samwell Tarly

Mohlo by vás zaujímať: ROZHOVOR s NIGHT KINGOM (Vladimír Furdík)

koniec game of thrones tyrion
Zdroj: hbo.com

Čo vravíte na samotný koniec Game of Thrones? Uspokojila vás finálna časť, alebo ste čakali niečo viac? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: huffpost.com, thr.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -