V závere seriálu Into the Badlands dostávame presne to, po čom túžime!

Nenechajte si ujsť

Poznáme medzinárodné dátumy uvedenia filmu Wonder Woman 1984. Kedy ho uvidíme u nás na Slovensku?

Štúdio Warner Bros. predstavilo všetky medzinárodné dátumy uvedenia DC filmu Wonder Woman 1984. Vysoko očakávaná novinka budem okrem kín vychádzať aj digitálne a pozrieť...

Film Black Panther 2 mieri do produkcie. Vieme, ktorý herec stvárni jedného zo záporákov

Od smrti herca Chadwicka Bosemana ubehli takmer tri mesiace. 28. augusta nás navždy opustil vo veku 43 rokov po niekoľkoročnom boji s rakovinou hrubého...

AKTUÁLNE: PlayStation 5 už dnes štartuje na Slovensku a v Českej republike

Od dnešného dňa si môžu novú hernú konzolu PlayStation 5 vyskúšať aj herní fanúšikovia zo strednej Európy - čiže aj my, na Slovensku. Po...

Temný trailer k Snyderovej verzii DC filmu Justice League dorazil aj s niekoľkými novými zábermi

Režisér Zack Snyder odhalil ďalší trailer k jeho verzii DC filmu Justice League a vidíme v ňom lepší pohľad na legendárneho záporáka Darkseida a Supermana. MOHLO...
Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 20 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Koniec Into the Badlands

Komiks prežíva na striebornom plátne svoj zlatý vek. Vlastne sa zdá, že superhrdinovia s nadľudskými schopnosťami si úplne podmanili žáner akčného filmu. Priaznivcov, ktorí dávajú prednosť tradičnému bojovému umeniu, je však na celom svete stále dosť. Fanúšikovia, ktorí vyrastali na filmoch s Bruceom Lee či Jackie Chanom si prídu na svoje skôr pred televíznymi obrazovkami ako v prítmí kinosál.

Dôkazom je seriál Into the Badlands, za ktorým stojí televízna stanica AMC. Epická sága sa uzavrie v tretej sérii, ktorá sa začala vysielať na jeseň 2018. Seriál vstúpi do veľkolepého finále premiérou deviatej časti, ktorá pripadá na 25. marec.

Chuck Norris to zvládne vždy!

Veľa ľudí si bojové umenia spája predovšetkým so starovekou Čínou alebo umením japonských ninjov. Každý z nás si vybaví napríklad karate, kung-fu, taekwondo či aikido. Veľkú popularitu týmto starodávnym technikám priniesli najmä hviezdy strieborného plátna a seriálov.

Seriál Walker, Texas Ranger s Chuckom Norrisom je dnes už absolútne kultová záležitosť, rovnako ako filmy s Jackie Chanom ako snáď najväčším priekopníkom a majstrom bojových umení. Našťastie sa divák nemusí spoliehať iba na kultové hitovky, stále pribúdajú nové filmy a seriály. Téma bojovania vo vymyslenom svete a hrdinovia s nadľudskými schopnosťami jednoducho fascinujú ľudí viac ako 90 rokov. Fanúšikovia sa chcú svojim hviezdam priblížiť čo najviac a v dnešnej dobe už neprekvapuje, že sa za nich dokonca prezliekajú.

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Z malého stretnutia fanúšikov až k celosvetovému fenoménu – Cosplay

Prví fanúšikovia sa stretli v New Yorku už v roku 1936. Stretnutia sa potom konali každoročne a už v roku 1939 dostali oficiálny názov WorldCon. Spolu s novým názvom pribudli aj tematické kostýmy, do ktorých sa fanúšikovia obliekali. Netrvalo dlho a masky zmenili tvár celého festivalu na nepoznanie.

K už zavedenému WorldConu pribudol v sedemdesiatych rokoch ďalší festival – ComicCon, ktorý odráža predovšetkým komiksovú tvorbu. Na prvom ročníku v roku 1970 sa zúčastnilo 300 ľudí, v roku 2015 už počet účastníkov dosiahol 150 000.

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Neustále rastúca komunita

K výslednej podobe dnešného záujmu o cosplay prispelo rozšírenie do Japonska na prelome 70. a 80. rokov. V tej dobe ešte stále neexistoval pojem, pod ktorý by sa mohli kostýmové aktivity schovať. V roku 1984 s ním prišiel japonský reportér Nov Takahashi, ktorý v reportáži z amerického WorldConu po prvý raz uviedol termín “Cosplay”. Celosvetovo rozšírený koníček tak dostal príhodné meno pozostávajúce z anglického slova “Costume” (kostým) a “Play” (hrať).

Cosplay má svoju oddanú komunitu, ku ktorej sa každý rok pridávajú ďalší členovia. V súčasnosti sa príprava na jednotlivé stretnutia stala pre mnohých koníčkom na plný úväzok. Vznikajú tak úžasné kostýmy a masky, ktoré vyrážajú dych.

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Cosplay sa darí aj na Slovensku

Aj u nás sa nájde plno zručných cosplayerov, ktorí sa rovnako ako vo svete tiež stretávajú na festivaloch a Conoch. Vďaka starostlivej príprave a vytváraniu prepracovaných kostýmov sa niektorí tunajší nadšenci dostávajú aj na medzinárodné súťaže. Na európskom festivale EuroCosplay v Londýne zanechal stopu slovenského cosplay Martin Ziman, ktorý po víťazstve na domácom Cosplay v roku 2017 reprezentoval našu krajinu s maskou Predátora a umiestnil sa na 9. mieste. Výroba masky mu trvala 8 mesiacov.

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Ísť fanúšikom naproti

Práve seriál Into the Badlands v sebe spája prvky blízke fanúšikom cosplay. Ide o nadžánrový počin skúsených tvorcov Alfreda Gougha a Milesa Millara. Dej sa točí okolo skúseného bojovníka Sunnyho (Daniel Wu) a mladého chlapca M. K., ktorý je jeho učňom.

Príbeh sa odohráva v prostredí post-apokalyptického sveta približne 500 rokov po skončení vojen, ktoré zanechali pôvodný svet a civilizáciu v ruinách. To tvorcom umožňuje zamiešať do hry o divákovu priazeň nevšedné dobrodružstvá a prepracované kostýmy. Seriál si však jednoznačne získal fanúšikov netradičným zapojením bojových umení.

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Tvorcovia seriálu a celý tím vyšli v ústrety komunite, ktorá sa vytvorila okolo spomínaných festivalov WorldCon a ComicCon. Zo silného zázemia fanúšikov, ktorí sa pohybujú okolo cosplay, ťaží aj výsledný mix kostýmov a masiek v Into the Badlands. V seriáli sa nenútene stretáva orientálna estetika s tou západnou a do post-apokalyptických kulís vstupujú prvky steampunku. A presne taký kokteil fanúšikom chutí.

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Rozhodujúca bitka je tu

Čo čaká hlavných hrdinov v záverečných kapitolách príbehu, ktorý píše seriál Into the Badlands? Zajatý Bajie varuje Sunnyho pred Pilgrimom. Lenže ide o život jeho syna a tak sa Sunny musí rozhodnúť, či má Pilgrimovi predsa len pomôcť otvoriť komnatu Meridian. M.K. sa snaží vyrovnať s faktom, že Sunny zabil jeho matku a jediné, čo ho zaujíma, je pomsta. Vdovu, unesenú Majstrom, čaká stret s minulosťou. Moon sa ponáhľa zachrániť Lydiu, ktorá preňho v boji takmer obetovala vlastný život, pred istou smrťou.

Dávno zabudnuté tajomstvá sa opäť vynoria na zemský povrch a noví spojenci sa vydajú do záverečnej epickej bitky, ktorá prinesie všetkým bojovníkom konečné rozhrešenie. Osud ľudstva visí na vlásku… Ako to celé dopadne?

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Tešíte sa na prichádzajúci záver seriálu Into the Badlands? Pokiaľ áno, tak 25. marca o 22:00 hod. sledujte stanicu AMC!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Poznáme medzinárodné dátumy uvedenia filmu Wonder Woman 1984. Kedy ho uvidíme u nás na Slovensku?

Štúdio Warner Bros. predstavilo všetky medzinárodné dátumy uvedenia DC filmu Wonder Woman 1984. Vysoko očakávaná novinka budem okrem kín vychádzať aj digitálne a pozrieť...

Baby šéf 2 prichádza s oficiálnym trailerom. Nechýba v ňom nový mini šéf, ako aj horda nekompromisných bábätiek

Spoločnosť DreamWorks Animation vypustila oficiálny trailer k nadchádzajúcej animovanej komédii Baby šéf 2, v ktorej na nás čaká veľa bláznivých prekvapení. Trailer k animovanej komédii...

Herec George Clooney si kopol do filmu Tenet a nešetril kritikou. Čo sa mu nepáči?

George Clooney a Tenet Skúsený herec George Clooney spomenul pri promovaní svojho nového projektu The Midnight Sky aj populárny film Tenet od Christophera Nolana, ktorý...

Špičkové originálne funkcie za výhodnú cenu. Samsung predstavuje modely Galaxy A12 a Galaxy A02s

Samsung Galaxy A12 a Galaxy A02s Spoločnosť Samsung Electronics predstavila nové smartfóny Galaxy A12 a Galaxy A02s, vďaka ktorým budú špičkové inovatívne funkcie a vlastnosti...

Alan Rickman, známy ako profesor Snape, si 25 rokov písal denníky. Budeme si ich môcť prečítať aj my?

Alan Rickman a jeho denníky Alan Rickman si viac ako 25 rokov viedol denníky. Herec, ktorého sme mohli poznať najviac ako profesora Snapea zo série...