V závere seriálu Into the Badlands dostávame presne to, po čom túžime!

Nenechajte si ujsť

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...
Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 20 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Koniec Into the Badlands

Komiks prežíva na striebornom plátne svoj zlatý vek. Vlastne sa zdá, že superhrdinovia s nadľudskými schopnosťami si úplne podmanili žáner akčného filmu. Priaznivcov, ktorí dávajú prednosť tradičnému bojovému umeniu, je však na celom svete stále dosť. Fanúšikovia, ktorí vyrastali na filmoch s Bruceom Lee či Jackie Chanom si prídu na svoje skôr pred televíznymi obrazovkami ako v prítmí kinosál.

Dôkazom je seriál Into the Badlands, za ktorým stojí televízna stanica AMC. Epická sága sa uzavrie v tretej sérii, ktorá sa začala vysielať na jeseň 2018. Seriál vstúpi do veľkolepého finále premiérou deviatej časti, ktorá pripadá na 25. marec.

Chuck Norris to zvládne vždy!

Veľa ľudí si bojové umenia spája predovšetkým so starovekou Čínou alebo umením japonských ninjov. Každý z nás si vybaví napríklad karate, kung-fu, taekwondo či aikido. Veľkú popularitu týmto starodávnym technikám priniesli najmä hviezdy strieborného plátna a seriálov.

Seriál Walker, Texas Ranger s Chuckom Norrisom je dnes už absolútne kultová záležitosť, rovnako ako filmy s Jackie Chanom ako snáď najväčším priekopníkom a majstrom bojových umení. Našťastie sa divák nemusí spoliehať iba na kultové hitovky, stále pribúdajú nové filmy a seriály. Téma bojovania vo vymyslenom svete a hrdinovia s nadľudskými schopnosťami jednoducho fascinujú ľudí viac ako 90 rokov. Fanúšikovia sa chcú svojim hviezdam priblížiť čo najviac a v dnešnej dobe už neprekvapuje, že sa za nich dokonca prezliekajú.

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Z malého stretnutia fanúšikov až k celosvetovému fenoménu – Cosplay

Prví fanúšikovia sa stretli v New Yorku už v roku 1936. Stretnutia sa potom konali každoročne a už v roku 1939 dostali oficiálny názov WorldCon. Spolu s novým názvom pribudli aj tematické kostýmy, do ktorých sa fanúšikovia obliekali. Netrvalo dlho a masky zmenili tvár celého festivalu na nepoznanie.

K už zavedenému WorldConu pribudol v sedemdesiatych rokoch ďalší festival – ComicCon, ktorý odráža predovšetkým komiksovú tvorbu. Na prvom ročníku v roku 1970 sa zúčastnilo 300 ľudí, v roku 2015 už počet účastníkov dosiahol 150 000.

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Neustále rastúca komunita

K výslednej podobe dnešného záujmu o cosplay prispelo rozšírenie do Japonska na prelome 70. a 80. rokov. V tej dobe ešte stále neexistoval pojem, pod ktorý by sa mohli kostýmové aktivity schovať. V roku 1984 s ním prišiel japonský reportér Nov Takahashi, ktorý v reportáži z amerického WorldConu po prvý raz uviedol termín “Cosplay”. Celosvetovo rozšírený koníček tak dostal príhodné meno pozostávajúce z anglického slova “Costume” (kostým) a “Play” (hrať).

Cosplay má svoju oddanú komunitu, ku ktorej sa každý rok pridávajú ďalší členovia. V súčasnosti sa príprava na jednotlivé stretnutia stala pre mnohých koníčkom na plný úväzok. Vznikajú tak úžasné kostýmy a masky, ktoré vyrážajú dych.

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Cosplay sa darí aj na Slovensku

Aj u nás sa nájde plno zručných cosplayerov, ktorí sa rovnako ako vo svete tiež stretávajú na festivaloch a Conoch. Vďaka starostlivej príprave a vytváraniu prepracovaných kostýmov sa niektorí tunajší nadšenci dostávajú aj na medzinárodné súťaže. Na európskom festivale EuroCosplay v Londýne zanechal stopu slovenského cosplay Martin Ziman, ktorý po víťazstve na domácom Cosplay v roku 2017 reprezentoval našu krajinu s maskou Predátora a umiestnil sa na 9. mieste. Výroba masky mu trvala 8 mesiacov.

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Ísť fanúšikom naproti

Práve seriál Into the Badlands v sebe spája prvky blízke fanúšikom cosplay. Ide o nadžánrový počin skúsených tvorcov Alfreda Gougha a Milesa Millara. Dej sa točí okolo skúseného bojovníka Sunnyho (Daniel Wu) a mladého chlapca M. K., ktorý je jeho učňom.

Príbeh sa odohráva v prostredí post-apokalyptického sveta približne 500 rokov po skončení vojen, ktoré zanechali pôvodný svet a civilizáciu v ruinách. To tvorcom umožňuje zamiešať do hry o divákovu priazeň nevšedné dobrodružstvá a prepracované kostýmy. Seriál si však jednoznačne získal fanúšikov netradičným zapojením bojových umení.

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Tvorcovia seriálu a celý tím vyšli v ústrety komunite, ktorá sa vytvorila okolo spomínaných festivalov WorldCon a ComicCon. Zo silného zázemia fanúšikov, ktorí sa pohybujú okolo cosplay, ťaží aj výsledný mix kostýmov a masiek v Into the Badlands. V seriáli sa nenútene stretáva orientálna estetika s tou západnou a do post-apokalyptických kulís vstupujú prvky steampunku. A presne taký kokteil fanúšikom chutí.

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Rozhodujúca bitka je tu

Čo čaká hlavných hrdinov v záverečných kapitolách príbehu, ktorý píše seriál Into the Badlands? Zajatý Bajie varuje Sunnyho pred Pilgrimom. Lenže ide o život jeho syna a tak sa Sunny musí rozhodnúť, či má Pilgrimovi predsa len pomôcť otvoriť komnatu Meridian. M.K. sa snaží vyrovnať s faktom, že Sunny zabil jeho matku a jediné, čo ho zaujíma, je pomsta. Vdovu, unesenú Majstrom, čaká stret s minulosťou. Moon sa ponáhľa zachrániť Lydiu, ktorá preňho v boji takmer obetovala vlastný život, pred istou smrťou.

Dávno zabudnuté tajomstvá sa opäť vynoria na zemský povrch a noví spojenci sa vydajú do záverečnej epickej bitky, ktorá prinesie všetkým bojovníkom konečné rozhrešenie. Osud ľudstva visí na vlásku… Ako to celé dopadne?

Koniec Into the Badlands
Zdroj: Archív AMC

Tešíte sa na prichádzajúci záver seriálu Into the Badlands? Pokiaľ áno, tak 25. marca o 22:00 hod. sledujte stanicu AMC!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vieme, kedy uvidíme nový seriál zo sveta Game of Thrones s názvom House of the Dragon

Pravdepodobne vieme, kedy uvidíme House of the Dragon House of the Dragon bude slúžiť ako prequelová séria k úspešnému hitu od HBO, Game of Thrones....

POTVRDENÉ: Vieme, kedy sa Tom Cruise a Doug Liman vydajú do vesmíru natočiť niečo nevídané

Hviezda akčných filmov sa nám pripomína už dlhé roky, vrátane nezabudnuteľných zážitkov pri filmoch z franšízy Mission: Impossible. V nej sa Tom Cruise preukázal...

Pokračovanie historickej drámy Umučenie Krista má byť najväčším filmom, aký sme kedy videli

Film Umučenie Krista 2, ktorý je vhodne pomenovaný Vzkriesenie, sa naozaj stáva realitou. Herec James Caviezel sa taktiež vracia v hlavnej úlohe postavy Ježiša Krista. O...

Kto bude nový Tony Montana? Prerábka filmu Scarface si možno našla svojho predstaviteľa

Scarface remake s novým Montanom Štúdio Universal Pictures sa snaží o Scarface remake už nejaký čas. Vystriedalo sa pri ňom viacero tvorcov, avšak táto veľmi...