5 kontroverzií, ktoré takmer zapríčinili koniec Netflixu! Vedeli ste, do akých problémov sa streamovacia služba už dostala?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Máte pocit, že televízia je vďaka internetu stále menej relevantná? Ak áno, môžem vás uistiť o jednej veci: nie je to len pocit. Postupom času naozaj stále menej a menej ľudí pozerá programy, ktoré sa vysielajú v televízii, a diváci (poväčšine mladí) prichádzajú na nové spôsoby sledovania filmov či seriálov v domácnosti. Týmito spôsobmi mám na mysli tzv. streamovacie služby, ktoré sú momentálne na vzostupe. Teraz sa zdá, že každá veľká spoločnosť si vytvára vlastnú službu, aby si stihli ukrojiť čo najväčší kus zo zisku budúcnosti zábavného priemyslu.

Netflix bude zdražovať
Zdroj: engadget.com

Pre niektoré firmy už je však možno neskoro. Momentálnym kráľom streamovacích služieb je samozrejme každému dobre známy Netflix. Firma samotná začala s prenájmom DVD už vcelku dávno – boli to však oni, kto svetu predstavil revolúciu v pozeraní filmov. Spoločnosť zamierila na internet a odvtedy sa z nej stal celosvetový fenomén. Dnes ide o rapídne rastúcu firmu, ktorú využíva čoraz viac ľudí a teší sa svetlej budúcnosti. Vedeli ste však, že v niektorých momentoch čelila ostrej kritike a kontroverziám, ktoré pretrvávajú dodnes?

5 momentov, kedy takmer nastal koniec Netflixu

Žaloba štúdia FOX

20th century fox koniec netflixu
Zdroj: geeksofdoom.com

Už dva roky dozadu štúdio 20th Century Fox podalo žalobu na Netflix kvôli údajnému kradnutí zamestnancov. Netflix sa bránil tým, že o dobrých zamestnancov budú bojovať bez ohľadu na to, kde pracujú. Podľa Foxu však Netflix ilegálne zamestnal dvoch výkonných riaditeľov, ktorým však ešte neskončil kontrakt s Foxom. Netflix bol údajne varovaný, no neúspešne. Spoločnosť všetkým ukázala, že sa z nej stal veľký hráč aj medzi hollywoodskymi štúdiami.

Stúpajúca cena

Netflix
Netflix je v súčasnosti najpopulárnejšou službou na streamovanie seriálov a filmov; zdroj: bgr.com

Najväčšia sťažnosť od užívateľov Netflixu sa samozrejme týka rastu ceny. Ešte v roku 2014 bola zvýšená z $7,99 na $9,99 mesačne. Odvtedy však stihli narásť ešte o niečo viac. Dnes základný mesačný poplatok predstavuje $10,99, zatiaľ čo prémium je $13,99 mesačne. Stále existuje aj lacnejšia možnosť, ktorá však obmedzuje počet zariadení, cez ktoré môžete Netflix sledovať. Spolu s ďalšími obmedzeniami tento poplatok predstavuje $7,99 mesačne. Vďaka zvyšovaniu cien mnoho ľudí Netflix vymenilo za konkurenčné platformy, akými sú Amazon či Hulu.

Bojkot úspešného seriálu 13 Reasons Why

druhá séria 13 reason why
Zdroj: pogdesign.com

Zo show sa takmer okamžite stal jeden z najpopulárnejších originálnych seriálov Netflixu. A to aj napriek tomu, že vo svete obdržal priemerné recenzie. Hlavným dôvodom kontroverzie však bola romantizácia mentálnych ochorení. Je pravda, že program sa pokúsil zvýšiť povedomie verejnosti o chorobnom seba-poškodzovaní. Veľa ľudí ale verí, že tieto problémy nerieši, no naopak ich idealizuje a skutočné diagnózy ako depresia a post-traumatický stres zobrazuje nedôveryhodne a nekompletne.

Koniec Disney filmov

Zootopia
Zdroj: blackgirlnerds.com

Diváci všetkých vekových kategórií zbožňujú Disney filmy. Každého vždy poteší, keď sa do Netflixovej knižnice pridá ďalší počin tohto štúdia. Táto radosť už však onedlho končí. Disney si totižto vytvára vlastnú streamovaciu platformu. Všetky ich snímky, ktoré sú teraz na Netflixe dostupné, spolu so všetkými, ktoré vyjdu v tomto roku, budú na Netflixe už len do roku 2019. Nové streamovacie služby vznikajú jedna za druhou a už onedlho bude nemožné sa rozhodnúť pre tú správnu.

Kevin Spacey a jeho škandál

Zdroj: huffingtonpost.com

Herec Kevin Spacey je bol obľúbeným hercom. K jeho menu sa však minulý rok pripísal jeden z najšokujúcejších škandálov. Spacey v tom čase hral v seriáli House of Cards, originálnom výtvore Netflixu. Keď sa verejnosť dozvedela o minulom sexuálnom obťažovaní, čakali na reakciu streamovacej služby. Tá sa našťastie rozhodla správne a s hercom prerušila pracovný vzťah. Ďalšia séria House of Cards bude zároveň posledná.

Aký máte názor na súčasný rozmach streamovacích služieb? Vidíte to ako krok vpred, alebo ostávate pri klasickej televízii? Myslíte si, že niekedy nastane koniec Netflixu?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -