AKTUÁLNE: Prišiel koniec nelegálnym online seriálom a filmom?

Nenechajte si ujsť

Dominik Boskovič
Dominik Boskovičhttps://www.rewind.sk
Niet lepšieho úniku ako na chvíľku vstúpiť do sveta kinematografie. Jednoducho si oddýchnete, prídete na nové myšlienky a niekedy aj na nové nápady. Nádherný relax a oddych. Členom redakcie od: október 2015

Najčítanejšie za 7 dní

Online seriály a filmy oficiálne končia

Dnešný deň (31. október) je všetkým známy ako deň strachu, príšer a mŕtvych duší. Mŕtvou dušou sa po novom stáva nielen jedna najpoužívanejšia služba na ukladanie dát, keďže online seriály a filmy oficiálne skončili.

Na webovej službe Openload a Streamango mohli ešte do dnešného dňa používatelia internetu nájsť množstvo seriálov aj z dielne NETFLIX, HBO, Disney, AMC a iných tvorcov zábavného obsahu.

Openload a Streamango skončili

31. 10. približne o 19. hodine boli vypnuté webové stránky, ktoré slúžili najmä na ukladanie dát a video záznamov známe aj ako Openload a Streamango. Táto webová služba slúžila aj na ukladanie rôznych legálnych dát, avšak populárna sa stala najmä kvôli tomu, že sa na jej serveroch nachádzali tisícky hodín nelegálne uverejneného video obsahu populárnych seriálov a filmov z Hollywoodskeho prostredia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Po tom čo si užívateľ otvorí webovú stránku Openload alebo Streamango teraz, tak nenájde žiadnu funkčnú službu, ale iba informáciu toho, že táto webová stránka už nie je dostupná z dôvodu porušenia autorských práv. Následne je používateľ presmerovaný na webovú stránku Aliancie za kreativitu a zábavu (ACE).

Na webovej stránke ACE sa používateľ dozvedá, že ACE je koalícia popredných tvorcov obsahu a streamovacích služieb, ktorých cieľom je podpora legálneho trhu pre video obsah a riešenia problému s “pirátstvom” v online svete.

Do tejto koalície sa zapojili najväčší hráči na trhu ako NETFLIX, HBO, Amazon, Hulu, Disney, či Warner Bros. a množstvo iných. Je teda nepopierateľný fakt to, že problém so šírením nelegálneho obsahu berú tieto spoločnosti veľmi vážne.

Topserialy.to skončili tiež

Najväčšie webové stránky topserialy.to, ktoré zverejňovali embedované odkazy na nelegálny video obsah zo zahraničných služieb Verystream, Streamango a Openload boli ešte približne 2 hodiny po výpadku zahraničných služieb k dispozícii. Avšak tesne pred 9. hodinou dnešného dňa vypli celú webovú službu a zverejnili len krátky odkaz, v ktorom popisujú situáciu:

Sluzby verystream, oload, streamango a rapidvideo ukoncili svoju prevadzku, vzhladom na fakt, ze vsetky odkazy na videa boli z tychto zdrojov sme sa rozhodli ukoncit prevadzku aj my.

Farewell, RIP.

Čo bude teraz nasledovať?

Je toto prvý veľký krok k tomu, aby veľké spoločnosti vyhrali tento nekonečný boj so šírením nelegálneho obsahu? Priebeh tejto situácie budeme sledovať a priebežne vás informovať.

Článok budeme po získaní ďalších informácií priebežne aktualizovať.

Aktualizované 21:01.

Služba Verystream vyhadzuje chybu 503

Mohlo by sa ti páčiť

32 COMMENTS

 1. Je to choré…choré…choré!!! Sk…..ý hajzlici nikdy nemaju dost!!!! Ved dostali raz za to zaplatené!!! Ked to nahrali…pustili do kín…pustili v telke a stale su nenazraní!!! To ako ked by mala zaplatit trebars zena zakazdym zavodu ktorý vyrobil jej ruru na pečenie ked pecie kolač!!! A o tycjh sku…nych koncesionarskych poplatkoch ani nevravim!!! Musim platít za nieco co ani nepozeram len aby mala skurvená banda plné vrecká peňazí!!!

 2. Ak niekto pracuje osem hodín denne na 3 až 4 zmeny dostane za to akože plat a potom nejaký herec dostane (nemyslím každý) milióny dolárov za film ?
  Za TV si musím platiť aj ak ju nemám .
  Ak zmeskám nahrať film čo včera dávali v TV a bol som v prací, tak je jedno že si telku platím stiahnuť to nesmiem.
  Netflixu sa tiež máli aj oni chcú viac miliárd aj keď už majú dosť.
  Všetci by mali dostať maximálne maximálny určený plat na hodinu.
  V živote nie je spravodlivosť .
  Takže môj názor je že je to celé zle.

 3. Kur*vy na tomto svete, na všetkom zarábajú, stále málo stále málo ? chcú mať všetko platené ale keby aspoň ktumu boli primerane platy na tomto Slovensku ? ale samozrejme to by politici nemohli vo veľkom kradnúť a nabalovat sa. Stále málo ? ešte pár rokov a budeme platiť daň z dýchania vzduchu lebo aj ten niekomu určite patrí len ešte neprišiel ako ho zdaniť ?

 4. To že bannou jeden hosting nic neznamená kromě konce pro topseriály.to protože kdyby ty čobolové neměli místo mozku hovno tak by se snažili aspoň o reupload na jiné hostingy a tahle situace by je potom ovlivnila jen minimálně, no co taky čekat od přiblblejch slováku co jen copypastujou odkazy, maj co jim patří…

 5. Je to hlupost clovek si dokonca moze aj ked s mensim vyberom nahrat film s TV a to nikomu nevadi.
  Mne tam dokonca ide ten isty serial co som pozeral.
  Aj za komancov sa nahravalo na VHS.

 6. A čo tak si pekne sadnúť v kruhu rodiny,porozprávať sa s deťmi,manželkou,navštíviť priateľov,alebo jednoducho do prírody,prechádska,alebo na pivo…?Vymeniť 4K a neviem aké HD za normálne veci,z čias,keď sme boli k sebe ľudskejší….môj názor

  • Rozumná náhrada je vrátiť sa s5 k starému osvedčenému spôsobu :) Predtým ako pôjdeš do roboty alebo večer spať si nájdeš svoj obľúbený film alebo seriál na uložto a necháš ho sťahovať :)

 7. Nebudou nic seedovat stahovat můžou lidi z různých webu ulozto fastshare etc..navíc sledujserialy nekončí a zdroje budou nové a další xdddd žádný konec to není jen prostor pro další začátek ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -