Koniec seriálovým spoilerom na Facebooku? Spoločnosť predstavuje funkciu na ich elimináciu!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Určite sa vám už neraz stalo, že vám v noci vyšla nová epizóda vášho obľúbeného seriálu, no vy ste si ju hneď ráno nestihli pozrieť. A tu prichádza ten problém – Nemôžete brázdiť Facebook až dovtedy, dokým si novú časť nepozriete. Toto miesto je totižto plné nechcených spoilerov a prvých reakcií. Abraham a Glenn boli brutálne dobití na smrť v The Walking Dead? To je zlaté! Nočný Kráľ si ochočil draka a zničil stenu v Game of Thrones? Presne to som chcel vedieť! Facebook vám totižto na vašej nástenke ponúka novinky z pop kultúry alebo zo sveta, na ktoré ste kedysi klikli „páči sa mi to“.

Zdroj: anoncraft.com

Koniec seriálovým spoilerom na Facebooku?

Či už vtipné obrázky alebo srdcervúce statusy – Nežiadúce spoilery na filmy a seriály sa môžu nachádzať všade. Táto gigantická spoločnosť nám teda predstaví novú funkciu, ktorá eliminuje všetky potencionálne spoilery z vašej nástenky! Jej názov bude „Keyword Snooze“ a skúsení angličtinári si už určite vedia predstaviť, o čo pôjde. Táto funkcia funguje na veľmi jednoduchom spôsobe. Pokiaľ užívateľ uvidí nejakú novinku na ich nástenke s určitým keyword-om (kľúčovým slovom) – či už od niekoho, koho naozaj poznajú alebo od mediálnej stránky – môžu si otvoriť menu dostupných kľúčových slov a v podstate ich „pozastaviť„.

Zdroj: collider.com

Aby ste sa vyhli spoilerom, môžete blokovať kľúčové slová ako „Game of Thrones„, „The Walking Dead“ alebo „Westworld„. Najbližších 30 dní sa vám tak na nástenke neukážu žiadne príspevky, ktoré obsahujú tieto zablokované slová. Bohužiaľ, toto blokovanie nie je permanentné, takže vám slová ako „Trump“, „Clinton“ alebo „Kardashian“ nezmiznú navždy… Facebook začal túto funkciu ponúkať malému percentu užívateľov, no v priebehu týždňa budete možno aj vy tí vyvolení. Nuž, v období filmu Avengers 4 sa bude na „snooze button“ klikať pomerne často!

PS: Škoda, že táto funkcia nebola dostupná pred dvoma týždňami. Veľmi rád by som eliminoval slovíčko „Rodinka úžasných 2„…

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -