Znamená to koniec seriálu Sherlock? Martin Freeman nám prezrádza, prečo ho už nebaví práca s Benedictom Cumberbatchom!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Martin Freeman sa v súčasnosti vezie na vlne úspechu jeho role v Black Pantherovi, kde si zahral Everetta Rossa. Nikto však popri tom ani náhodou nezabudol na jeho veľkú úlohu Johna Watsona v seriáli od BBC, ktorý predstavuje Sherlocka Holmesa v modernej dobe. Ocenený a obľúbený seriál „Sherlock“ je samozrejme voľne založený na príbehoch svetoznámeho Arthura Conana Doylea. Všetkých 13 (15) epizód, ktoré vynikajú kvalitou a scenárom, si ľudia obľúbili – vďaka čomu netrpezlivo čakajú na nepotvrdenú 5. sériu. Znepokojivé správy o nezhodách medzi dvoma hlavnými hercami by nás však mali momentálne zaujímať najmenej. Martin Freeman totižto vraví, že pre Sherlocka stratil všetko nadšenie!

Zdroj: s3.cashify.in

Znamená to koniec seriálu Sherlock?

Pre televíznu stanicu BBC sa z Sherlocka stal obrovský hit. Kontroverzná 4. séria sa však dočkala vlažnejších ohlasov, na aké boli filmári a hlavne herci zvyknutí. Aj práve preto sa v tej dobe všetci začali zaujímať o otázku 5. série. Respektíve, či bude seriál vlastne ešte pokračovať. V rozhovore s portálom The Telegraph nám Martin Freeman žiaľ odhaľuje jeho nepríjemné pocity, ktoré dosť možno ovplyvnia budúcnosť programu. Toto je všetko, k čomu sa herec priznal:

„Aby som bol úprimný, bolo to vcelku nemožné. Zo Sherlocka sa stal megaúspech prakticky okamžite. Naopak s The Office (kde Freeman hral) to chvíľu trvalo, kým sa dostavilo uznanie. Sherlock však kvalitou vynikal hneď od začiatku. A keď začnete s tak veľkým úspechom, je potom ťažké si ho udržať. Očakávania niektorých ľudí už ďalej nie sú zábavné. Už to nie je o tom, či si to užijeme, ale o tom, že nám vravia: „Buď k**va urobíte toto, alebo ste k**oti.“ To už potom vôbec nie je zábava.“

Martin Freeman
Zdroj: imbdb.com

Postupom času sa kopili dôkazy o tom, že Sherlock sa už možno nevráti – aspoň teda nie tak skoro, ako by sme čakali. Freeman nás však pravdu povediac ešte viac zarazil a sklamal. Aspoň už však nemusíme beznádejne hľadať nápovedy na 5. sériu:

„Myslím si, že po 4. sérii si to vyžadovalo pauzu. Myslíme, že na nejakú chvíľu to treba položiť. A z časti za to môžu práve ohlasy na 4. sériu.“

Nejasná budúcnosť…

Je pravda, že obom hercom momentálne práca nechýba. Ako Freeman, tak samozrejme aj Benedict Cumberbatch si v MCU zaistili veľké úlohy, ktoré si v budúcnosti budú vyžadovať ich čas. Samozrejme to však neznamená, že Sherlocka stopercentne opustia. Seriál je stále veľmi populárny a jeho tvorcovia Mark Gatiss a Steven Moffat stále dúfajú v pokračovanie. Gatiss nás však zároveň uzemnil a povedal, že akékoľvek pokračovanie je vzdialené minimálne 2 roky do budúcnosti. Ktovie, aké budú vtedy pocity Freemana. Má však vôbec význam so seriálom pokračovať, ak z neho všetci zúčastnení už ďalej nie sú nadšení?

sherlock watson
Zdroj: bbc.com

Je nepríjemné to povedať, ale možno by pre všetkých bolo lepšie, keby Sherlock skončil tu a teraz. Predsa len, Freeman a Cumberbatch si stále môžu povedať, že vytvorili jednu z najlepších adaptácií ikonického anglického detektíva. Tvorcovia seriálu sa zasa môžu pochváliť tým, že nechceli dobré meno programu zneužiť len pre peniaze.

Čo si o tom myslíte vy? Chcete, aby Sherlock išiel ďalej s 5. sériou, alebo ste pre budúce pokračovanie stratili nadšenie rovnako, ako Martin Freeman? O vaše názory sa s nami podeľte v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -