Transformers končia? Štúdio Paramount Pictures práve zrušilo film Transformers 6!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Štúdio Paramount práve zrušilo Transformers 6!

Vraví sa, že železo treba kuť, kým je ešte žeravé. Nuž, štúdio Paramount práve zistilo, že jedno im už vychladlo. Ich najväčšia letná filmová séria, Transformers totiž dorazila na svoj koniec. Filmy z tejto série nepochybne patria medzi najväčšie filmové trháky všetkých čias, no a síce sme videli len päť dielov, vyzerá to tak, že ďalšieho sa už nedočkáme. Práve dnes bol totiž pripravovaný film Transformers 6 oficiálne stiahnutý z plánov štúdia Paramount Pictures.

Dôvody sú zatiaľ neznáme, avšak dalo sa to čakať. K pokračovaniu sa totiž vrátiť nechcel ani režisér predošlých filmov, Michael Bay. Ten sa s touto sériou rozlúčil práve s piatym dielom The Last Knight, ktorý bol dokonca čiastočne nasnímaný IMAX 3D kamerami, pre ten najlepší kino zážitok. Bay teda pôjde svoje explózie skúšať niekde inde a názov série Transformers si ide konečne pospať. Ak vás teda táto správa moc nepotešila, nesmúťte. Trieskajúce autíčka ako také určite nekončia, keďže už koncom roka k nám dorazí prvý diel z pripravovaných spin-off filmov, Bumblebee: The Movie.

Zatiaľ len vedľajšie filmy!

Podľa všetkého bude teda práve toto smer, ktorým sa séria vydá. Štúdio sa bude snažiť vyrozprávať prequely autobotov, alebo jednoducho spin-off príbehy mnohých postáv. Čo je určite fajn, nám sa napríklad stále nechce veriť, že táto detská show sa dokázala takto pretransformovať na temné a akčné filmy.

Ak ste sa ale tešili na pokračovanie udalostí, ktoré boli načaté medzi titulkami piateho dielu (Unicron), ešte stále tu je šanca, že ich uvidíme. Bude to však záležať od toho, aký úspech si nové filmy získajú. Neberte to ako úplne zrušenie Transformerov 6, len pozastavenie. Prestávka tejto sérii však určite padne vhod. Zatiaľ čo tretí aj štvrtý diel sa stali absolútnymi megahitmi a prehupli sa v tržbách cez miliardovú hranicu, piaty film len zľahka pokoril 600 miliónovú hranicu. Išlo teda o zatiaľ najhorší zárobok série. O recenziách k týmto filmom sa radšej vyjadrovať nebudeme. Stačí povedať, že kritici si ich moc neobľúbili. Každopádne, určite sme veľmi zvedaví, či sa séria dokáže opäť prebrať k životu s rôznymi pripravovanými vedľajšími filmami!

Ste radi, že si dáme prestávku od pokračovania Transformers série? Tešíte sa na spin-off filmy a prequely? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -