Obrovský šok pre fanúšikov The Walking Dead… Nemohlo to takto skončiť, však?

Nenechajte si ujsť

Koniec The Walking Dead

Komiksová sága The Walking Dead nás šokovala diel čo diel, dlhých 15 rokov. Vo svete zamorenom zombie sa skupina okolo Ricka Grimesa snažila prežiť nielen hordy živých mŕtvych, ľudskú šialenosť, ale aj nový svet, ktorý začal vznikať. Takže na príbehové zvraty a šokujúce úmrtia sme boli zvyknutý. Avšak, posledný obrovský šok nikto na svete nečakal. Koniec The Walking Dead prišiel naozaj s číslom vydania 193, abol naozaj posledný…

Koniec The Walking Dead
Zdroj: skybound.com

Prečo sme to nečakali?

Sám autor komiksu Robert Kirkman zdôrazňoval, že má rozpracovaný dej, ako aj vedľajšie linky príbehov na veľmi dlho. V rôznych rozhovoroch hovoril, že „mal v pláne pokračovať minimálne do čísla 300.“ Mali sme byť predsa pripravení, šokujúce zvraty sú to hlavné, pre čo tento nielen komiks (ale aj TV seriál) milujú čitatelia a diváci po celom svete.

Kirkman sa s nami ne/pekne pohral. Dokonca dal vytvoriť komiksový cover (hlavný obal pri komiksoch) k neexistujúcim dielom 194 a 195. Vo fórach sa fanúšikovia predbiehali, kto je ďalší na rade so svojou smrťou a kam sa samotný príbeh poberie. A tým dokonalo zmiatol úplne všetkých fanúšikov…

Diel 192 bol predsa prelomový… Nemôže byť koniec!

POZOR, SPOILER!

Diel s číslom 192 komiksu The Walking Dead bol game-changer (prelomový) hlavne smrťou hlavného hrdinu Ricka. Nestáva sa často, aby hlavný hrdina a nositeľ príbehu zomrel.

Avšak, na rozdiel od TV seriálu, Rickov syn Carl v komikse stále žije a všetci fanúšikovia sme verili, že práve on sa stane ďalším hlavným protagonistom. Vzniklo dokonca množstvo fanúšikovských obrázkov a každý si prial Old Man Carla. Až na autora Kirkmana…

Koniec The Walking Dead
Zdroj: eddit.com

Vysvetlenie autora

Áno, mohol pokračovať svojím spôsobom do nekonečna. Kirkmanovi ako autorovi, ale aj fanúšikom, vadila stále sa opakujúca príbehová schéma. Niekde sa príde, spozná sa nový hlavný nepriateľ, a ide sa po ňom. Stále dookola.

Presne tomuto sa chcel Krikman vyhnúť. Aj preto ukončil príbeh nečakane a šokujúco – presne tak, ako ho začal. Smrťou hlavného hrdinu.

Koniec The Walking Dead
Zdroj: giphy.com

Kde komiks končí, tam seriál pokračuje

Autor Kirkman ostane vo svete The Walking Dead ešte dlho. Je producentom a scenáristom veľmi úspešného TV seriálu, ktorý má aj svoj vlastný spin-off (príbeh zo sveta) s názvom Fear The Walking Dead.

Na tohtoročnom Comic Cone v San Diegu sa dokonca ohlásilo prepojenie týchto dvoch seriálov. A to nie je všetko. Kirkman a spol. vypustili aj teaser na celovečerný film The Walking Dead, v ktorom uvidíme aj milovaného Ricka!

Ste fanúšikovia komiksu alebo TV seriálu? Šokoval vás koniec číslom 193? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -