Kontroverzie okolo filmu Neboj sa, zlatko – Čo majú Shia LaBeouf a Florence Pugh proti Olivii Wilde?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Kontroverzie okolo Don’t Worry Darling

Očakávaný film Don’t Worry Darling nepúta divákov iba prvými zábermi či synopsou, no v poslednom čase sa okolo neho točia aj rôzne kontroverzie. Najčastejšie sa týkajú režisérky a herečky Olivie Wilde, hlavnej herečky Florence Pugh, ktorá hra po boku Wildeovej momentálneho priateľa Harryho Stylesa, a herca Shiu LaBeoufa. Ten vo filme ale ani nehrá.

Pôvodne si však mal zahrať titulnú rolu po boku Pugh, no túto úlohu nakoniec nestvárnil. Prečo? Nuž, podľa režisérky to malo byť preto, aby ochránila Florence Pugh pred jeho  agresívnejším prístupom k práci. LaBeoufa preto mala vyhodiť, aj keď je podľa jej slov obdivovateľom jeho práce (veď kto by nemal rád pôvodných Transformers, však?):

„Hovorím to ako niekto, kto je obdivovateľom jeho práce. Jeho proces neprispieval k étosu, ktorý vo svojich natáčaniach požadujem. Má proces, ktorý si istým spôsobom vyžaduje bojovú energiu a ja osobne neverím, že to vedie k najlepším výkonom. Verím, že vytvorenie bezpečného, dôveryhodného prostredia je najlepším spôsobom, ako prinútiť ľudí, aby robili svoju prácu čo najlepšie. V konečnom dôsledku, mojou zodpovednosťou voči natáčaniu a hercom je chrániť ich. To bola moja práca.“

LaBeouf ale vracia úder, pričom pridáva video aj fotky ich správ

Podľa herca tento pre Variety robený rozhovor nehovorí o tom, čo sa naozaj stalo. Herca totiž z filmu nevyhodili, sám z neho odišiel. LaBeouf to vraví v liste, ktorý poslal režisérke a spomínanému týždenníku, kde pridal aj fotky ich správ. V jednej z nich, poslanej približne deň pred jeho odchodom (16. august 2020), mu Wilde ďakuje za to, že jej dovolil s ňou pracovať a rešpektuje ho za to, že povedal nie. Tiež mu ďakuje za dôveru.

Shia LaBeouf Olivia Wilde
Zdroj: variety.com

V inej správe, poslanej niekedy v dňoch po jeho odchode, ho skôr ale karhá. „Nemusíš byť v mojich filmoch, ale nikdy o mne nepochybuj. Mali sme malíčkový sľub. To niečo znamená v mojom dome.“ Herec pridal aj video poslané dva dni po tom, ako mal odísť z filmu. Vo videu ho Olivia Wilde za volantom auta žiada, aby sa vrátil späť na nakrúcanie filmu. Prepis videa znie nasledovne:

„Mám pocit, že ešte nie som pripravená sa toho [filmu Don’t Worry Darling] vzdať a tiež mi to zlomilo srdce a chcem to vyriešiť. Vieš, myslím, že to môže byť pre slečnu Flo budíček a chcem vedieť, či si ochotný to skúsiť so mnou, s nami. Ak sa ona naozaj zaviaže, ak do toho v tomto bode skutočne vloží svoju myseľ a srdce a ak sa dokážete zmieriť – a ja rešpektujem tvoj názor, rešpektujem jej – ale ak to dokážete, čo si myslíš? Existuje nádej? Dáš mi vedieť?“

Z videa teda vychádza, že asi ani LaBeouf a Pugh neboli úplne zadobre. Čo sa týka zdrojov, z ktorých to týždenník mal, tak niektoré z nich tvrdili počas odchodu herca z filmu, že ho vyhodili. Iný zdroj so znalosťou situácie však opisuje rozchod skôr ako kolektívne uznanie, že LaBeoufov štýl herectva nebol vhodný pre Wildeov prístup. Nové video ale potvrdzuje skôr možnosť odchodu než vyhodenia.

don't worry darling trailer
Harry Styles a Florence Pugh v záberoch z filmu Don’t Worry Darling; Zdroj: mahariyanews.com

LaBeouf opisuje situáciu v liste, ktorý poslal režisérke aj týždenníku

Herec v liste praje režisérke všetko dobré, pričom spomína aj svoju dcéru Isabel a manželku Miou, s ktorou opäť našli lásku. Herec spomínal aj to, že má za sebou 627 dní triezvosti a morálneho kompasu. V druhej časti listu ale naráža na to, ako v rozhovore režisérka povedala príbeh o jeho vyhodení. Herec tvrdí, že opustil film preto, lebo jej herci a on si nemohli nájsť čas na skúšanie.

Chápe, že správa o jeho vyhodení je skvelým clickbaitom pre zaujatie ľudí, keďže je stále nežiaducou osobou. No kvôli svojej dcére nechce, aby to tak zostalo, lebo jedného dňa si o tom môže prečítať. A je ochotný pykať len za veci, ktoré spravil. V liste priznáva aj svoje zlyhanie so speváčkou FKA Twigs. No tvrdí, že na riešenie toho je správny čas a miesto inokedy a inde.

Shia LaBeouf vo filme Transformers
Shia LaBeouf vo filme Transformers; Zdroj: gearheads.com

Vie, že ak sa lož dlho opakuje na verejnosti, stane sa pravdou. Je potom pre neho ťažšie sa vyhrabať z diery, ktorú si vykopal, no musí, keď sa chce postarať o svoju rodinu. Pokračuje s tým, že jeho vyhodenie nikdy neprebehlo a aj keď je príbeh pre ľudí lákavý, nie je pravdivý. Preto režisérku pokorne žiada, aby svoj príbeh opravila. Na koniec dodáva, že dúfa, že to film nijak zle neovplyvní a bude úspešný vo všetkých smeroch.

Kontroverzie okolo Don’t Worry Darling pokračujú s Florence Pugh

K tomuto listu sa viac nevyjadrila ani Wilde, ani LaBeouf. Herec ale nie je jediný, kto si úplne s režisérkou nesadol. Podobne je na tom aj hlavná herečka. Tá ale pri filme zostala a dotočila ho. Ich spor nie je ani tak verejný a podložený ako ten LaBeoufov, no už dlhšiu dobu to vyzerá tak, že Pugh nemá veľmi v láske režisérku svojho najnovšieho filmu. V prvom rade sa herečke nepáči sexualizácia filmu.

Black Widow
Florence Pugh vo filme Black Widow; Zdroj: news.leportale.com

Režisérka totiž tvrdila, že chce natočiť film s poriadnym sexom, zatiaľ čo herečka s týmto vyhlásením nesúhlasí. Tvrdí, že nie je v hereckom priemysle preto, aby sa dôležitosť hlavnej ženskej postavy zredukovala iba na sexuálne scény. Režisérka jej však oponovala v tom, že film sa zameriava na ženské potešenie, ktorému sa vo filmoch veľa priestoru (na rozdiel od mužského) nedáva.

Pugh tiež vadil vzťah Olivie Wilde a Harryho Stylesa, ktorý podľa všetkého začal počas natáčania. Herečke sa nepáčilo to, že chodila so Stylesom aj napriek tomu, že oficiálne bola stále priateľkou herca Jasona Sudeikisa. Režisérka aj napriek tomu ocenila herecký výkon herečky, pričom nedávno aj vyvrátila chýry o tom, že by dostala Pugh menej peňazí za svoju rolu ako Styles.

Don’t Worry Darling
Záber z filmu Don’t Worry Darling; Zdroj: cine-max.sk

Chýry o nezhodách sú dlhodobejšie, za neúčasť na tlačovkách však môže štúdio

O nezhodách režisérky a herečky sa hovorí už dlhšiu dobu. Fanúšikovia si všimli, že Pugh propaguje tento film na sociálnych sieťach oveľa menej, než svoje iné projekty. Herečka si taktiež vôbec nevšíma príspevky Olivie Wilde o filme a o Pugh samotnej. A teraz sa okrem festivalu v Benátkach neukáže azda na žiadnych iných tlačovkách k filmu. Za to ale môže štúdio Warner Bros., pre ktoré nakrúca ďalší film (aj keď herečke to asi nevadí).

Ide o projekt Duna: Časť 2, pokračovanie nedávno vydaného veľkofilmu, ktorý má prísť do kín na ďalší rok a herečka si v ňom zahrá princeznú Irulán. Dovtedy ju však uvidíme v niekoľkých filmoch, pričom najbližším bude práve Don’t Worry Darling. Ten vyjde u nás 22. septembra 2022 a okrem Pugh, Stylesa a dokonca aj Olivie Wilde v ňom uvidíme hercov a herečky ako Gemma ChanKiki LayneNick Kroll či Chris Pine.

Pozriete si film aj napriek všetkým sporom a kontroverziám, ktoré sa okolo neho točia?

Zdroj: screenrant.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -