Filmy začnú namiesto kín vychádzať rovno digitálne. Ktoré si doma pozrieme už čoskoro?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Filmový a televízny priemysel má v aktuálnej situácii jedinú možnosť na prežitie – adaptáciu. Koronavírus zatvoril kiná po celom svete vrátane tých slovenských, čo Hollywoodu spôsobí veľké finančné straty. Premiéry veľkých trhákov boli odložené a všetko nasvedčuje tomu, že sa s letnou filmovou sezónou môžeme rozlúčiť.

Podobne sú na tom aj filmové a seriálové produkcie, ktoré sú pozastavené, čo môže mať dopad na ich plánované dátumy vydania. Jedinou možnosťou pre filmové štúdiá je teda adaptácia, ktorú by ocenili všetci diváci a spoločnosti by nemuseli stratiť toľko peňazí. Kľúčom ku zvládnutiu tejto situácie je vydávať filmy digitálne namiesto distribúcie do kín.

Aktuálne by nepochodili ani vydania na DVD a Blu-ray, takže musia smerovať priamo na streamovacie služby a digitálne požičovne. Tento spôsobom distribúcie poznáme pod názvom Video on demand (VOD) a niektoré štúdiá sa naň začínajú adaptovať.

film Vtáky noci
Zdroj: screenrant.com

Najprv nás potešilo štúdio Disney, ktoré vydalo film Star Wars: Vzostup Skywalkera v digitálnej forme už 13. marca, pričom bol pôvodný dátum vydania až dnešok (17. marec). Aj tých pár dní nám dokázalo vyčariť úsmev na tvári. Ďalšími filmami, ktoré si budeme môcť užiť z pohodlia domova oveľa skôr sú Birds of Prey a Slušní chlapci, ktoré budú dostupné už 24. marca. Tieto filmy sme v kinách videli na prelome januára a februára.

Doma si užijeme aj úplne nové filmy

Na situáciu sa adaptovalo aj štúdio Universal, ktoré touto cestou vydá úplne čerstvé filmy. Presnejšie sa jedná o snímky Neviditeľný, The Hunt, Emma. a Trollovia: Svetové turné. Do slovenských kín sa zatiaľ stihol dostať len Neviditeľný, ktorý bol zároveň jedným z posledných nových filmov v kinách pred ich zatvorením.

Animovaný film Trollovia: Svetové turné mal slovenskú premiéru naplánovanú až na 16. apríla 2020. Teraz si novinky Neviditeľný, The Hunt a Emma. budeme môcť pozrieť už 20. marca. Dostupné budú na zapožičanie na 48 hodín za cenu 20 dolárov, čo je síce drahšie ako obyčajný lístok do kina, no film si bude môcť užiť celá rodina a dokonca koľkokrát chce.

neviditeľný recenzia
Zdroj: thejakartapost.com

Animák Trollovia: Svetové turné vychádza v amerických kinách 10. apríla a v rovnaký deň bude dostupný aj digitálne. Veríme, že sa podobným smerom vydajú aj ostatné štúdiá. Väčšina fanúšikov očakáva, že sa napríklad film Noví Mutanti dostane na streamovacie služby ako Hulu alebo Disney+, pretože jeho neustále odkladanie dátumu vydania už nikoho nebaví.

Práve týmto spôsobom môžu štúdiá z ich filmov vyťažiť aspoň nejaké peniaze, aj keď je to dvojsečná zbraň. Tieto filmy sa totiž ihneď dostanú aj na nelegálne stránky na sledovanie online filmov alebo na torrenty v tej najlepšej kvalite. Namiesto návštevy kina teda budú dostupné na stiahnutie, čím aj tak stratia obrovské peniaze.

Plánujete si niektorý z týchto filmov zapožičať? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -