Ako vám film pomôže na prežitie koronavírus epidémie? Tu nájdete návod

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Ako prežiť koronavírus cez film?

Jednou s bežných reakcií v tomto období celosvetovo šíriaceho sa koronavírusu, spôsobujúceho ochorenie Covid-19, je priradenie týchto skutočností k rôznym filmom. Pritom nie len tých, v ktorých sa hlavná dejová linka sústreďuje okolo nebezpečného vírusu (Nákaza, Smrtiaca epidémia), ale žánrovo taktiež aj v hororoch vieme nájsť zaujímavé podobnosti, ako túto epidémiu prežiť bez ujmy.

Pre niektorých z nás práve filmy bývajú kľúčovými nápovedami a inšpiráciou, ako sa správať v nebezpečných situáciách. Fanúšikovia si tak medzi sebou môžu vymieňať svoje názory a dopredu sa pripraviť na katastrofy, ktoré onedlho môžu nastať.

The Shining Osvietenie

Niektorí filmári sa doma nudiť nechcú

Niekto si natáča domáce horory, a niekto bojuje s imaginárnymi súperkami. Michael Dougherty, režisér a scenárista Godzilly IIKrampusa, počas karanténny tiež nelenil a podelil sa s nami o svoje kreatívne myšlienky. Dougherty spolu s editorom Evanom Gorskim zostrihali video z rôznych ikonických hororovsci-fi filmov, ktoré reflektujú aktuálne dianie vo svete.

S názvom: “Všetko, čo potrebujem vedieť k prežitiu Covidu-19, som sa naučil z pozerania hororov a sci-fi,“ tak vytvoril ultimátny manuál, ktorý pobaví a poteší nejedného vystrašeného jedinca.

Nájdeme tam všetko, v čo ste dúfali. Osvietenie, Alien, Súmrak Mŕtvych, Čeľuste a kopu ďalšieho. Ako filmár Dougherty pripomína, jedná sa len o veselú zábavu, z ktorej si aj tak môžeme uvedomiť, ako nás vlastne tieto médiá podvedome pripravujú na nečakané situácie.

Michael Dougherty
Režisér Michael Dougherty – Zdroj: rte.ie

Ukázalo sa, že o takýchto veciach sa hovorilo už dlhší čas a aj pomerne dávno. Teraz nám tieto príbehy môžu pomôcť s logickým a chladnokrvným jednaním. Video taktiež zábavným spôsobom komentuje správanie amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý svojimi výrokmi prišiel na smiech a znechutenie mnohým obyvateľom.

Pohyblivé obrázky vám môžu ukázať čokoľvek

Určite kopa z vás využíva filmy pre svoju vlastnú inšpiráciu. Možno sa radíte aj k tým, ktorí už majú pripravené zásoby (už s končiacim dátumom spotreby) na blížiacu sa zombie apokalypsu. Dali ste si maratón post-apokalyptických snímok a teraz už iba čakáte, kedy to všetko vypukne.

Zdroj: themoviebros.wordpress.com

Našťastie sa touto katastrofou ochorenie Covid-19 nestalo a tak predsa ešte máte šancu si do budúcna rozmyslieť, napríklad aká zbraň bude proti chodiacim prízrakom najúčinnejšia.

Pripravil klasický film aj vaše správanie na nebezpečný koronavírus? Môžete sa s nami podeliť v komentároch.

Zdroj: collider.com, io9.gizmodo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -