Kvôli koronavírusu sa ukončí výroba niekoľkých modelov Mercedesu. Dotkne sa to aj nás?

Nenechajte si ujsť

Bude koniec výroby Mercedesov naozaj realita?

Koronavírus ovplyvnil väčšinu váčších, no najmä menších firiem. Mercedes pred pár dňami oznámil príchod GT 63 Black Edition, no jeho partnerská firma Daimler vyzerá tak, že je v koncoch. Svedčí o tom koniec výroby Mercedesov niekoľkých tried. ktorých?

Sedany už nie sú v móde

Vyzerá to tak, že novým hitom sa pomaly ale isto už niekoľko rokov stávajú SUV. Pocítiť sme to mohli už pri väčšine automobiliek, no momentálne pri Mercedese až fatálnym spôsobom. Partnerská spoločnosť Daimler stratila 1,68 miliardy eur v súvislosti s pandémiou koronavírusu. A tak museli prísť na radu aj prvé opatrenia.

S nimi súvisí koniec výroby Cčkového sedanu v niekoľkých krajinách v severnej Amerike. Daimler taktiež skoncuje s výrobou Mercedesov A triedy v Mexiku, najmä preto, aby sa mohli sústrediť na výrobu SUV.

koniec výroby Mercedesov
Zdroj: carpixel.net

Očakávané sú aj ďalšie obmedzenia

Spomínaná firma Daimler mala počas koronavírusu niekoľko výdavkov v stovkách miliónov eur, ktoré išli najmä na reštrukturalizáciu výroby automobilov. Mohol za to nízky záujem ľudí o niektoré modely áut. Očakávame, že počet predajov nebude ešte nejaký čas na svojom vrchole.

Preto sa Daimler chystá ušetriť až neuveriteľné 2 miliardy dolárov. Bohužiaľ na tom najhoršom, a to na ľuďoch. O svoju prácu by malo prísť približne 20 000 ľudí pracujúcich vo fabrikách, kde sa Mercedesy vyrábajú.

Do úvahy prichádza aj predaj závodov

Partnerská spoločnosť Mercedesu začína rozmýšľať aj nad najhoršími variantami. A to predajom celých fabrík. Momentálne sa hovorí o Iracemapolise v Brazílií, avšak uvidíme, ako to dopadne. Taktiež veľkej stopke čelí aj rozširovanie fabrík a to aj u našich susedov v Maďarsku.

Myslíte si, že sa podarí skorý návrat Mercedesu na vrchol a obnovenie plnej výroby, alebo firma Daimler bude mať naďalej veľké problémy a koniec výroby Mercedesov príde vo veľkom?

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -