Koronavírus má nového nepriateľa: Pomôže nám v boji proti pandémii malé smart zariadenie?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Výrobcovia inteligentných prsteňov Oura vyrobili smart zariadenie, ktoré dokáže pomôcť v boji proti pandémii. Síce nám nepredpovedá priamo koronavírus, ale dokáže poukázať na všetky jeho symptómy.

To by mohlo znamenať, že pri správnej predpovedi symptómov sa môžu dať potencionálni pacienti testovať oveľa skôr a tým budú rýchlejšie umiestnení do karantény. A to by mohlo značne zredukovať šírenie nákazy.

smart zariadenie koronavírus
Zdroj: portugalinews.ev

Koronavírus má nového nepriateľa: je ním malé smart zariadenie

Spoločnosť spojila svoje sily s Neurovedeckým ústavom Rockefellerovej univerzity v Západnej Virgínii, aby zostrojili smart prsteň, ktorý by dokázal rázne pomôcť v boji proti novému koronavírusu.

Úlohou prsteňu je rýchle predpovedanie symptómov, ktoré môžu pacienti zažívať pri ochorení COVID-19. Treba poznamenať, že smart prsteň nepoukazuje priamo na nový koronavírus, ale odhaľuje potencionálne príznaky, ktoré môže ochorenie COVID-19 spôsobovať.

Najnovší kúsok umelej inteligencie môže vedcom v súčasnosti predpovedať príznaky ako horúčka, kašeľ alebo únava, a to už 24 hodín pred ich nástupom. Na projekte momentálne pracuje viac ako 1000 profesionálov, ktorí dúfajú, že dokážu tento čas zvýšiť na 72 hodín.

koronavírus smart zariadenie
Zdroj: biometricupdate.com

Schopnosť rýchlej prognózy má znížiť šírenie vírusu

Odborníci dúfajú, že smart prsteň bude mať za dôsledok obmedzenie šírenia vírusu medzi zdravotníkmi, pacientmi, členmi rodiny a verejnosťou. Vo vnútri zariadenia nájdeme biometrické senzory na meranie zvýšenej telesnej teploty, ako aj všetky psychologicky vyvolané zmeny ako stres alebo úzkosť.

Kalifornská univerzita v San Franciscu taktiež pracuje s využitím nových prsteňov a sledujú životné funkcie 2000 zdravotníckych pracovníkov v núdzi. Tí každodenne prichádzajú do kontaktu s pozitívne testovanými pacientmi a práve nový smart prsteň by ich mohol včas upozorniť na mierne príznaky ochorenia.

Ak sa využívanie prsteňa uchytí a zariadenie prinesie spoľahlivé výsledky, na nový koronavírus budeme vedieť reagovať oveľa rýchlejšie. Podľa toho sa budú ľudia testovať a v lepšom čase vedia byť umiestnení do izolácie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na nové smart zariadenie, ktoré poukazuje na nový koronavírus? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -