Filmy Rýchlo a zbesilo 9 a Tiché miesto: Časť II boli odložené kvôli koronavírusu. Kedy ich uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Neustále šíriaci sa COVID-19 (koronavírus) silno zasiahol aj filmový, seriálový a herný priemysel. Veľké slovenské multiplexy zatvorili svoje kinosály a my si tak počas najbližších týždňov neužijeme hollywoodske trháky ako Bloodshot alebo Tiché miesto: Časť II. Svoju premiéru presunul aj očakávaný film Nie je čas zomrieť, ktorý si namiesto apríla pozrieme až v novembri.

S veľkými problémami sa stretávajú aj štúdiá a ich štáby, počnúc s natáčaním filmu Mission: Impossible 7. To malo pred niekoľkými týždňami prebehnúť v Taliansku, ktoré sa aktuálne celé nachádza v stave karantény s viac ako 12 000 nakazenými pacientmi. Na problém s koronavírusom najnovšie doplatili aj ďalšie filmy.

Koronavírus presunul premiéru filmu Rýchlo a zbesilo 9

Ešte pred pár dňami bolo štúdio Universal presvedčené, že premiéru filmu Rýchlo a zbesilo 9 presúvať nebude. Veľké a rýchle zhoršenie situácie však zapríčinilo to, že si deviatu časť ságy neužijeme 21. mája 2020. Celosvetová premiéra filmu bola totiž presunutá na apríl 2021, pričom premiéra v Severnej Amerike je naplánovaná na 2. apríl 2021.

Štúdio svojim krokom posunulo celú sériu o rok, takže pokračovanie Rýchlo a Zbesilo 10 určite neuvidíme v roku 2021, ako to mali pôvodne v pláne. Tým pádom sa presúva aj výroba filmu Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw 2, ktorý môžeme očakávať až po roku 2021. Rýchlo a zbesilo 9 však nie je jediným dnešným presunutým filmom.

Neuvidíme ani Tiché miesto: Časť II

Koronavírus dostal aj očakávaný horor Tiché miesto: Časť II, ktorý sme si na Slovensku mali užiť už o pár dní, presnejšie 19. marca 2020. O odklade premiéry filmu nás informoval režisér a herec John Krasinski, ktorý však zatiaľ neuviedol žiaden náhradný dátum. Niektorí šťastlivci si už film stihli pozrieť a prvé ohlasy sú naozaj pozitívne.

Včera vírusu podľahol aj animovaný film Králik Peter na úteku od štúdia Sony, ktorý sme si mali užiť 30. apríla 2020. Jeho premiéra sa aktuálne presúva na 7. august 2020, čo je v porovnaní s ostatnými odloženými filmami dosť skoro. Bojíme sa, že najbližšie koronavírus ovplyvní aj premiéry filmov ako Black Widow, Mulan či Noví Mutanti a s letnou filmovou sezónou sa tak môžeme rozlúčiť.

4. faza mcu marvel
Zdroj: inverse.com

Pokiaľ by sa presunula premiéra Black Widow, doplatil by na to kompletne celý Marvel Cinematic Universe. Film by si teoreticky mohol prepožičať dátum vydania 4. novembra 2020, kedy má vyjsť snímka The Eternals. Tým by sa ale posunul celý niekoľkoročný plán premiér, ktorý je aktuálne nastavený.

Najlepšie na tom nie sú ani MCU seriály, keďže The Falcon and the Winter Solider musel stopnúť produkciu, ktorá sa mala v týchto dňoch konať v Prahe. Viac si o tom prečítate v tomto článku.

Nešťastnou správou je aj fakt, že sa vírusom nakazil herec Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilson, ktorí sa aktuálne nachádzajú v izolácii v Austrálii, kde Tom natáčal svoj nový film. Ich zdravotný stav sa stále zlepšuje.

PlayStation Xbox
Zdroj: notebookcheck.net

Problémy v hernom priemysle

Veľké straty neutrpí iba filmový priemysel. Veľmi zle je na tom aj herný priemysel, ktorý ruší alebo presúva väčšinu herných akcií a konferencií. Najnovšie sa zrušila najväčšia a najdôležitejšia herná konferencia, E3 2020. Tá mala prebiehať od 9. do 11. júna v americkom Los Angeles. A pokiaľ nejaké akcie aj prebiehajú, tak sa ich väčšina dôležitých vystavovateľov kvôli obavám o zdravie svojich zamestnancov ani nezúčastňuje.

Skôr či neskôr môže byť poškodený aj vývoj herných konzol PlayStation 5 a Xbox Series X, keďže niektoré z ich fabrík sú zatvorené a nemusí sa stihnúť očakávaný dátum vydania na Vianoce 2020. Alebo nájdeme v poličkách obchodov oveľa menej kusov.

Myslíte si, že sa táto situácia bude stále zhoršovať a my sa toto leto naozaj nedočkáme žiadnych filmov? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -