Košický carsharing Sharengo expanduje do ďalšieho slovenského mesta

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Košický carsharing Sharengo

Košický carsharing SharengoSHARE’Ngo Slovensko – v uplynulých týždňoch uverejnila na svojom Facebooku informáciu o náraste jej flotily. Ako úplnou novinkou je začiatok pôsobenia aj v našom najväčšom meste na Slovensku, Bratislave.

Už iba 33 dní

Prvá várka dovezených elektrických automobilov značky ZhiDou je v počte 11 kusov. Jedná sa konkrétne o model ZhiDou D1.

Cena jedného elektromobilu modifikovaného pre zdieľanie v meste začína od 13 990€ s DPH. Najväčšia rýchlosť je limitovaná na 85km/h. Rozmery (d x š x v) auta sú 2763 mm x 1539 mm x 1524 mm, rázvor je 1765 mm a hmotnosť nízkych 690 kg. Na stránke sa uvádza dojazd 145 km, avšak priamo v žiadnom aute sme ešte viac ako 80 km dojazd nevideli.

Košický carsharing Sharengo
Zdroj: Richard Janák / Techpit.sk

Koľko stojí momentálne carsharing v Košiciach?

Na začiatku vo februári pri registrácii sme mali možnosť zakúpiť si promo balík, ktorý stál 5€ a vedeli sme prejazdiť 40 minút. Minúty začínajú plynúť od potvrdenia „OTVORIŤ DVERE“ v aplikácii telefónu.

Po minutí uvítacieho balíka sú k dispozícii k zakúpeniu 3 balíky: fast rider, smart a best rider. V cenách 19€/100 minút, 32€/180 minút a najväčší balík stojí 64€, kedy sa dá prejazdiť 400 minút. Platnosť každého balíka sú 3 mesiace od aktivácie. Parkovné v centre mesta nie je potrebné riešiť, pretože je zahrnuté v cene balíčka. Bez zakúpeného balíka stojí 1 minúta jazdy 21 centov.

Palubná doska ZhiDou D1
Zdroj: Richard Janák / Techpit.sk
Informačný panel na ZhiDou D1
Zdroj: Richard Janák / Techpit.sk

Ďalšie plány v Košiciach

Novinky neobišli ani pôvodné mesto, v ktorom SHARE’Ngo začalo rásť. V Košiciach sa v blízkej dobe rozrastie freefloatingová zóna (tzn. oblasť, kde sa dá auto vyzdvihnúť a následne aj odparkovať prostredníctvom aplikácie). Pribudnú nové sídliská ako Dargovských hrdinov, Jazero, Podhradová a možno aj iné. So zväčšením freefloatingovej zóny sa flotila áut navýši o 53 kusov k momentálnym 20 autám.

Košický carsharing Sharengo
Zdroj: Richard Janák / Techpit.sk

Zdroj: tvkosice.sk, zd-sr.sk, bratislava.sharengo.sk, facebook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -