Yoh Asakura a Amidamaru sú späť. Pozrite si novú ukážku na Kráľa Šamanov, ktorý sa vráti budúci rok

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Kráľ Šamanov sa vráti v roku 2021

Kultové anime Kráľ Šamanov chystá v roku 2021 návrat a my sa nevieme dočkať. A to hlavne kvôli tomu, že sa originálna séria nedá nikde legálne pozrieť. Nenachádza sa na žiadnej streamovacej službe, šťastie majú len vlastníci fyzickej verzie na DVD. Kedysi sme seriál sledovali na televíznej stanici Jetix, no v Japonsku pôvodne bežal medzi rokmi 2001 a 2002.

Anime má 64 epizód, 3 špeciály a je založené na mange, ktorú vytvoril Hiroyuki Takei. Tá sa skladá z 32 zväzkov, no tento rok vyšla kompletná edícia Shaman King: Complete Edition, ktorá obsahuje až 35 zväzkov. Preto nás neuveriteľne potešila správa o tom, že budúci rok príde nové anime, ktoré adaptuje všetkých 35 zväzkov mangy.

Nová, 30-sekundová ukážka opäť potvrdila, že sa Amidamaru vráti do meča už budúci rok v apríli. Tešiť sa môžeme na nový vizuálny štýl, pričom príbeh ostane takmer rovnaký. Tento reboot môžeme prirovnať napríklad k anime Fullmetal Alchemist Brotherhood, ktoré je taktiež novšou verziou predchádzajúceho anime a mangy. Vysielať sa bude na stanici TV Tokyo, no veríme, že sa objaví aj na nejakej veľkej anime streamovacej službe typu Crunchyroll.

Hlavného protagonistu série Yoha Asakura stvárni Yōko Hikasa. Do úloh Amidamaru, Anny Kyōyama a Hao Asakura sa vrátia Katsuyuki KonishiMegumi Hayashibara a Minami Takayama z pôvodného anime z roku 2001. Joji Furuta (The Seven Deadly Sins) má na starosti réžiu, Shoji Yonemura (Pokémon) scenár, Satohiko Sano (Heybot!) nový dizajn postáv a Yuki Hayashi (My Hero Academia) hudbu.

kráľ šamanov
Zdroj: twitter.com

O čom je anime Kráľ šamanov?

Dej sa točí okolo mladého šamana menom Yoh Asakura, ktorý prichádza do Tokia, aby sa zúčastnil na veľkom Boji šamanov, ktorý sa koná len raz za 500 rokov. V tomto boji sa víťaz stane kráľom šamanov a bude vládnuť kráľovi duchov a bude mať moc zničiť svet alebo ho naopak spraviť lepším.

Na ceste sa k nemu pridá veľa priateľov, ako napríklad Morty (jap. Manta), Trey (jap. Horohoro), Len (jap. Ren), RioFaust alebo Lyserg. Konečným cieľom ich výpravy je, okrem víťazstva v súboji šamanov, aj poraziť legendárneho Zeka Asakuru (jap. Hao Asakura), ktorého snaha je zničiť obyčajný život a ponechať na žive len pár šamanov.

Sledovali ste kedysi originálne anime a tešíte sa na návrat Yoha a Amidamaru v novom šate? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -