Nového Kráľa Šamanov uvidíme už čoskoro na Netflixe, potvrdil to oficiálny trailer

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je to oficiálne, moderný Kráľ Šamanov sa stane súčasťou knižnice streamovacej služby Netflix. Ide o úsmevnú správu, pretože nebudeme musieť siahať po iných alternatívach ako napríklad anime platforme Crunchyroll. Túto novinku potvrdil oficiálny trailer, ktorý vyšiel na YouTube kanáli Netflix Anime.

Nová verzia legendárneho anime príde do Japonska už v apríli, avšak fanúšikovia zo zvyšku sveta si budú musieť počkať o niečo dlhšie. Pre ostatné krajiny je uvedeným dátumom vydania len rok 2021. Na slovenskom Netflixe sme našli podstránku venovanú novému Kráľovi Šamanov, takže o distribúciu na Slovensku a v Česku sa nemusíme obávať.

Netflix trailer na anime Kráľ Šamanov:

Seriál sa vracia po 20 rokoch od originálneho debutu, kedy v Japonsku pôvodne bežal medzi rokmi 2001 a 2002. Anime má 64 epizód, 3 špeciály a je založené na mange, ktorú vytvoril Hiroyuki Takei. Tá sa skladá z 32 zväzkov, no minulý rok vyšla kompletná edícia Shaman King: Complete Edition, ktorá obsahuje až 35 zväzkov. Práve tohtoročný reboot adaptuje všetkých 35 zväzkov mangy.

Tešiť sa môžeme na nový vizuálny štýl, pričom príbeh ostane takmer rovnaký. Tento reboot môžeme prirovnať napríklad k anime Fullmetal Alchemist Brotherhood, ktoré je taktiež novšou verziou predchádzajúceho anime a mangy.

Hlavného protagonistu série Yoha Asakura stvárni Yōko Hikasa. Do úloh Amidamaru, Anny Kyōyama a Hao Asakura sa vrátia Katsuyuki KonishiMegumi Hayashibara a Minami Takayama z pôvodného anime z roku 2001. Joji Furuta (The Seven Deadly Sins) má na starosti réžiu, Shoji Yonemura (Pokémon) scenár, Satohiko Sano (Heybot!) nový dizajn postáv a Yuki Hayashi (My Hero Academia) hudbu.

kráľ šamanov 2021
Zdroj: nijimen.net

O čom je anime Kráľ šamanov?

Dej sa točí okolo mladého šamana menom Yoh Asakura, ktorý prichádza do Tokia, aby sa zúčastnil na veľkom Boji šamanov, ktorý sa koná len raz za 500 rokov. V tomto boji sa víťaz stane kráľom šamanov a bude vládnuť kráľovi duchov a bude mať moc zničiť svet alebo ho naopak spraviť lepším.

Na ceste sa k nemu pridá veľa priateľov, ako napríklad Morty (jap. Manta), Trey (jap. Horohoro), Len (jap. Ren), RioFaust alebo Lyserg. Konečným cieľom ich výpravy je, okrem víťazstva v súboji šamanov, aj poraziť legendárneho Zeka Asakuru (jap. Hao Asakura), ktorého snaha je zničiť obyčajný život a ponechať na žive len pár šamanov.

Bohužiaľ, pokiaľ si chcete ešte pred jeho vydaním zopakovať celé pôvodné anime, aktuálne neexistuje žiadna legálna cesta. Nenachádza sa na žiadnej streamovacej službe, šťastie majú len vlastníci fyzickej verzie na DVD. Kedysi sme seriál sledovali na televíznej stanici Jetix, kde boli všetky epizódy preložené do češtiny vrátane ikonického openingu. Na Slovensku je známy aj ako Šaman King, alebo z českého prekladu Král šamanů.

Sledovali ste pôvodné anime a tešíte sa na modernú adaptáciu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -