OFICIÁLNE: Kráľ šamanov je späť. Kedy sa toto obľúbené anime vráti v novej verzii?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Amidamaru, do meče! Túto kultovú vetu pozná takmer každý, kto vyrastal na televíznych staniciach Fox Kids alebo Jetix. Anime Kráľ šamanov, na Slovensku známe aj ako Šaman King, bolo vstupom do sveta japonských animovaných seriálov väčšiny z nás. Práve trojica seriálov Pokémon, Naruto a Kráľ šamanov, ktorá bola vysielaná na vyššie spomenutých staniciach, ma ponorila do nevyčerpateľného sveta anime a mangy.

Legendárny Kráľ šamanov pôvodne vznikol ako manga séria autora Hiroyuki Takei, no neskôr vznikol aj rovnomenný anime seriál. Manga má celkovo 32 zväzkov, zatiaľ čo anime bolo vysielané medzi rokmi 2001 a 2002. Dočkalo sa 64 epizód a 3 špeciálov. Všetky epizódy boli samozrejme preložené do češtiny vrátane ikonického openingu, ktorý si odslova doslova pamätám naspamäť aj dnes.

O čom je anime Kráľ šamanov?

Dej sa točí okolo mladého šamana menom Yoh Asakura, ktorý prichádza do Tokia, aby sa zúčastnil na veľkom Boji šamanov, ktorý sa koná len raz za 500 rokov. V tomto boji sa víťaz stane kráľom šamanov a bude vládnuť kráľovi duchov a bude mať moc zničiť svet alebo ho naopak spraviť lepším.

Na ceste sa k nemu pridá veľa priateľov, ako napríklad Morty (jap. Manta), Trey (jap. Horohoro), Len (jap. Ren), Rio, Faust alebo Lyserg. Konečným cieľom ich výpravy je, okrem víťazstva v súboji šamanov, aj poraziť legendárneho Zeka Asakuru (jap. Hao Asakura), ktorého snaha je zničiť obyčajný život a ponechať na žive len pár šamanov.

Kráľ šamanov
Zdroj: manime.de

Anime seriál sa dočká novej verzie

Je to priam neuveriteľné, no Kráľ šamanov sa do sveta anime vráti už v apríli 2021. Túto informáciu nesie oficiálna webstránka tejto franšízy. Bližšie informácie sú zatiaľ zahalené pod rúškom tajomstva, no seriál plánuje adaptovať všetky zväzky mangy od Hiroyukiho Takeiho. Tento reboot môžeme prirovnať napríklad k anime Fullmetal Alchemist Brotherhood, ktoré je taktiež novšou verziou predchádzajúceho anime a mangy.

Zaujímavé je, že Takei v roku 2017 jeden reboot tohto anime odmietol.

„Ak mám pravdu povedať, tak tu bola jedna ponuka na anime remake, ktorý mal dosiahnuť realistického levelu… Ale kvôli tomu, že neboli schopní použiť hercov a soundtrack hudbu z prvého anime, som to musel odmietnuť. Verím, že sa naskytne ďalšia šanca.“

A po troch rokoch je jasné, že sa ďalšia šanca aj naskytla. V pôvodnej sérii mangy sa síce nachádzalo 32 zväzkov, no existuje aj Shaman King: Complete Edition, ktorý sa skladá z 35 zväzkov. Táto séria začne v Japonsku vychádzať už v júni. A práve kompletná edícia bude tým, čo nové anime budúci rok adaptuje.

Bohužiaľ, pokiaľ si chcete ešte pred jeho vydaním zopakovať celé pôvodné anime, aktuálne neexistuje žiadna legálna cesta. Ale je jasné, že sa budúcoročná novinka objaví na nejakej veľkej anime streamovacej službe, ako napríklad Crunchyroll.

Tak čo, tešíte sa na návrat Yoha a Amidamaru? O všetkých novinkách vás budeme čo najskôr informovať!

Zdroj: sk.wikipedia.org, crunchyroll.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -