Recenzie

Môžu byť aj ženy drsné gangsterky? | Kráľovné zločinu RECENZIA

Kráľovné zločinu obsahujú viacero úžasných scén. Tieto scény sú plné emócií, agresivity, brutality a darí sa im práve preto, lebo film na chvíľu spomalí a dá priestor príbehu rozvíjať sa. Vo chvíľach, keď sa dej prestane ponáhľať, sa ukrývajú dôvody, prečo novinka stojí za návštevu kina.

kráľovné zločinu domhnall gleeson

Zdroj: justjared.com

Film veľmi príjemne prekvapuje technickým spracovaním. Žiaľ, to nezahŕňa strih, ktorý často spája nesúvisiace scény, vďaka čomu príbeh pôsobí nesúvislo a dlhšie, ako v skutočnosti je. Mám však na mysli réžiu Andrey Berloff, skvelý produkčný dizajn, ktorý vás vtiahne do daného obdobia a jednoznačne nadpriemernú prácu kameramanky Maryse Alberti.

Veľkú chválu si zaslúžia tri titulné herečky. Žiaľ, scenár im neposkytol tie najlepšie dialógy, no s tým, čo dostali, dokázali veľké veci. Trojica Elisabeth Moss, Tiffany Haddish a Melissa McCarthy majú skvelú chémiu, pričom veľmi milo prekvapila práve McCarthy. Dúfam, že upustí od komédie a začne sa venovať vážnejším filmom, v ktorých bude môcť predviesť svoj skutočný herecký talent.

Zhrnutie – Kráľovné zločinu RECENZIA

Keby bol film Krstný otec starožitnými hodinami, ktoré sú životným dielom majstra, skladajúc sa z veľkých aj malých, dokonalo sa pohybujúcich častí, ktoré aj po 50 rokoch idú na sekundu presne, Kráľovné zločinu by boli plastovými nástennými hodinami za pár eur. Porovnávať ich síce nemôžeme, ale svoj účel – zabaviť – stále dokážu splniť.

RECENZIA

Zdroj: imdb.com

Podpriemerný scenár a bizarné tempo dávajú prednosť sociálnemu komentáru, čo na jednu stránku zvyšuje relevantnosť filmu, no na druhej takmer znemožňuje divákovi ľahko sa vžiť do príbehu. Technické spracovanie je na veľkej úrovni, obzvlášť ak hladíme na to, že ide o režijný debut Andrey Berloff. Veľa činov postáv je nezmyselných a nemá váhu, no tri titulné herečky držia film nad hladinou svojim talentom. Vďaka týmto dôvodom si film Kráľovné zločinu zaslúži hodnotenie 6/10.

Zdroj: imdb.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Recenzie

  Malo Jumanji skončiť v tom najlepšom? | Jumanji: Ďalší level RECENZIA

  Recenzie

  Podarí sa štvorici kamarátok objaviť v Tatrách skutočnú lásku? | Šťastný nový rok RECENZIA

  OdporúčameRecenzie

  Ožila severská mytológia na striebornom plátne? | Valhala: Ríša bohov RECENZIA

  OdporúčameRecenzie

  Podarilo sa Else zopakovať čaro prvej časti? | Ľadové kráľovstvo 2 RECENZIA

  Pridaj komentár