Nová Kráska a Zviera adaptácia prekonala originál iba za 5 dní. Čo to znamená pre budúcnosť Disney filmov?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nový film Kráska a Zviera je ďalším obrovským úspechom pre giganta Disney. Snímka iba opäť potvrdzuje, že live-action adaptácie našich najobľúbenejších rozprávok sú dokonalým receptom na hromadu peňazí. Aj keď sú recenzie celkom zmiešané a mnoho ľudí film považuje za prázdny (zato však vizuálne nádherný), fanúšikovia sa do tejto princeznej zamilovali celkom odznova. Boxoffice je iba dôkazom. Snímke sa podarilo prekonať rekord a získať titul najväčšieho marcového debutu vôbec.

Pri tejto mele sa každým predaným lístkom nová adaptácia blížila k dôležitej hranici. A teraz ju prekročila. V tržbách sa novému filmu podarilo originál prekonať iba za smiešnych päť dní!

Kráska a Zviera boxoffice
Zdroj: anoncraft.com

Celosvetový zárobok filmu Kráska a Zviera činí už vyše 462 miliónov dolárov. Tento údaj sa neuveriteľnou rýchlosťou zvyšuje a do konca týždňa by mal bezproblémovo prekonať pol miliardy. Originál z roku 1991 si do dnešného dňa zarobil „iba“ 425 miliónov dolárov. Tento prípad nám krásne ukazuje, ako sa zmenila doba.

Čo znamenajú prekonané rekordy pre budúcnosť Disney filmov?

Iba v USA tržby filmu tvoria už 219 miliónov. Kráska a Zviera sa tak stala piatym filmom v histórii, ktorý za prvých päť dní prekonal zárobok 200 miliónov dolárov na domácej pôde. Pri celosvetových tržbách pomohol fakt, že do kín sa snímka dostala takmer všade súčasne. Ďalší týždeň môžeme čakať iba ďalší skok vpred, keď sa rozprávka dostane aj do ďalších krajín.

Guy Ritchie Aladin muzikál
Zdroj: hellogiggles.com

Ide o fenomenálne správy pre štúdio Disney. Fanúšikovia sa takmer majú prečo tešiť, pretože tento úspech zaručuje, že sa určite dočkáme ďalších adaptácií. Ako už vieme, na remakeoch Mulan, Aladin, Dumbo či Leví Kráľ sa už pracuje. Môžeme očakávať, že sa určite dočkajú rovnakého úspechu, ako Kráska a Zviera.

Myslíte si, že si film tento úspech zaslúži? Tak či onak sa ale môžeme tešiť z toho, že nám zaistil príchod nespočetne veľa adaptácií. Ktorú rozprávku by ste najradšej na plátne videli v podaní reálnych hercov?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -