Fanúšikovia žánru sci-fi spozornite! Na YouTube sa objavil druhý krátky film Firebase od režiséra Neilla Blomkampa.

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Firebase, druhý film od režiséra Neilla Blomkampa zo štúdia Oats sa objavil na YouTube. A tentokrát nám zmieša niekoľko sci-fi žánrov do jednej kopy. Na videu sa objaví kombinácia z Predátora, The X-Files a Full Metal Jacket.

Je jasné, že prostredníctvom týchto krátkych filmov Blomkamp experimentuje so zmiešaným rôznej filmovej tvorby a štýlov, aby vytvoril príbeh, ktorý je jedinečný a napriek tomu všetkým známy. Firebase nadväzuje na tmavú a krutú víziu, ktorá preteká s Rakkou a rozhodne nezaostáva. Pre slabých tento film určite nie je.

Vizionársky projekt Firebase; zdroj: screenrant.com

Firebase sa zameriava na amerického vojaka, ktorý sa postavil proti tajomným silám vo vietnamskej džungli. Niektorí z vojakov sa tvária, že sú normálni, ale pod „kožou“ skrývajú niečo viac. Akonáhle zo seba strhnú všetku ľudskosť, vyzerajú ako mix tvorov z Rakky a mimozemšťanov z filmu District 9. Blomkamp to v tomto žánri naozaj dobre pozná a aj preto je jeho druhý krátky film tak kvalitný. Futuristický svet, ktorý nám režisér zobrazuje je stále o niečo bizarnejší, ako predtým!

26 minút, ktoré určite neoľutujete!   

Štúdio Oats si pre nás pripravilo naozaj kvalitné predstavenie. Síce v ňom nestretávame hviezdy ako Sigourney Weaver, no herectvo je skutočne pôsobivé. Jediným miernym sklamaním boli CGI efekty, ktoré počas ruskej invázie naozaj nezapadali do zvyšku filmu. Avšak pre tak „malý“ projekt bez veľkej podpory sa to stále dá považovať za úspech.

Prvý trailer pre projekty z nového štúdia Volume One predstavujú tri krátkometrážne filmy – Rakka, Firebase a tretí nadchádzajúci s názvom Zygote. Už teraz vieme, že posledný bude vypustený 12.júla a dokončí takzvanú „prvú úroveň k filmu„. Samotný Blomkamp si od projektu sľubuje veľa a jeho prvý krok bude dosiahnuť z ponúknutého tovaru nejaký ten zisk. Sám povedal, že by rád uvidel pokračovanie a ak by sa všetko podarilo, my sa dočkáme kvalitného celovečerného filmu!

Aká bude budúcnosť ešte nie je známe, ale potenciál to má. Ale to pochopíte až po zhliadnutí filmov Rakka, ktorý nájdete TU a filmu Firebase, ktorý na vás už čaká vyššie v článku. Všetkým sci-fi fanúškom prajem príjemnú zábavu!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -