Experiment s názvom Rakka sa konečne ukázal a pozrieť si ho môžeme na YouTube. O čom je toto krátkometrážne scifi?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Minulý mesiac oznámil Neill Blomkamp novú sériu experimentálnych krátkometrážnych filmov, ktoré sa uskutočnili v rámci otvorenia nového filmového štúdia Oats. Režisér už pred nedávnom prezradil prvé správy o projekte s názvom Rakka a konečne sme sa ich dočkali. Táto myšlienka nám zobrazuje mimozemské stvorenia s krátkym pohľadom na herečku Sigourney Weaver, ktorý si mala oficiálne zahrať v projekte Alien 5. No štúdio 20th Century Fox ju posunulo na vedľajšiu koľaj a tak si ju môžeme vychutnať aspoň v krátkom 21 minútovom videu, ktorým nepohrdne žiaden fanúšik scifi.

O čom to celé je?

Rakka je príbeh zlomeného ľudstva po invázii nadradeného cudzieho druhu. Krátky film začína rozprávačom, ktorý nás dostáva priamo do deja. Dozvedáme sa, že mimozemská rasa prišla na našu planétu za zámienkou vyhubiť ľudský druh. Už prvé scény zobrazujú zotročených ľudí, ktorí sú využívaní na prepravu materiálu na stavbu vesmírnej lode. Vyzerá to naozaj zaujímavo a určite sa toto dielo oplatí vidieť na vlastné oči.

Prvé ukážky z nového štúdia sú naozaj kvalitne spracované. Na obrazovke sa objavuje skupina ľudí, ktorú vedie Jasper (Sigourney Weaver). Jej skupine sa podarilo vybudovať zariadenia, ktoré bránia „cudzincom“ dostať sa im do mozgu a ovládať ich.

Svoju kvalitu to určite má! zdroj: thereelworld.com

Táto snímka nie je až tak krátka, ako sa zdá, pretože vo svojom vnútri skrýva ďalšie dve. V prvom sa dozvedáme o mimozemskej rase, ktorá nesie názov The Klum a o spomínanej skupine vedenou Jasper. Druhá sa zameriava na dve nové postavy – Nosh (Brandon Auret) a Amir (Eugene Khumbanyiwa). Nosh bol v prvom segmente opísaný ako pyroman, ktorý vyrába výbušniny. Avšak problémom je, že bol uväznený v takzvanom „starom svete“. Postava Amira je o niečo zaujímavejšia, nakoľko bol pokusným králikom a mimozemská rasa na ňom vykonávala mutácie a rozličné pokusy. Tretia časť tejto 21 minútovej ukážky sleduje Jasper a jej vojakov, ktorý bojujú s nepriateľom, ktorí vedia zjavne ovládať telepatiu.

Ako môžete podporiť projekt?

Tento krátky film by mohol byť v budúcnosti rozšírený, ale všetko závisí od nás. Každý fanúšik môže projekt štúdia Oats podporiť prostredníctvom partnerstva na službe Steam. Tam si môžete za cenu 4,99 USD zakúpiť balík, ktorý obsahuje všetky soundtracky, kresby s Rakka tématikou, oficiálny scenár, 3D modely Rakky. Ak vás ponuka zaujala, viete čo máte robiť. Avšak ešte pred tým si nezabudnite pozrieť samotný film, ktorý na vás čaká pod článkom. Príjemné pozeranie. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -