Ikonický vrah je späť. Geniálny krimi seriál dostal novú šancu po vyše 10 rokoch

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prichádza prequel k Dexterovi

Streamovacia služba SkyShowtime potvrdila uvedenie nového pôvodného dramatického seriálu Dexter: Original Sin, dlho očakávaného prequelu seriálu Dexter, nominovaného na cenu Emmy. Príbeh sa odohráva 15 rokov pred tým, ako sa diváci prvýkrát stretli s Dexterom. Nový 10-dielny trilerový seriál bude sledovať život obľúbeného amerického sériového vraha… ešte počas výcviku

Ukáže nám niečo, čo sme ešte nevideli

Dexter: Original Sin sleduje Dextera (Gibson) v roku 1991 v Miami, kedy sa mení zo študenta na pomstivého sériového vraha. Keď už nemožno viac ignorovať jeho krvilačné pudy, Dexter sa musí naučiť ovládať svoju vnútornú temnotu.

Pod vedením svojho otca Harryho (Slater) si osvojí kódex, ktorý je navrhnutý tak, aby mu pomohol nájsť a zabiť ľudí, ktorí si zaslúžia byť eliminovaní zo spoločnosti. Nesmie sa ale dostať do hľadáčika policajných orgánov. Toto je pre mladého Dextera mimoriadna výzva, pretože začína forenznú stáž na oddelení mestskej polície v Miami.

Oznámené bolo tiež obsadenie seriálu Dexter: Original Sin. Patrick Gibson stvárni titulnú postavu Dextera Morgana, držiteľ Zlatého glóbusu Christian Slater stvárni postavu Harryho Morgana, Dexterovho adoptívneho otca a detektíva z oddelenia vrážd, a Molly Brown si zahrá Dexterovu mladšiu sestru Debru Morgan.

Michael C. Hall Dexter
Zdroj: Amazon

K hereckému obsadeniu sa ako stály člen pripojí aj Patrick Dempsey v úlohe Aarona Spencera, kapitána miamského oddelenia vrážd, ktorý má desaťročia trvajúci vzťah s Harrym Morganom. Sarah Michelle Gellar sa k obsadeniu pripojí v špeciálnej hosťujúcej úlohe ako Tanya Martin, šéfka kriminalistov na policajnom oddelení Miami Metro a nová šéfka Dextera Morgana. Clyde Phillips, nominovaný na cenu Emmy, sa vráti ako showrunner a výkonný producent. 

Dexter bol veľký hit

Pôvodný seriál Dexter mal osem sérií a premiéru mal v roku 2006. Účinkoval v ňom držiteľ ocenenia Zlatý Glóbus Michael C. Hall ako Dexter Morgan, komplikovaný a konfliktný expert na vyšetrovanie podľa stôp krvi z oddelenia mestskej polície v Miami, ktorý je zároveň sériový vrah.

Seriál sa stal jedným z najuznávanejších seriálov v americkej televízii a získal viacero nominácií na cenu Emmy a Zlatý glóbus za najlepší televízny dramatický seriál a dvakrát bol zaradený medzi 10 najlepších televíznych seriálov podľa AFI. V roku 2013 zahrnulo Združenie amerických scenáristov seriál Dexter na zoznam 101 najlepších autorských televíznych seriálov.

Všetky predchádzajúce série seriálu Dexter sú teraz dostupné na SkyShowtime. Pozriete si tu aj nadchádzajúci prequel Dexter: Original Sin.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -