Fanúšikovia si podali 10 filmových či seriálových postáv! Čo napísali o Wednesday či Geraltovi?!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Kritika filmových a seriálových postáv

Pri sledovaní niektorých filmov a seriálov sa nám zdá, že ich musia milovať všetci. No nie vždy to je tak. Hlavne čo sa postáv týka. Ako sme už viackrát spomenuli, svet kinematografie je subjektívna vec. Čo sa páči jednému sa nemusí páčiť druhému. Táto kritika filmových a seriálových postáv je však skutočne brutálna!

1. Wednesday Addamsová

kritika filmových a seriálových postáv
Zdroj: adme.media

Seriál Wednesday upútal pozornosť celého sveta a to hlavne vďaka hlavnej hrdinke, teda Wednesday Addamsovej. Tú majstrovsky stvárnila Jenna Ortega, o ktorej výkone nikto nepochybuje. Kritika niektorých divákov sa spustila priamo na postavu sadistickej tínedžerky. Je veľmi ľahké negatívne ohodnotiť správanie Wednesday.

Napriek „cool“ tančeku a skvelým hláškam je Wednesday jasná narcistka, sadistka, ktorá sa neustále povyšuje nad ostatnými. O čom svedčí aj jej pokus o vraždu hneď v prvej epizóde seriálu. Alebo si už nespomínate na to, ako hodila pár piraní do bazéna, aby potrestala chlapca, ktorý šikanoval jej brata? Nehovoriac o jej duševnom stave, no ale aj tak, kto by ju nezbožňoval, však?

2. Michael Scott (The Office)

kritika filmových a seriálových postáv
Zdroj: adme.media

Michael Scott je jednou z najobľúbenejších sitkomových postáv. No ale nájdu sa aj takí fanúšikovia seriálu The Office, ktorí ho práve v obľube nemajú. Tvrdia totiž, že jeho vtipy sú prinajmenšom trápne. Neustále sa zábava na účet svojich kolegov a v skutočnom živote by už dávno sedel za sexuálne obťažovanie. No ale na druhej strane, treba brať túto postavu s rezervou, predsa len je to sitkom.

3. Stanley Ipkiss (Maska)

kritika filmových a seriálových postáv
Zdroj: adme.media

Stanley bez masky a Stanley s maskou, to je obrovský rozdiel. Keď sa Stanley zmení na divného zeleného muža, mnohým pripomína Jokera. Pácha zločiny, nemá zľutovanie, akurát, že nie je až taký temný. V skutočnosti mu ale nezáleží na nikom inom, len na sebe. Áno, táto kritika je pomerne presná, ale Jim Carrey je vo svojej úlohe skvelý, Cameron Diaz krásna a Maska je jednoduchá kultová komédia.

4. Geralt z Rivie (Zaklínač)

kritika filmových a seriálových postáv
Zdroj: adme.media

Napriek všemožnej snahe Henryho Cavilla sa fanúšikom knižnej či hernej predlohy seriálový Geralt nepáčil. A to hlavne preto, že sa až príliš líši od spomenutých predlôh. Podľa divákov je v seriáli až príliš odvážny, absentuje v ňom akákoľvek pokora či úcta. Navyše jeho vzťah s Yennefer je podľa nich založený viac na fyzickej príťažlivosti, ako na láskyplných citoch.

5. Wendy Torrance (Osvietenie)

kritika filmových a seriálových postáv
Zdroj: adme.media

Pre mnohých divákov kultového hororu z pera Stephena Kinga je Wendy príliš slabá a uvrešťaná hysterka. Absolútne nezvláda výchovu svojho dieťaťa a už vôbec jej nejde rola manželky. Existuje dokonca názor, že práve ona dohnala Jacka k šialenstvu.

6. Will Turner (Piráti Karibiku)

Orlando Bloom
Zdroj: adme.media

Ani Will Turner z kultovej série Piráti Karibiku vraj nie je bezchybný. Jeho pohnútky sú vraj vždy sebecké. Rovnako ako jeho láska k Elizabeth. Navyše podľa niektorých divákov bol Turner málo charizmatický, hlavne v konkurencii so skvelým Jackom Sparrowom. K tomu všetkému je to ešte aj zradca, keďže v druhej časti bez problémov zapredal Jacka a to aj napriek tomu, že sa tváril ako svätuškár. Will v podaní Orlanda Blooma celkovo nepatrí medzi tie najlepšie postavy, no dotvára úžasný príbeh jednej fantasy série, ktorú sme si všetci obľúbili.

7. Rose Dewitt Bukater (Titanic)

Kate Winslet
Zdroj: adme.media

Nie všetkým divákom kultového filmu Titanic sa páčila hlavná postava Rose, ktorú stvárnila skvelá Kate Winslet. V skutočnosti si mnohí z nich myslia, že bola Rose len rozmaznaná a v bohatstve vychovávaná slečinka, ktorá si nevážila to, čo má. Bezhlavo sa zamilovala do mladého chalana, ktorého poznala len pár dní, no obetovala by kvôli nemu aj svoj život. Jej staršia verzia na tom nie je o nič lepšie. Jej finálne gesto, keď vyhodila nesmierne cenný náhrdelník do mora, bol odsúdenia hodný. Vedela, že tím potápačov a vedcov pracovali mesiace na tom, aby ho našli. Napriek tomu mala to srdce ho vyhodiť, namiesto toho, aby ho dala napríklad do múzea.

8. Edward Lewis (Pretty Woman)

kritika filmových a seriálových postáv
Zdroj: adme.media

Film Pretty Woman patrí medzi najobľúbenejšie romantické komédie. Postava Edwarda je prakticky snom každej ženy, no niektorí kritici si na ňom dobre zgustli. Označili ho za zakomplexovaného boháča, ktorý sa len utvrdzuje vo svojej moci. Musí mať najväčšiu izbu v hoteli, musí mať tie najlepšie lístky do divadla a podobne. Dokonca si vydržiava aj Vivian. Ak by to nebol film ale realita, Edward by nám zrejme príliš sympatický nebol.

9. Michelle „MJ“ Jonesová (Spider-Man)

Zendaya
Zdroj: adme.media

Nie všetkým divákom sa páčila MJ ako partnerka Petera Parkera. Mnohí fanúšikovia MCU čakali pekné ryšavé dievča, namiesto toho sa im ukázala takpovediac antisociálna feministka, ktorá nosí otrhané oblečenie, nečeše sa a už vôbec sa nemaľuje. Spoločnosť by si však mala zvyknúť aj na takýto typ filmovej postavy.

10. Biela kráľovná (Alica v krajine zázrakov)

Anne Hathaway
Zdroj: adme.media

Do kategórie „Kritika filmových a seriálových postáv“ spadá aj táto postava z kultového príbehu Alica v krajine zázrakov. Divákom skrátka vôbec nesadla. Z ničoho si nerobila ťažkú hlavu, nedokázala sa nahnevať ale ani poriadne potešiť. Jej gestá boli fádne, jej frázy takisto. Túto postavu by si pokojne mohla hrať aj herečka z amatérskeho ochotníckeho divadla. Dodnes má mnoho divákov radšej jej sestru (Srdcová kráľovná) a to aj napriek tomu, že je to hlavná záporná postava.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -