Producent Kroniky Narnie by radšej videl seriálovú podobu knižiek než filmovú verziu. Môže sa to stať realitou?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Knižná séria Kroniky Narnie od C.S. Lewisa je veľmi obľúbená medzi čitateľmi po celom svete. Vznikli dokonca aj 3 filmy, tie však neurobili veľkú dieru do sveta. Sériu Kroniky Narnie má preto čakať reštart, avšak producent Douglas Gresham by bol radšej, ak by z kníh namiesto filmov urobili radšej seriál.

Filmy od Disneyho

Prvé filmy, ktoré kedy o svete Narnie vznikli, boli od spoločnosti Disney. V roku 2005 sme si mohli pozrieť film Narnia: Lev, šatník a čarodejnica. Ten bol veľmi úspešný, a preto v roku 2008 prišlo pokračovanie s názvom Narnia: Princ Kaspian. Ten však celosvetovo zarobil len zhruba polovicu v porovnaní s prvým filmom.

Narnia
Zdroj: heroesandaliens.wordpress.com

Po prebratí štafety sa do výroby tretieho filmu pustilo štúdio Fox. Film Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik však vôbec nedosahoval úroveň prvého filmu a diváci z neho boli skôr sklamaní ako potešení. V roku 2018 ale platforma Netflix odkúpila práva na knihy a plánuje obnovu celej série.

Reštart pod vedením Netflixu

Po odkúpení práv a po radosti fanúšikov všetko utíchlo. Pár slov však k tomu nedávno povedal už spomínaný producent Douglas Gresham, ktorý je zároveň aj nevlastným synom C.S. Lewisa.

„Bol by som rád, ak by z toho spravili seriál. Pri filmoch totižto máte len hodinu, maximálne dve, ak to veľmi natiahnete, aby ste vložili celú knihu – dobrodružný príbeh – do filmu. A to sa proste nedá.“

Gresham by teda bol rád, ak by sa namiesto filmov natočil o Narnii seriál. Najviac by ho potešilo, ak by výsledné dielo bolo čo najvernejšie predlohe a aby sa tam dostalo z kníh čo najviac. Tomu by práve pomohla seriálová podoba.

Douglas Gresham
Zdroj: allaboutjack.podbean.com

Gresham ale so smútkom dodáva, že odkedy boli Netflixom odkúpené práva, odvtedy všetko utíchlo. Producent sa začína obávať, či sa vôbec niekedy niečo udeje. Nádej však ešte nepovesil na klinec a verí, že sa čoskoro všetko pohne. Dúfa, že to príde s veľkým peňažným rozpočtom, ktorý by umožnil mať v hranej verzii všetky detaily z kníh.

Netflix mal nedávno úspech so seriálom Zaklínač, ktorý bol tiež pôvodne vydaný ako knihy. Ak by sa podarilo zopakovať Netflixu to isté s Kronikami Narnie, určite by mali veľký úspech u starých aj nových fanúšikov. Snáď nám Netflix čoskoro dá nejaké znamenie, že na túto sériu nezabudol a že sa môžeme tešiť do budúcna na filmy alebo rovno na seriál.

Čo myslíte, uvidíme niekedy seriál z knižnej série Kroniky Narnie? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: csfd.cz, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -