Odvrátená stránka Rímskej ríše. Anthony Hopkins ukáže krvavé gladiátorské hry v ambicióznom seriáli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na gladiátorský seriál

Streamovacia služba Peacock ešte krátko pred premiérou prináša nový trailer na seriál Those About to Die. Rovnako ako pokračovanie Gladiátora, ktoré príde tento rok, nás prenáša do rímskych arén. Tentoraz sa pozrieme na súboje zo všetkou ich drsnosťou a brutalitou. Ukáže nám odvrátenú stranu kedysi veľkej ríše, ktorú vedie Anthony Hopkins ako cisár Vespasián.

Zaujímavosťou je, že seriál vychádza z knižnej predlohy od Daniela P. Mannixa, ktorá inšpirovala aj Ridleyho Scotta práve pri tvorbe Gladiátora. Zápasy v aréne prezentuje ako špinavý biznis, ktorý zabáva masy. Za snahou naplnenia kasy ich obnovil intrigársky Tenax, ktorého stvárňuje Iwan Rheon, známy z Hry o tróny.

Krvavé súboje mužov zo všetkých kútov ríše

V súbojoch dajú dohromady bojovníkov zo všetkých kútov Rímskej ríše a kreativite pri súbojoch sa medze nekladú. Nechýbajú ani známe súboje so šelmami, a to vrátane snahy premôcť krokodíly vo vodou naplnenej aréne. S jednou vecou však tí na najvyšších miestach nepočítali – veľa silných mužov na jednom mieste môže podnietiť vzburu.

Okrem spomenutej dvojice tu uvidíme viacero zvučných mien z antickej histórie. Ako pretekár na povozoch Scorpus sa predstaví Dmitri Leonidas, okrem vtedajšieho cisára v podaní 86-ročného Hopkinsa sa predstavia aj tí budúci – Titus (Tom Hughes) a Domicián (Jojo Macari).

Dôležitou súčasťou bude aj bohatý obchodník Passus (Victor von Schirach) či historik Atticus (Bruno Bilotta). Ďalej si tu zahrajú Gabriella Pession, Sara Martins-Court, Moe Hasim, Lara Wolf či  Jóhannes Haukur Jóhannesson.

seriál those about to die
Zdroj: TMDB

Konkurent Gladiátora od známych tvorcov

Samotný názov seriálu vychádza zo známeho pokriku gladiátorov, ktorý adresovali cisárovi – Idúci na smrť ťa pozdravujú. Projekt vytváral Robert Rodat, tvorca pôsobivého sci-fi Falling Skies či kedysi filmu Patriot. Vybrané epizódy dokonca režíroval notoricky známy Roland Emmerich, ktorého môžeme poznať pre Deň nezávislosti či Deň potom.

Celkovo dostane seriál 10 epizód, ktoré prídu už 18. júla. Vydajú ich na streamovacej službe Peacock, ktorá je u nás nedostupná. Pravdepodobne sa však v neskoršom čase dostane na Amazon Prime Video, ktoré ho uvedie aj pre európske krajiny.

Ako sa vám pozdáva trailer na seriál Those About to Die? Môžete podľa vás 10 dielov konkurovať aj neskoršej druhej časti Gladiátora, alebo skôr pôjde o skvelý kúsok na navnadenie? Páči sa vám takéto zobrazenie skorumpovanej Rímskej ríše? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: firstshowing.net

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -