Ukázala nám kniha k filmu Star Wars: Vzostup Skywalkera kto bol v skutočnosti otec Rey?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Od premiéry filmu Star Wars: Vzostup Skywalkera už ubehol nejaký ten piatok. Príval informácií avšak len tak zďaleka nekončí, pretože tvorcovia filmu nám stále odhaľujú nové detaily a prekvapivé informácie, ktoré sa do filmu nedostali. Naposledy sme vám priniesli článok o tom, či Palpatine bol vo filme klon, ako o tom hovorili niektoré zdroje. Dnes sa ale spolu pozrieme na pravdu o tom, kto bol v skutočnosti Reyin otec.

Naozaj existovala žena, ktorá bola ochotná splodiť dieťa s Palpatinom?

Reč je teda o tom, ako vznikol otec Rey a teda či sa našla nejaká žena ochotná priniesť Palpatinovi dieťa. Odpoveď je však nie. Vo vesmíre sa takáto žena nenašla, a preto Palpatine našiel inú cestu – vyrobil si klona. V knihe je tento klon popisovaný ako „zbytočné, bezmocné zlyhanie“, ktoré „nebolo úplne identickým klonom“. A ten klon sa stal otcom Rey.

Áno, naozaj je to tak. Aj vo filme sme mohli vidieť, že Palpatine bol veľmi úspešný vo výrobe klonov. Po tom, čo zomrel v Návrate Jediho, ho zrejme jeho nasledovníci pomocou mágie Temnej strany priviedli naspäť a jeho dušu dostali do tela klona, respektíve Palpatinovho slabšieho ja. Vďaka tomu sme ho mohli vidieť v poslednom filme.

Palpatine
Zdroj: liistudio.com

Ako to všetko funguje?

Na to je ťažké odpovedať. Režisér J.J. Abrams do značnej mieri upravoval Palpatinov príbeh a mnoho z jeho príbehu sa ani nedostalo do filmu. Mohlo sa stať, že mu to nesedelo zo širšieho hľadiska do príbehu. Je teda aj ťažko povedať, či je tento príbeh o pôvode Reyinho otca súčasťou filmovej série alebo nie, pretože sa objavil iba v knihe.

Abrams taktiež musel skĺbiť svoje myšlienky spolu s myšlienkami Riana Johnsona (režisér filmu Poslední Jediovia). Abrams chcel, aby Rey pochádzala z ušľachtilej, dôležitej krvi. Johnson zase chcel, aby jej rodičia neboli nikým dôležitým. Ak to teda spojíme, keď rodiča Rey zomreli, boli nikým. Ale nakoniec aj to, že jej otec bol Palpatinovým klonom, bolo podstatné (čiže aj „krv“ Rey bola naozaj dôležitá).

Palpatine v Star Wars IX
Zdroj: starwars.wikia.com; wallpapers.pub

Po technickej stránke vlastne môžeme brať, že Palpatine nie je len dedkom Rey, ale zároveň polovičným otcom. Taktiež jej otec nebol len Palpatinovým synom, ale zároveň bratom. Nuž, celé je to veľmi komplikované, a my sme zvedaví, aké ďalšie informácie zo sveta Star Wars sa k nám ešte dostanú.

Čo si o tom myslíte vy? Prekvapilo vás, kto bol v skutočnosti Reyin otec, alebo ste to tušili už od začiatku? Napíšte nám do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -