Ktorý legendárny herec nadabuje Chuckyho vo filme Child’s Play?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Kto nadabuje Chuckyho vo filme Child’s Play?

- Advertis

Úspešných a najmä ikonických hororov je dnes vo svete už pomenej. Staršie veci už dnes nevedia vystrašiť a keď sa z nich stanú reštarty, iba pokazia kúzlo originálu. Štúdiá sa však stále snažia prísť na to, aby klasiky fungovali aj pre moderných divákov. A niekedy to aj funguje, veď pozrime sa na nový Halloween.

Práve ten sa najnovšie stal takým menším vzorom, ktorý sa budú snažiť ostatné štúdiá nejako napodobniť. Ako prvé to teda skúsi Orion Pictures, ktoré ide zreštartovať horor s jednou z najikonickejších bábok, Chucky. Film z roku 1988 tak dostane čerstvý kabát a síce sme už mohli vidieť prvú ukážku, konečne o ňom vieme ďalší zaujímavý detail.

Chucky by samozrejme nemohol fungovať bez hlasu. Štúdio sa teda postaralo o to, aby dostal naozaj poriadny. Do role Chuckyho tak obsadili dlhoročného dabéra, Marka Hamilla. Áno, sám Luke Skywalker sa stáva ikonou hororového žánru a verte nám, že sa nemôžete tváriť prekvapene. Hamill má totiž dlhoročnú dabérsku skúsenosť a medzi jeho najlepšie postavy, ktorým vdýchol dušu, patrí najmä Joker zo seriálu Batman: The Animated Series alebo videohernej série Batman (video nižšie).

Bol to práve Hamill, ktorý tejto postave dodal diabolské črty, ako napríklad jeho smiech. Veríme teda, že rovnakú dávku jedinečnosti sa mu podarí pretaviť aj do Chuckyho. Nová verzia Child’s Play totiž vyzerá viac ako zaujímavo a my veríme, že tvorcovia túto klasiku svojím poňatím určite nesprznia. Child’s Play príde do slovenských kín už 25. júla.

Čo hovoríte na výber hlasu Chuckyho? Poznáte Hamillovu dabérsku históriu? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť