Zbohom, Daniel Craig! Neuveríte, kto stvárni nového agenta 007…

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už dlhšiu dobu sme si vedomí toho, že Bond 25 bude posledným filmom herca Daniela Craiga v koži agenta 007. Už po Spectre (2015) dokonca prehlásil, že by si radšej podrezal žily, než by mal znova stvárniť James Bonda. Nakoniec však svoj názor zmenil a rozhodol sa, že si ho zahrá ešte posledný raz.

Agentom v obleku sa stal v roku 2006 pri Casino Royale a potom sa do svojej úlohy vrátil ešte trikrát – Quantum of Solace (2008), Skyfall (2012) a vyššie spomínaný Spectre (2015). V poradí dvadsiata piata bondovka má premiéru naplánovanú už na 8. apríl 2020, pričom sa aktuálne natáča v Británii. A ako ste si u nás už mohli prečítať, natáčanie postihujú samé problémy.

Problémy s filmom Bond 25

Najprv sa pri projekte vystriedalo hneď niekoľko režisérov, no nakoniec sa na režisérsku stoličku usadil Cary Fukunaga. Neskôr prišiel problém pri natáčaní na Jamajke, keďže si Daniel Craig pri behu nepekne poranil členok. Natáčanie teda pokračovalo bez neho a pred kamery sa vrátil iba nedávno.

Posledným problémom bol výbuch na pľaci, ktorý zranil jedného člena štábu a taktiež poškodil natáčacie priestory v Pinewood Studios. Každopádne, produkcia prebieha aj naďalej a posledné dni patrili novinkám a informáciám práve ohľadom pripravovaného filmu. Jednou z nich je fakt, že sa herec Christoph Waltz vráti do svojej úlohy zloducha Blofelda z filmu Spectre.

séria james bond rami malek
Zdroj: standard.co.uk, glasmedia.info

Bond to teda bude mať naozaj pestré, keďže sa proti nemu postaví aj herec Rami Malek. Ten nedávno prezradil, že pokiaľ by jeho postavu viedla k teroristickým útokom ideologická alebo náboženská motivácia, tak by rolu neprijal. Každopádne, najväčšie prekvapenie sa týka samotnej úlohy agenta 007.

O novom predstaviteľovi Jamesa Bonda sa predsa hovorí už nejaký ten piatok a v spojení s ním sme začuli veľa známych mien. Asi najobľúbenejším kandidátom bol herec Idris Elba (Thor, Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw), ktorý by titulnej postave priniesol rasovú diverzitu. Padli však aj mená ako Henry Cavill, Tom Hardy, Richard Madden či Luke Evans. Neuveríte ale, kto túto úlohu nakoniec stvárni…

henry cavill ako james bond
Zdroj: videoblocks.com, ign.com, pinterest.com

Kto stvárni nového agenta 007?

Podľa najnovších informácií sa agentom 007 stane britská herečka Lashana Lynch (Captain Marvel). Áno, čítate dobre. Lepšie povedané, agentka 007, preberie štafetu po Danielovi Craigovi už vo filme Bond 25. Tento moment popisujú ako „popcorn-dropping„, takže budeme naozaj prekvapení. Agentku predstaví Bondovi jeho šéf M (Ralph Fiennes) ako novú 007.

Aby sme si to ujasnili, Lynch nebude Jane Bond a Bond je stále Bond – len už jednoducho odchádza do predčasného dôchodku. Vraj na ňu bude skúšať aj jeho staré triky a bude sa ju snažiť zbaliť pomocou svojho presláveného šarmu. Podľa zdrojov bude Bond „bezradný, keď jeho triky nebudú fungovať na brilantnej mladej černoške, ktorá nad ním krúti očami a nemá žiaden záujem s ním skočiť do postele„.

Lashana Lynch
Zdroj: essence.com

Po skoro šesťdesiatich rokoch série James Bond bude titulnou postavou žena. Zároveň bude vôbec prvou agentkou 007 čiernej pleti. Otázku rasovej a pohlavnej diverzity tu rozoberať nechceme, no sami dobre vidíte zmeny v Hollywoode za posledných pár rokov. Dobrým príkladom je hraná verzia rozprávky Malá morská víla, v ktorej si morskú pannu Ariel zahrá černoška Halle Bailey.

S tým síce žiaden problém nemáme, no v prípade Jamesa Bonda to ide už trochu cez čiaru. Nepamätáte si predsa na Krotiteľov duchov z roku 2016 s kompletne ženským obsadením? Áno, išlo o obrovský prepadák. Máme teda plné právo báť sa o sériu James Bond, ktorá štyrmi poslednými filmami nasadila latku veľmi vysoko.

O čom bude film Bond 25?

Bond odišiel z aktívnej služby a užíva si pokojný život na Jamajke. Jeho mierumilovný život je však veľmi krátky, keď ho jeho starý kamarát Felix Leiter z CIA požiada o pomoc. Jeho misiou je zachrániť uneseného vedca, ktorý je omnoho zákernejším, než sa zdalo. To Bonda navedie na stopu za mysterióznym zloduchom, ktorý je ozbrojený nebezpečnou novou technológiou.

obsadenie filmu bond 25
Zdroj: se0ctopus.com, metro.co.uk, elle.com

Ďalšími novými tvárami budú Ana de Armas (Blade Runner 2049), Billy Magnussen (Nočná hra), Dali Benssalah (Nox) či David Dencik (Tinker Tailor Soldier Spy). Práve kráska Ana de Armas by sa podľa všetkého mala stať novou Bond girl, ktorá pomyselne nahradí Leu Seydoux po Spectre z roku 2015.

Zo známych tvárí sa vráti Ralph Fiennes (M), Jeffrey Wright (Felix Leiter), Ben Shisaw (Q), Lea Seydoux (Madelenie Swann), Rory Kinnear (Bill Tanner) alebo Naomie Harris (Moneypenny).

Čo na toto obsadenie hovoríte vy? Myslíte, že je agentka 007 dobrou voľbou? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -