Kto sú Eternals, aký je ich komiksový príbeh a čo z neho uvidíme v pripravovanom MCU filme?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Kto sú Eternals?

Prvý trailer na nový MCU film s názvom Eternals je vonku a nás určite navnadil na tento tajuplný film. Veľa promo materiálu sme od neho nedostali a tak sme na tento projekt naozaj zvedaví. V dnešnom článku sa pozrieme na to, kto vlastne sú tí Eternals, o ktorých snímka bude. Pre veľa ľudí sú totižto neznámymi postavami, no v komiksoch sú známi už zhruba päťdesiat rokov.

Túto rasu vytvoril známy komiksový spisovateľ Jack Kirby. Kirby sa necítil byť dostatočne oceňovaný a tak prešiel do konkurenčného DC, pre ktorých vytvoril božskú rasu New Gods. V roku 1976 sa ale vrátil do Marvel, kde vytvoril podobnú božskú rasu Eternals. Jeho víziu preniesla do filmovej podoby režisérka Chloé Zhao. Tá nedávno vyhrala svojho prvého Oscara za réžiu filmu Krajina nomádov.

členovia Eternals v MCU filme
Zdroj: consent.yahoo.com

Pôvodný príbeh v komiksoch

Eternals boli vytvorení mimozemskou rasou zvanou Celestials, ktorých sme v MCU videli na chvíľu vo filme Stražcovia Galaxie. Išlo o nesmrteľné stvorenia, vďaka ktorým sa vyvinuli ľudia (homo sapiens), Eternals (homo immortalis) a Deviants (homo descendus). Posledné dva druhy mali to šťastie, že im Celestials dopriali viac pozornosti a získali superschopnosti.

Deviants vedia meniť podobu, sú takmer nesmrteľní a majú vylepšenú silu, rýchlosť alebo napríklad reflexy (do tejto rasy patria aj Skrullovia už videní v MCU). Eternals, ich úhlavní nepriatelia, sú takmer nesmrteľní, majú vylepšené zmysly a telo a majú superschopnosti, pričom každý z nich sa zameriaval na inú schopnosť. Jeden bol rýchlejší ako ostatní, ďalší vedel rýchlejšie lietať a podobne.

Eternals trailer MCU
Zdroj: thestar.com

Spoločne sa dokážu všetci spojiť do tzv. Uni-Mind, jedného veľkého spojenia/stvorenia. Eternals žili na našej Zemi v tichosti vo svojich mestách vo vnútri hôr a pozerali sa na vývoj ľudstva. Občas niektorí z nich zasiahli alebo pomohli vonkajšiemu svetu, inak sa však držali v ústraní a užívali si dlhého života. Zvyčajne zasiahli len vtedy, ak ľudí alebo Zem ohrozovala rasa Deviants.

Veľakrát boli preto zapísaní v histórii, no nikto o nich nevedel. Avšak len málo členov tejto rasy vychádzalo na povrch a ešte menej ich tam zostalo žiť. Medzi takých známejších patrí napríklad Ikaris, Sersi alebo Thanos. Áno, ten fialový MCU záporák. Aj keď Eternals vyzerajú rovnako ako ľudia, u Thanosa prevládol gén rasy Deviants a preto má fialovú pokožku a väčšie proporcie tela.

thanos eternals kto sú Eternals
Zdroj: comicbookmovie.com

Čo zatiaľ vieme o filmovom príbehu?

Film sa dosť inšpiroval komiksami, o čom svedčí aj prvý trailer a oficiálny popis filmu. Eternals, žijúci na Zemi tisícky rokov, musia po udalostiach Avengers: Endgame vystúpiť z tieňov a chrániť Zem pred ich nepriateľmi, rasou Deviants. Trailer nám však ukázal, že sa pozrieme aj do minulosti, a to až 7000 rokov dozadu na príchod Eternals na Zem v ich vesmírnej lodi.

Nezasahovali do ľudských sporov, maximálne ľudstvo z tieňov podporovali a formovali. Keď si ale predstavíme, akou hrozbou bol pre Avengers jeden Deviant/Eternal Thanos, niet divu, že Eternals vyjdú z úkrytu a budú čeliť hrozbe v podobe rasy Deviants. Podľa traileru sú ešte k tomu zrejme hlavné postavy roztrúsené po celej Zemi, preto sa budú musieť znova spojiť.

Eternals novinky kto sú Eternals
Zdroj: twitter.com

Hlavnou postavou spomedzi všetkých Eternals by mala byť Sersi, ktorú si zahrá herečka Gemma Chan. Tú sme už predtým mohli vidieť vo filme Captain Marvel, kde si zahrala modrú bojovníčku Minn-Ervu. Tešiť sa môžeme aj na viac scén s nesmrteľnou rasou Celestials, o ktorých by sme sa mohli dozvedieť viac a ktorí by mohli mať tentokrát viac než len jednu kratučkú scénu.

Vo filme uvidíme mnohé slávne mená. Tešiť sa môžeme na herečky Gemmu Chan, Angelinu Jolie, Salmu Hayek, Lauren Ridloff alebo Liu McHugh. Ženské osadenstvo doplnia herci Don Lee, Brian Tyree Henry, Kumail Nanjiani, Barry Keoghan, Richard Madden a Kit Harington. Film sa síce párkrát presunul, no ak sa už tentoraz nepresunie, pozrieme si ho v kinách 4. novembra 2021.

Vedeli ste, kto sú Eternals už predtým, alebo sú pre vás úplnou novinkou? Tešíte sa na tento MCU film? Svoje názory nám dajte vedieť v komentároch!

Zdroj: cnet.com, marvel.fandom.com, polygon.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -