Filmy

Kto sú rodičia Rey v novej ságe? Toto všetko nám prezradí Star Wars: Epizóda IX!

Nová trilógia Star Wars úspešne nadviazala na jednu z najväčších filmových sérií všetkých čias. Tento rok pritom uvidíme koniec ságy, ktorá začala ešte pred vyše 40 rokmi. Nové filmy sú skvelými akčnými jazdami, ktoré v nás vzbudzujú nostalgické pocity. Popri tom však tvoria úplne nové príbehy nových postáv, vrátane protagonistky. S jej predstavením však vznikla jedna veľká otázka, s ktorou si fanúšikovia lámu hlavu: Kto sú rodičia Rey? Nuž, dnes sa na to pozrieme za pomoci vyjadrenia režiséra J.J. Abramsa, ktorý zodpovedá za Epizódy VII a IX!

star wars

Zdroj: starwars.com

Kto sú rodičia Rey?

Odkedy nám tvorcovia predstavili Rey, jej pôvod bol predmetom vášnivej diskusie. Postupom času fanúšikovia vyvinuli mnoho rôznych teórií, ktoré špekulovali, že nová protagonistka je stratená dcéra Lukea Skywalkera, vnučka Obi-Wana Kenobiho či inak prepojená s postavami, ktoré sme už videli. Aj preto sme čakali na Epizódu VIII. V nej sme sa totižto konečne mali dozvedieť, odkiaľ Rey je.

Režisér Rian Johnson nás v Posledných Jedioch na naše prekvapenie vzal na horskú dráhu zavádzania a zvratov. Nič nakoniec nebolo tak, ako sme si mysleli, že to bude. Jednou z častí príbehu, ktorou nás režisér najviac prekvapil, bola práve Rey a jej pôvod. V poslednom filme sme sa totižto dozvedeli, že jej rodičia boli niktoši – obyčajní obchodníci, ktorí ju ešte ako dieťa predali za peniaze na alkohol. Žeby to však nakoniec predsa len bolo inak?

Prvý Star Wars: Epizóda IX trailer je na svete!

Zdroj: youtube.com

Dozvieme sa to v Epizóde IX?

V Posledných Jedioch to vyzeralo, že Rian Johnson nám dal definitívnu odpoveď. Po vydaní traileru na Star Wars: Epizóda IX – The Rise of Skywalker však čoraz viac uvažujeme nad tým, že J.J. Abrams nakoniec zodpovie otázky, ktoré položil v Epizóde VII. Znehodnotí tým Epizódu VIII? To je otázne a momentálne o tom môžeme len polemizovať. Pravdu nám však pomáha odhaliť režisérovo prehlásenie počas rozhovoru s ABC:

“Prezradím vám, že už od začiatku našich prác sme vedeli, že musí mať uspokojivý koniec. Všetci sme si dobre uvedomovali, že niečo také môžeme dosiahnuť. Nechcem hovoriť, že to, čo sa stalo v Epizóde VIII, je nepodstatné. Poctili sme ju. Poviem však, že z príbehu je tu toho ešte veľa, čo ste nevideli.”

J.J. Abrams

Zdroj: starwars.com

S týmto vyjadrením si môžeme byť istí, že Abrams nebude drasticky meniť príbehové rozhodnutia Riana Johnson, ktorý dostane aj vlastnú trilógiu. Popri tom však veľakrát naznačil, že s pôvodom Rey má ďalšie plány. Vyzerá to teda tak, že The Rise of Skywalker bude prirodzené pokračovanie, ktorého prioritou nebude zavádzať, ale organicky vyvíjať príbeh a postavyvrátane Rey.

Čo na to vravíte? Má podľa vás J.J. Abrams s príbehom Rey iné plány, aké v Posledných Jedioch zrealizoval Rian Johnson? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com, abcnews.go.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Bad Boys ovládli svetové kiná: Zopakujú úspech aj na Slovensku?

  Filmy

  Režisér nového dokumentárneho filmu spomína, ako Attila Végh pochyboval pred zápasom storočia

  Filmy

  John Cena nám odhalil prvých 10 minút DC filmu Suicide Squad 2

  Filmy

  Prezradil nám film The Eternals jeden z najväčších spoilerov Marvel Cinematic Universe?

  Pridaj komentár