Na čo chodia Slováci do kina? Neuveríte, ktoré filmy majú u nás tento rok najväčší úspech!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ktoré filmy sú na Slovensku najúspešnejšie?

Samozrejme sme aj doteraz tušili, ktoré filmy vydané v prvej polovici roku 2018 pravdepodobne budú mať najväčší úspech. No aj tak nás zopár vecí prekvapuje. V rovnakom období minulého roku slovenskí diváci zlomili hneď niekoľko rekordov. Mohli za to hlavne populárne slovenské filmy, ktoré si jednoducho nikto nechcel nechať ujsť. Ako sa ale tento rok porovnáva s tým uplynulým? Naozaj Slovákov prestáva baviť chodiť do kina? Nech sa páči, tu sú všetky informácie, ktoré máme o návštevnosti kín za prvú polovicu roku 2018!

Zdroj: unipo-press.sk

Nižšie počty divákov

Od 1. januára 2018 až do posledného júnového dňa prišlo do slovenských kín 2 626 000 divákov. To vyzerá ako vcelku slušné množstvo, však? Žiaľ, pravda je taká, že od úspešného počtu to má ďaleko. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku to je len trištvrtina. Kvôli tomu logicky klesli aj tržby, a to o 20,2%. Vďaka nižšiemu počtu divákov sa znížili aj takmer všetky ostatné štatistiky. Minulý rok sa každého premietania zúčastnilo priemerne 38 divákov, teraz to však bolo len 27 divákov.

V prvom polroku 2018 by sme taktiež márne hľadali veľký úspech našej domácej produkcie. Narozdiel od minulého roku sa tentokrát do ponuky nedostal žiaden slovenský trhák, ktorý by ovládol návštevnosť. Vlani si slovenské filmy v kinách pozrelo cez 860 000 ľudí, v tomto roku to bolo len niečo cez 104 000 divákov. Práve tento masívny rozdiel zapríčinil pád všetkých štatistík. Tento rok jednoducho neprišli žiadne slovenské filmy, ktoré by upútali pozornosť širokej verejnosti.

ktoré filmy sú na Slovensku najúspešnejšie
Zdroj: denofgeek.com

Návštevnosť piatich najúspešnejších filmov:

  1. 198 896 divákov – Päťdesiat odtieňov slobody
  2. 182 147 divákov – Avengers: Nekonečná vojna
  3. 143 594 divákov – Deadpool 2
  4. 106 158 divákov – COCO
  5. 96 383 divákov – Jurský svet: Zánik ríše

Rebríček nás neprekvapuje ničím, až na prvé miesto. V prvom polroku 2018 do kín prilákal najviac ľudí film Päťdesiat odtieňov slobody. O niečo pozoruhodnejšie je to aj vďaka jednotlivým divákom. Zatiaľ čo ostatné filmy TOP 5 mali zmiešanú návštevnosť či už pohlavia alebo veku, na Päťdesiat odtieňov slobody šli takmer exkluzívne len ženy. To opäť dokazuje, že filmári by počet ženských divákov určite nemali nikdy podceňovať.

Zdroj: hdwallpaper4u.com

Čo vás najviac zaujalo na štatistikách z kín prvého polroka 2018? Prekvapili vás niektoré čísla, alebo to dopadlo podobne, ako ste predpokladali?

Zdroj: ufd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -