Ktoré Marvel filmy patria do série Avengers a ako ich sledovať?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Vitajte pri našej ceste k Avengers: Endgame! Do premiéry, ktorá sa bude konať 25. apríla, vám každodenne prinesieme špeciálny článok s Marvel tematikou, ktorými budeme odpočítavať dni do vydania filmu. Toto je jeden z nich – tak teda poďme na to!

Ktoré Marvel filmy patria do série Avengers?

Museli by ste žiť niekde v jaskyni ak by ste mi teraz povedali, že netušíte, aký film koncom apríla príde do našich kín. Toto šialenstvo menom Marvel naozaj vrcholí a verte nám, že to zmeškať určite nechcete. Je nám však jasné, že stále je ťažké sa v tejto sérii zorientovať. Či už ste fanúšikom, alebo ste tieto filmy nikdy nevideli a konečne tomu chcete dať šancu (keď vidíte ako sa o tom vo svete hovorí).

Ide o sériu zvanú Marvel Cinematic Universe, ktorá je rozdelená na ságy a fázy. Začala pred desiatimi rokmi a momentálne sa skladá z 21 vydaných filmov. Ako sme teda povedali, séria je nejako rozdelená. Momentálne poznáme len 3 fázy, ktoré dokopy tvoria jednu veľkú ságu. V tomto prípade ide o Infinity ságu a skladať sa bude z 22 filmov (kompletné 3 fázy).

trailer na avengers: endgame
Zdroj: YouTube/Marvel Entertainment

Samozrejme, Marvel plánuje pokračovať štvrtou fázou, ktorá začne novú ságu. Ak ste teda od niekoho počuli, že Avengers: Endgame bude posledný diel, má pravdu, keďže tento film ukončí spomínanú 22-dielnu Infinity ságu. Pre mnohých hrdinov to teda bude koniec, avšak pre iných zase nový začiatok.

Ak ešte len plánujete pozerať tento filmový seriál, odporúčame to robiť podľa dátumov vydania. Tak by sa totiž mali sledovať všetky takéto série, keďže tvorcovia vždy rátajú s tým, že niektoré informácie už divák pozná. Ak ste teda tieto filmy už videli a len si chcete dať filmový maratón, tiež vám to odporúčame sledovať takto. Tak čo, nájde sa tu niekto, komu nejaká Marvelovka ešte chýba?

Prvá fáza (Infinity sága):

1. Iron Man
2. The Incredible Hulk
3. Iron Man 2
4. Thor
5. Captain America: The First Avenger
6. The Avengers

Vymazaná scéna z filmu The Avengers
Zdroj: wall.alphacoders.com

Druhá fáza (Infinity sága):

7. Iron Man 3
8. Thor: The Dark World
9. Captain America: The Winter Soldier
10. Guardians of the Galaxy
11. Avengers: Age of Ultron
12. Ant-Man

avengers
Zdroj: welovemoviesmorethanyou.com

Tretia fáza (Infinity sága):

13. Captain America: Civil War
14. Doctor Strange
15. Guardians of the Galaxy vol.2
16. Spider-Man: Homecoming
17. Thor: Ragnarok
18. Black Panther
19. Avengers: Infinity War
20. Ant-Man and the Wasp
21. Captain Marvel
22. Avengers: Endgame

infinity war
Zdroj: wall.alphacoders.com

Štvrtá fáza teda bude oznámená v priebehu tohto roka. Už to ale nebude Infinity sága. Zatiaľ oficiálne poznáme len jeden film.

Štvrtá fáza (zatiaľ nepomenovaná sága):

23. Spider-Man: Far From Home

Všetko teda začalo Iron Manom v roku 2008. Postupne nám Marvel predstavoval ostatných hrdinov a svoju prvú fázu skončili ich prvou tímovkou. V druhej sme sa dostali aj do vesmíru a tretia už preplietala hrdinov a postupne sa budovala do finále. O každej fáze si v priebehu nasledujúcich dní napíšeme viac, avšak tie vám odporúčame prečítať až ak ste tieto filmy videli.

PS: Marvel bohužiaľ musel preobsadiť až dvoch hrdinov. Hulka si vo filme The Incredible Hulk zahral ešte Edward Norton a neskôr sa už do role nevrátil. Odvtedy ho hrá Mark Ruffalo. Podobne to štúdio spravilo s War Machineom, ktorého si v prvom Iron Man filme zahral Terrence Howard, od druhého dielu ho už ale hrá Don Cheadle.

No a na záver, nezabudnite filmy sledovať až do úplneho konca, teda aj po titulkoch!

Dúfame teda, že vám tento zoznam pomôže k takému menšiemu zorientovaniu sa. Videli ste všetky filmy od Marvelu? Kto z vás ešte nevidel ani jeden? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -