Tento rok si pre nás Netflix nepochybne pripravil mnoho nových seriálov, ktoré určite budú stáť za to. Avšak nezabúdajme na tie, ktoré čaká pokračovanie. Na Netflixe uvidíme aj tento rok plno pokračovaní neuzavretých príbehov, ktoré si to jednoducho zaslúžia! Preto sme si pre Vás teda pripravili krátky zoznam tých, ktoré sú naozaj najočakávanejšími v tomto roku!

Na Netflixe uvidíme aj tento rok:

1House of Cards

šiesta séria House of Cards
Zdroj: pogdesign.co.uk

Politická dráma House of Cards stojí v nezvyčajnej pozícii. Netflix sériu totižto zrušil. Ukončenie bolo rýchlym rozhodnutím, avšak vedúci sa rozhodli priniesť poslednú sezónu, ktorá uzavrie všetky dejové línie. Posledná séria show mala ísť do produkcie v októbri minulého roka, žiaľ bola oneskorená po tom, ako sa dostali na verejnosť obvinenia zo sexuálneho útoku voči hviezde celej série – Kevinovi Spaceymu. Streamovací gigant sa po týchto novinkách rozhodol s hercom ukončiť všetku spoluprácu.

Výsledkom toho sa stalo, že ôsma séria sa zameria na jeho manželku Claire Underwood, ktorú v seriáli hrá herečka Robin Wright. Keďže sa Spacey v sérii už neocitne, bolo potrebné prepísať scenár po tom, ako bolo všetko pripravené. Neskorý štart môže znamenať, že posledných osem epizód bude mať oneskorenie, avšak podľa všetkého by mala posledná séria premiérovať koncom tohto roku.

213 Reasons Why

13 dôvodov prečo
Zdroj: variety.com

Dramatická séria 13 Reasons Why, ktorá je inšpirovaná novelou spisovateľa Jaya Ashera toho istého názvu spôsobila minulý rok veľký boom a získala si srdcia nespočetne veľa fanúšikov. Vzhľadom k tomu, o čom vlastne je prvá séria, bolo veľkým prekvapením, keď sa Netflix rozhodol pre obnovenie série. Seriál bude pokračovať ďalej, avšak tentokrát presahuje udalosti z novely. Príde s vedľajšími postavami z prechádzajúcej série, ale zároveň aj predstaví nové. Druhá séria sa odohráva pár mesiacov po udalostiach tej prvej, takže fanúšikovia môžu čakať, že dostanú odpovede na ich otázky. Na otázky ako: Prežil Alex jeho výstrel do hlavy? Čo Tyler plánuje? Dostane sa Jessica k spravedlnosti po Bryceovom znásilnení?

Dodatkom k odpovediam týchto cliffhangerov je fakt, že v sérii budeme opäť vidieť/počuť Hannu Baker (Katherine Langford), ktorá nám bude poskytovať flashbacky, aby umožnila obecenstvu spoznať ju aj z iného uhľa pohľadu. Druhá séria by mala rozšíriť príbeh, v ktorom sa dozvedáme prečo sa Hannah rozhodla ukončiť jej život a dozvieme sa čosi viac o Clayovi, ktorý na nej mal “crush“. Zatiaľ nevieme, kedy sa show opäť ukáže, avšak jeden z hercov, presnejšie Christian Navarro, ktorý hrá Tonyho nám oznámil na Twitteri, že produkcia sa začala ešte v lete minulého roka.

3Luke Cage

luke cage iron fist
Zdroj: ew.com

Druhá sezóna ukončila nakrúcanie ešte v novembri minulého roka. Znamená to, že s najväčšou pravdepodobnosťou by sme premiéru druhej série mali vidieť po tom, ako sa vráti ďalší seriál z Netflixovej tvorby v rámci MCUJessica Jones. Mnoho postáv z prvej série by sa malo vrátiť práve do druhej. Napríklad Mariah, Dilard, Shades, detektívka Misty Knight alebo Claire Temple.

Sériu obohatí (aspoň v to dúfame) aj Danny Rand, známy taktiež ako Iron Fist, ktorý by sa mal objaviť v Lukeovi Cageovi aspoň v jednej epizóde. Objaviť by sa mal, pretože v komiksoch majú spoločný “bromance“. K obsadeniu sa v druhej sérii pripoja aj nové mená, Mustafa Shakir a Gabrielle Dennis. Avšak čo zostáva záhadou je, či sa v pokračovaní ukáže aj Diamondback, ktorého sme videli bojovať s Lukeom na konci prvej série.

4Daredevil

na Netflixe uvidíme aj tento rok
Zdroj: youtube.com

Všetci dobre vieme, ako sa Matt Murdock obetoval v sérii The Defenders, v ktorej sa spojil s ostatnými hrdinami z Netflix/Marvel vesmíru. Na konci tejto série sme ho mohli vidieť zraneného, avšak živého v kláštore. To dáva veľkú nádej jednému z najvýznamnejších príbehov z komiksových predlôh. Nevieme toho zatiaľ moc veľa, no podľa všetkého sa bude tretia sezóna zameriavať na adaptáciu komiksového príbehu zvaného “Born Again“. Ale nemalo by sa jednať priamo o adaptáciu.

Tretia séria sa bude určite čiastočne líšiť od originálnej predlohy. Čo však vieme s istotou je, že uvidíme pôvodné obsadenie. K nemu pribudne aj Wilson Bethel, ktorý si zahrá agenta FBI. Nakrúcanie tretej sezóny sa začalo v novembri minulého roku. Znamená to, že aj napriek tomu, že sériu vedenie ohlásilo pre rok 2018 ešte v roku 2016, tak ju uvidíme asi až koncom roka.

5Jessica Jones

jessica jones 2 kilgrave
Zdroj: ew.com

Nedávno Netflix ohlásil, že pôvabná Jessica Jones sa vráti už 8. marca spoločne s premierou druhej série. Stane sa prvým seriálom od Marvelu/Netflixu, ktorý si trúfne na premiéru vo štvrtok na miesto piatku. Hoci druhá sezóna bola ohlásená v januári 2016, nakrúcanie sa začalo až v apríli minulého roku. Vytvorila sa tak pre fanúšikov pomerne dlhá medzera medzi sériami. Avšak fanúšikovia mohli vidieť Jessicu v sérii The Defenders, kde sa spojila s ostatnými hrdinami z Marvel/Netflix vesmíru v boji proti nebezpečnej skupine zvanej The Hand.

Obecenstvo ju naposledy videlo, keď si robila srandu z Daredevila a Iron Fista a ako si vybíjala jej zlosť na takmer nesmrteľných ninjoch práve zo skupiny The Hand. Druhá sezóna jej sólovej série zrejme nebude moc mystická. Hoci opäť uvidíme charizmatického Davida Tennanta z prvej série, ktorý si zahral záporáka Kilgravea. Tím Jessicy Jones by rád obsadil viac žien, dôvodom je zrejme čiastočne aj to, že každá z trinástich epizód bola režírovaná ženou.

Myslíte, že by sa mal v tomto zozname nachádzať ďalší seriál, ktorý je naozaj očakávaný? Súhlasíte s našim výberom? Dajte nám vedieť do komentárov!