Ktorý režisér by mohol nahradiť Jamesa Gunna pre film Strážcovia Galaxie 3?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je toho plný internet a určite ste o tom už počuli aj vy. Spoločnosť Disney prepustila režiséra Jamesa Gunna, otca Marvel série Strážcovia Galaxie. Spravili tak na základe Gunnových starých tweetov, ktoré pred desiatimi rokmi uverejnil na sociálnej sieti Twitter. V skratke, všetky tieto príspevky obsahovali naozaj čierny humor, no viac sa o tom dočítate v našom článku. Gunn sa za všetky jeho staršie vtipy ospravedlnil, jeho činy si nezastáva a je mu to naozaj ľúto. Disney tak spravilo naozaj razantný krok a James Gunn dostal padáka. To samozrejme znamená, že očakávaný film Strážcovia Galaxie 3 ostal bez režiséra. Kto by ho mohol nahradiť?

Ktorý režisér by mohol nahradiť Jamesa Gunna?

Vo vzduchu však visí jedna nezodpovedaná otázka. James Gunn totižto stihol napísať scenár, no otázne je, či ho Marvel použije, alebo už nechcú mať s Gunnom nič spoločné. Pokiaľ by sa jeho scenár použil, stále by v Strážcoch Galaxie ostal kúsok neho. To však nemení nič na tom, že na scénu musí prísť úplne nový režisér. A práve najlogickejším výberom by bol Taika Waititi. Tento režisér dokázal prísť do rozbehnutej série Thor a aj tak nám priniesť vynikajúcu tretiu časť. Úplne rovnaká situácia je práve pri Strážcoch Galaxie. Film Thor: Ragnarok potvrdil, že Taika dokáže zmiešať úžasný humor a epickú akciu. Predsa len, ten film vyzeral viac ako Strážcovia Galaxie, než ako Thor.

Zdroj: cnet.com

Samozrejme, na rozum prichádzajú aj iné mená. Napríklad taká Emily Carmichael, ktorá sa pôvodne zvažovala pre film Captain Marvel. Skúsenosti získala pri písaní scenáru pre filmy ako Pacific Rim: Povstanie alebo Jurský Svet 3. Ďalšou voľbou spájanou aj s Captain Marvel je Michelle MacLaren. Tá sa mala postarať o film Wonder Woman, no nakoniec tak spravila Patty Jenkins. Taktiež je známe, že má dobrý vzťah s hercom Chrisom Prattom. Ďalšími menami sú Matthew Vaughn (Kingsman), Jordan Vogt-Roberts (Kong: Ostrov lebiek), Jennifer Yuh Nelson (Kung Fu Panda 3) alebo Gary Ross (Debbina 8).

Tak čo, koho by ste si na režisérskom kresle vedeli predstaviť vy? 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -