Ktorý telefón Slováci kupujú najviac? iPhone to nie je

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najpredávanejšie telefóny na Slovensku

Ktoré mobilné telefóny kupujú Slováci najčastejšie? S veľkým výberom smartfónov na trhu prichádza pri každej kúpe aj ku ťažkému rozhodovaniu, pre aký typ sa rozhodnúť. Ľudia berú do úvahy najmä cenu a značku, pričom u nás dominuje trojica spoločností: Samsung, Apple a Xiaomi.

Každá z týchto značiek má viacero mimoriadne obľúbených zariadení, ktoré je však na absolútnej špičke predajov? To nám napovie rebríček najpredávanejších smartfónov v sieti Orange za mesiac apríl 2024.

Najviac zariadení v zozname má Samsung

Ak sa pozrieme na predaje čisto len z hľadiska počtu zariadení, vyhráva juhokórejský Samsung. Táto značka sa umiestnila v TOP desiatke hneď viackrát, pričom aj otvára zoznam práve desiatym miestom.

smartfon samsung
Zdroj: redakcia REWIND.sk

To zaujal jeden z najnovších prírastkov do modelového radu Samsung Galaxy A s označením A25 5G 128GB. Okrem podpory rýchleho pripojenia 5G poteší zákazníkov predovšetkým veľkým 6,5-palcovým displejom s kvalitou FHD+, obnovovacou frekvenciou 120 Hz a jasom 1 000 nitov. Priaznivá je aj cenovka 299 eur.

Deviate miesto obsadil Samsung Galaxy S23 FE 128GB, ktorý ponúka parametre vlajkovej lode sa výhodnejšiu cenu. Ide v podstate o lacnejšiu verziu série Galaxy S23 z roku 2023, pričom konkrétne tento model vyšiel v októbri 2023.

Na ôsmom mieste nasleduje Samsung Galaxy A15 128GB, najlacnejší telefón na tomto zozname. Jednoznačným lákadlom je v tomto prípade veľmi nízka cena 199 eur. Mimo siete Orange sa však dá zohnať aj za 120 eur.

Na scénu prichádza konkurencia

Siedmym najpredávanejším telefónom v Orangei za apríl je prvý, no nie posledný iPhone na tomto zozname. Konkrétne ide o 13. generáciu so 128 GB pamäťou. Zaujímavosťou je, že tento model vyšiel ešte v roku 2021 a jeho novší brat iPhone 14 sa na zozname vôbec neobjavuje. Trinástka pravdepodobne oslovuje tých zákazníkov, ktorí chcú iPhone, ale cenovky novších zariadení im prídu privysoké.

iPhone 13 Apple
Zdroj: Apple

Nasledujúce priečky obsadili dve varianty toho istého zariadenia. Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256 GB a Xiaomi Redmi Note 13 256 GB sa stali šiestym a piatym najpredávanejším zariadením. Táto čínska značka je známa hlavne skvelým pomerom cena a výkon. Slovákov viac oslovila lacnejšia alternatíva, no vôbec zle si nepočínalo prémiovejšie prevedenie Redmi Note 13 Pro, ktoré ponúka vylepšenú kameru, displej, úložisko a pamäť RAM.

Samsung je takmer bezkonkurenčný kráľ predajov

Nasledujúce priečky objavili horúce novinky Samsungu. Štvrté miesto zaujal Galaxy S24 5G 256 GB, základný model najnovšieho modelového radu vlajkových lodí. Ten zákazníkov prilákal najmä vylepšením hardvérom a zabudovanými AI funkciami, ktoré však Samsung nakoniec posunul aj majiteľom starších zariadení. Tu nájdete kompletný zoznam telefónov, ktoré dostali Galaxy AI.

Tretie miesto zaujal Samsung Galaxy A35 5G 128 GB, ktorý bol predstavený len v marci tohto roka. Ide o vyššiu strednú triedu mimoriadne obľúbenej série Galaxy A, ktorá Slovákov láka výhodnými cenami. Oproti minulej generácii dostal Galaxy A35 vynovený a na pocit prémiovejší dizajn za stále obstojnú cenovku.

Šnúru Samsungu opäť rozbíja Apple, ktorý sa umiestnil na druhom mieste zoznamu predajov s telefónom iPhone 15 128 GB. Ide o základný model najnovšieho radu iPhonov, ktorý jednoznačne oslovil veľké množstvo Slovákov. A to aj napriek pomalému displeju s 60 Hz obnovovacou frekvenciou alebo absencii teleobjektívu za cenu, ktorá po vydaní atakovala 1000 eur. Na šampióna však nestačil.

galaxy a55
Samsung Galaxy A55; Zdroj: redakcia REWIND.sk

Nový kráľ predajov tromfol aj Apple

Najobľúbenejším a najpredávanejším smartfónov v sieti Orange za apríl sa stal Samsung Galaxy A55 5G 256 GB, pri ktorom inžinieri trafili klinec po hlavičke. Tento model vystriedal svojho taktiež mimoriadne obľúbeného mladšieho brata Galaxy A54.

Galaxy A55 s cenovkou 529 eur je skvelým kompromisom pre ľudí, ktorí chcú kvalitu, ale nie sú ochotní platiť ceny za vlajkové lode. Tento model prišiel s vylepšeným a na dotyk prémiovejším hardvérom. Taktiež ponúka pokročilejšie funkcie pre fotografovanie v nočnom režime, optický stabilizátor kamery a ešte jasnejší displej.

Celý rebríček najpredávanejších telefónov v apríli 2024:

  1. Samsung Galaxy A55 5G 256GB
  2. Apple iPhone 15 128GB
  3. Samsung Galaxy A35 5G 128GB
  4. Samsung Galaxy S24 5G 256GB
  5. Xiaomi Redmi Note 13 256GB
  6. Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB
  7. Apple iPhone 13 128GB
  8. Samsung Galaxy A15 128GB
  9. Samsung Galaxy S23 FE 128GB
  10. Samsung Galaxy A25 5G 128GB

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -