Seriály

Kultoví Watchmen prichádzajú do vlastného seriálu od HBO! Kedy ich uvidíme?

Kultoví Watchmen prichádzajú do vlastného seriálu od HBO!

Už dlhšie sme tu nemali nejaké oznámenie od stanice HBO. Momentálne od nich všetci čakáme len pokračovania hitov ako Game of Thrones alebo Big Little Lies. HBO však asi všetci máme zafixovanú ako najkvalitnejšiu stanicu s vlastnou tvorbou. Môže za to aj ich prístup, keďže nie sú obmedzení ratingom a v podstate si robia čo chcú. Nadávky, temnota ale aj nahota je povolená, takže sa len dalo čakať, že už onedlho sa pustia aj do nejakej riadne temnej komiksovky.

Zvesti ohľadom toho, že HBO ide adaptovať kultovú komiksovú sériu od DC s názvom Watchmen po internete kolujú už naozaj niekoľko rokov. Stanica ich však neustále popierala aj napriek tomu, ako veľmi ich v tomto fanúšikovia podporovali. Nuž, nemožné sa predsa len stalo pravdou a Watchmen nakoniec oficiálne prichádzajú na naše televízne obrazovky.

Pôjde teda o formát, ktorý je pre nich ako stvorený. Watchmen totižto patrí medzi najkultovejšie a najikonickejšie komiksové novely v histórii. Ide určite o najtemnejší a najťažší príbeh zo stránok komiksov DC, avšak nepochybne aj najzaujímavejší. Komiks Watchmen totižto pojíma o tom, ako by reálny svet v skutočnosti vnímal maskovaných superhrdinov, ktorí bojujú so zločinom. Ide o jediný DC titul, ktorý sa odohráva v alternatívnom vesmíre a Supermanova existencia sa berie iba ako vymyslená z komiksov.

Ide teda o nesmierne populárny komiksový tím a my veríme, že práve HBO ich dokáže chytiť najlepšie ako len môže. Watchmen sa totižto už stihol adaptovať aj do filmu v roku 2009. Mohol zaň Zack Snyder avšak kritikmi nebol prijatý zrovna najlepšie. Premiéra seriálu teda bude v roku 2019 a postará sa oň Damon Lindelof. Ten stojí za celosvetovo úspešným seriálovým fenoménom Lost (Nezvestní). Tam zastupoval funkciu spolu-tvorcu seriálu, showrunnera, producenta ale aj scenáristu. Určite sme teda zvedaví, či sa mu podarí urobiť fenomén aj z tejto populárnej novely.

Tešíte sa na seriál Watchmen? Čítali ste komiks od Alana Moorea? Ste radi, že sa o seriál postará práve Lindelof? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: twitter.com

About author

They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár