Kultoví Watchmen prichádzajú do vlastného seriálu od HBO! Kedy ich uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Najčítanejšie za 7 dní

Kultoví Watchmen prichádzajú do vlastného seriálu od HBO!

Už dlhšie sme tu nemali nejaké oznámenie od stanice HBO. Momentálne od nich všetci čakáme len pokračovania hitov ako Game of Thrones alebo Big Little Lies. HBO však asi všetci máme zafixovanú ako najkvalitnejšiu stanicu s vlastnou tvorbou. Môže za to aj ich prístup, keďže nie sú obmedzení ratingom a v podstate si robia čo chcú. Nadávky, temnota ale aj nahota je povolená, takže sa len dalo čakať, že už onedlho sa pustia aj do nejakej riadne temnej komiksovky.

Zvesti ohľadom toho, že HBO ide adaptovať kultovú komiksovú sériu od DC s názvom Watchmen po internete kolujú už naozaj niekoľko rokov. Stanica ich však neustále popierala aj napriek tomu, ako veľmi ich v tomto fanúšikovia podporovali. Nuž, nemožné sa predsa len stalo pravdou a Watchmen nakoniec oficiálne prichádzajú na naše televízne obrazovky.

Pôjde teda o formát, ktorý je pre nich ako stvorený. Watchmen totižto patrí medzi najkultovejšie a najikonickejšie komiksové novely v histórii. Ide určite o najtemnejší a najťažší príbeh zo stránok komiksov DC, avšak nepochybne aj najzaujímavejší. Komiks Watchmen totižto pojíma o tom, ako by reálny svet v skutočnosti vnímal maskovaných superhrdinov, ktorí bojujú so zločinom. Ide o jediný DC titul, ktorý sa odohráva v alternatívnom vesmíre a Supermanova existencia sa berie iba ako vymyslená z komiksov.

Ide teda o nesmierne populárny komiksový tím a my veríme, že práve HBO ich dokáže chytiť najlepšie ako len môže. Watchmen sa totižto už stihol adaptovať aj do filmu v roku 2009. Mohol zaň Zack Snyder avšak kritikmi nebol prijatý zrovna najlepšie. Premiéra seriálu teda bude v roku 2019 a postará sa oň Damon Lindelof. Ten stojí za celosvetovo úspešným seriálovým fenoménom Lost (Nezvestní). Tam zastupoval funkciu spolu-tvorcu seriálu, showrunnera, producenta ale aj scenáristu. Určite sme teda zvedaví, či sa mu podarí urobiť fenomén aj z tejto populárnej novely.

Tešíte sa na seriál Watchmen? Čítali ste komiks od Alana Moorea? Ste radi, že sa o seriál postará práve Lindelof? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -