V Action sme kúpili napodobeninu Apple produktu a ušetrili 120 €. Výsledok nás zaskočil

Nenechajte si ujsť

Ušetrili sme 121 € a niekde sa to prejaviť muselo

Dobre vyzerajúci, ale lacný stylus za babku, alebo originálne pero Apple Pencil za 135 eur? Zisťovali sme, či sú medzi nimi dosť veľké odlišnosti, aby zodpovedali cenovému rozdielu 121 eur.

Apple Pencil vs LAB31 USTP04 (7) – kópia
Na prvý pohľad vyzerajú totožne. Dokonca tak pôsobia aj v ruke.

Prekvapivá cena

Keď na Aliexpresse hľadáte Apple Pencil, ponúkne nepreberné množstvo podobných produktov. Ich ceny sú v porovnaní s originálnom závratne nízke, a to na úrovni od necelých piatich po asi 20 eur. Originálny nový Apple Pencil dnes na Slovensku stojí od necelých 100 do 135 eur.

Cenový rozdiel je tak zásadný, že aj keby išlo o vyslovene zlý produkt, oplatí sa ho aspoň vyskúšať.

Potom sú tu ľudia, ktorí majú záujem o elegantný a funkčný stylus pre tablet s Androidom alebo notebook s Windowsom. A práve riešenie od Apple sa im esteticky páči najviac.

Doplňme, že pre tablety s Androidom či dotykové displeje okrem tých od Apple nemá Pencil zmysel kupovať, pretože na nich jednoducho nefunguje. Ale že vôbec, nielen jeho špeciálne funkcie vyhradené pre iPad.

Apple Pencil vs LAB31 USTP04

Prvý pokus nám nevyšiel

My sme si takýto fake Apple Pencil, presnejšie LAB31 / USTP04, kúpili v Action za 14 eur. Jednoduché balenie obsahuje samotný stylus, nabíjací kábel USB-C a papierový návod na obsluhu. Káblik budete potrebovať, pretože tento stylus sa nenabíja indukčne ako Apple Pencil 2. generácie.

Na naše sklamanie prvý kus nefungoval správne. Ani po nabití cez USB-C port nebol stylus schopný kresliť súvislý ťah, namiesto toho pracoval s frekvenciou asi 5 Hz. A keď vám stylus neumožňuje kresliť ťah, celkom stráca na význame.

Kus sme preto reklamovali a až ten druhý fungoval podľa očakávaní. Teda, aspoň do určitej miery.

Evidentne ide o napodobeninu Apple Pencil 2. generácie

Dobrá napodobenina

Nebudeme klamať, že napodobenina Apple Pencil vyzerá fakt dobre. Nielen esteticky, ale aj materiálovo a hmotnostne zodpovedá originálu.

Keď tieto dva stylusy porovnávame vedľa seba, originál dokonca vyzerá zažltnuto a opotrebovane, hoci je nový. LAB31 je o milimeter dlhší, ale priemer a tiež tvar s jednou plochou stranou sú prakticky totožné.

To, čo odlišuje stylus predovšetkým je prítomnosť USB-C konektora a trojice modrých LED indikátorov nabitia. Ak túto stranu otočíte správnym smerom, nikto nemá šancu rozpoznať, že nedržíte originál. Tu sa podobnosti končia.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -