Ridley Scott odhalil kúsok zo súkromia pokračovania filmu Votrelec: Covenant. Bude to viac o Xenomorfoch alebo Androidoch?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

V tomto roku sme sa dočkali veľkej dávky filmov a medzi ne patrí taktiež aj Votrelec: Covenant. S určitosťou môžeme povedať, že tento pilotný diel nedopadol podľa očakávaní. To sa následne odzrkadlilo na zárobku a negatívne recenzie boli na svete. V tom čase nám Ridley Scott sľúbil, že nám v pokračovaní poskytne oveľa viac „votrelca„, ktorý sa moc nepreukázal ani vo filme Prometheus a taktiež v spomínanom Covenantovi. Režisér sa v najnovších rozhovoroch začal vyjadrovať aj na adresu tohto veľkolepého projektu a odhalil niektoré podrobnosti o druhom filme z pripravovanej trilógie.

Ridley Scott sa nedávno ukázal ako hosť portálu Empire, pretože ako už je známe, produkoval film Blade Runner 2049. Počas rozhovoru smerovali niektoré otázky k Votrelcovi a k tejto téme bol prekvapivo otvorený. No podľa jeho slov, ktoré vypustil do sveta, nie každý fanúšik bude sršať spokojnosťou:

„Myslím, že samotný vývoj votrelca je skoro u konca a snažíme sa prekonať hranice. Preto sme sa posunuli k trochu inému príbehu, ktorý sa viac prikloní k androidom. Bude to o vzniku sveta, ktorý by mohol vytvoriť nový vodca. Máme naozaj pestré usporiadanie myšlienok k ďalšej planéte, na ktorú sa blíži celá posádka.“

Zdroj: alien-covenant.com

Android alebo Xenomorf?

Je trochu priskoro polemizovať, ale podľa jeho slov to vyzerá tak, že ďalší film sa sústredí hlavne na Davida (Michael Fassbender), na rozdiel od vývoja druhov votrelca. Covenant nám ukázal zárodok zla v podobe Xenomorfa a preto dúfame, že nás táto beštia bude strašiť aj v pokračovaní. Predsa len, ak by film závisel hlavne na robotickej postave, fanúšikovia by určite zúrili. Je to logické, očakáva sa totižto akcia a krv, namiesto nudných rozhovorov. Každopádne je isté, že nie každému Ridley Scott vyhovie a určite sa vždy nájde niečo, čo nám ľudom bude prekážať.

V skratke by som ešte spomenul, že film sa dá považovať za neúspech. Aj popri vysokej úrovni marketingu dosiahol film zárobok len 239,8 milióna dolárov. Avšak Ridley Scott je vo svetovej kinematografii veľké meno a preto sa pokračovania určite dočkáme. Scenár bol totižto už napísaný a oficiálne sa čaká len na štart natáčania. To by mohlo začať už v budúcom roku a my sa vám budeme snažiť poskytnúť všetky potrebné informácie. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah