Najväčšia filmová udalosť v strednej a východnej Európe! – #1 KVIFF 2019

Nenechajte si ujsť

#1 KVIFF 2019

Na 54. ročníku karlovského festivalu sa objavili hneď niekoľko zvučných mien z filmového priemyslu, medzi ktorými nechýbala oscarová herečka Julianne Moore, americký herec Billy Crudup alebo režisér snímky Po svadbe Bart Freundlich. Z pozície fotografa ti prinášam jedinečný pohľad zo zákulisia svetoznámych hviezd. Poď sa so mnou pozrieť tam, kam sa divák nedostane!

Na festival sa mi podarilo dostať druhýkrát cez moju vysokú školu. Veľa ľudí si myslí, že sa tu flákame ako študenti. Nie. Ráno vstať, zistiť, či je technika ok, nezabudnúť si akreditáciu novinára (stáva sa to často a potom sme zväčša v keli by sa musíme vracať na ubytko) a odviesť sa autobusom do press centra. Festival zaistil pre návštevníkov kyvadlovú dopravu zadarmo.

kviff 2019
Zdroj: Dominika Petráková

Otvorenie festivalu

Hlavnými hosťami otvorenia KVIFF tento rok sú: Oscarová herečka Julianne Moore s manželom a režisérom Bartom Freundlichom a hercom Billom Crudupom. Všetci traja prišli slávnostne otvoriť filmovú sekciu festivalu svojím najnovším počinom Po svadbe. Pri týchto troch hviezdach sme sa riadne zapotili.

Ako prvý prišiel Billy Crudup so svojim synom. Sympatický herec rozdával úsmevy všade naokolo. Následne došla hlavná hviezda Julianne Moore, pri ktorej dav jásal a my, fotografi, pomaly poplakali. Jullianne strávila s davom fanúšikov aspoň 10 minút. No a červeným kobercom doslova prefrčala a poriadny záber nezískali ani profesionáli.

Vo vnútri

Po promenáde na červenom koberci nasledovalo slávnostné otvorenie vo Veľkej sále. Na ceremoniál sa dostali len pozvaní hostia a akreditovaní novinári. Počas celého slávnostného aktu väčšina fotografov stála na okraji miestnosti. Len pár vyvolených s objektívmi sedelo v prvej rade, snažiac zachytiť sa tie najkrajšie snímky.

Slávnostný ceremoniál uviedol moderátor Marek Eben. Ani tento rok si neodpustil vysvetliť zahraničným hosťom, čo znamená „obložený chlebíček.“ Po úsmevných chvíľach s Marekom Ebenom prišiel na pódium riaditeľ festivalu Jiří Bartoška. Tak ako každý rok, tak aj tento raz odovzdával prestížnu cenu Krištáľový glóbus za mimoriadny umelecký prínos svetovej kinematografii, ktorú získala americká herečka Julianne Moore.

Americké hviezdy filmového plátna pôsobili na karlovskom festivale uvoľneným dojmom. Rozdávali úsmevy na všetky strany, nebáli sa odofotografovať s divákmi alebo s nimi prehodiť pár slov. Deň po veľkej premiére snímky Po svadbe sa hlavní protagonisti o svoje dojmy podelili aj s novinármi na tlačovej konferencii KVIFF 2019, ktorá sa konala v poobedňajších hodinách.

Ďalší blízky pohľad na najväčšiu filmovú udalosť v strednej a východnej Európe nájdeš na tomto odkaze.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -