Srdcervúci film so študentským Oscarom aj špeciálna predpremiéra – #4 KVIFF 2019

Nenechajte si ujsť

#4 KVIFF 2019

Ráno sme zistili, že autobus, ktorý nás mal odviesť, ide druhým smerom. Paráda. O 25 minút máme mať rozhovor a my nervózne stojíme pri intráku, kde sme ubytovaní. Cesta normálnemu človeku trvá cca 20 minút, ale keď so sebou nosíte techniku a máte na sebe ruksak a tašku, tak to trvá omnoho dlhšie.

Od rána

Po príchode do hotelu Thermal sme zistili, že Česká televízia a rozhlas rozhovor s tvorcom predĺžili a bude sa konať o 20 minút neskôr. Našou upotenou útechou bol otvorený minibar, ktorý sme mali k dispozícii zadarmo.

Kolegyňa Betka neskôr robí rozhovor s mladým tvorcom Jonatanom Etzlerom. Ten sa predstavil so svojím študentským filmom Get Ready with Me v sekcii Prvé podanie. Dej filmu zobrazuje mladú štundetku, ktorá dostala na domácu úlohu vytvoriť vlastný koncept na YouTube. Zobrala to doslovne a natočila video, ako si podrezať žily. Jonatan sa neskôr priznal, že čerpal z vlastnej učiteľskej skúsenosti. Za tento film nakoniec získal aj študentského Oscara.

Tvorca Jonatan Etzler. Zdroj: Dominika Petrakova
Tvorca Jonatan Etzler; Zdroj: Dominika Petráková

Prvýkrát je čas obeda voľnejší a pokojne si užívame poriadne jedlo. Podvečer nás čaká premiéra filmu Hluché dni. Tvorca Pavol Pekarčík cestoval niekoľko mesiacov po rómskych osadách na Slovensku, pričom sa zameral na deti a jemným vyobrazením znázornil ich život.

Všetky deti sú hluchonemé a do Karlových Varov zavítali na premiéru so svojimi rodinnými blízkymi. Hendikepovaní neherci žijú v nehostinných podmienkach, niektorí nemajú kúpeľňu a nechodia do školy. Všetky deti sa ocitli v kine po prvýkrát v živote.

Pavol Pekarčík s niektorími hlavnými postavami dokumentu. Zdroj: Anna Ficová
Pavol Pekarčík s niektorými hlavnými postavami dokumentu; Zdroj: Anna Ficová

Záver dňa

Deň uzatvárame neskoro večer, a to predpremiérou seriálu Bez vědomí z produkcie HBO Europe. K danému seriálu som napísala recenziu. Veľká časť tvorcov a hercov sa zúčastnila na slávnostnom premietaní. Do najväčšej karlovarskej kinosály prišla aj Táňa Pauhofová, ktorá si zahrala hlavnú úlohu.

Seriál sa premietal dosť neskoro, a preto sa niektorí z nás nedokážu naň plne sústrediť. Niektorí z partie to vzdávajú a odchádzajú na ubytovňu autobusom. Tí, ktorí sme ostali, hor sa na ubytovňu pešo, keďže posledný bus odišiel a ďalší ide o hodinu a pol. Prvý raz kráčame veľmi chladnou nocou.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -