KVÍZ – Ktorá profesia zo sveta Harryho Pottera sa k tebe najviac hodí?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Kvíz – Harry Potter profesia

Tento rok je to už presne dvadsať rokov od vydania prvého filmu zo série Harry Potter. Prvý film Harry Potter a Kameň mudrcov započal éru obľúbenosti tejto série aj medzi nečitateľmi a niekoľkonásobne si tak zvýšila svoju fanúšikovskú základňu. Vďaka tomu dnes chlapca, ktorý prežil, pozná snáď každý. My sme si pri tejto príležitosti dvadsiatych narodenín filmu pre vás pripravili kvíz, v ktorom zistíte, aká profesia zo sveta Harry Potter sa k vám hodí.

Štúdio Warner Bros. si pri tejto príležitosti zas pripravilo špeciálny program s názvom Harry Potter 20 rokov filmovej mágie: Návrat do Rokfortu. Išlo o dokument, v ktorom si herci a tvorcovia filmovej série spoločne zaspomínali na dni nakrúcania všetkých ôsmich filmov. Špeciál sa nezaobišiel bez emócií, sĺz a menších chybičiek a videli sme v ňom Daniela RadcliffaEmmu WatsonRuperta GrintaHelenu Bonham Carter, Toma Feltona a ďalších.

Oficiálny trailer Harry Potter Návrat na Rokfort
Zdroj: sky.at

Tento rok vyjde ešte aj tretí film o fantastických zveroch

A aby toho nebolo málo, milovníci čarodejníckeho sveta dostanú tento rok aj ďalšiu časť prequelovej série filmov k Harrymu Potterovi. Séria Fantastické zvery sa totiž rozšíri o film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora. Uvidíme v ňom, ako inak, profesora Dumbledora, ktorý sa musí opäť spojiť s magizoológom Newtom Scamanderom. Spoločne vytvoria tím čarodejníkov, ktorý sa postaví temnému mágovi Gellertovi Grindelwaldovi.

Film má po režijnej stránke po tretíkrát na starosti znova David Yates (režisér posledných štyroch Harry Potter filmov) a o scenár sa postarajú J.K. Rowlingová a scenárista Steve Kloves (scenárista siedmich Harry Potter filmov). Vo filme si zahrajú už známe tváre z tejto série ako Jude Law, Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Callum Turner alebo Dan Fogler. Film bude mať premiéru 7. apríla 2022.

fantastic beasts 3
Zdroj: variety.com

V sériách Harry Potter a Fantastické zvery a aj v knihách sme zblízka videli zaujímavú čarodejnícku komunitu, ktorá mala veľakrát aj iné pracovné pozície ako my, muklovia. Šlo profesie ako hráči metlobalu, kliatborušitelia, výrobcovia prútikov alebo aurori, pričom to to boli vždy jedinečné a zázračné práce. Urobte si teda náš špeciálny kvíz a zistite, aká čarovná profesia z tohto sveta by sa hodila práve vám.

Kvíz

Akú Harry Potter profesiu by ste mali robiť podľa nášho kvízu? Vybral vám správnu?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -