KVÍZ – Ktorý Marvel pouličný hrdina si ty? Urob si náš kvíz a zisti to

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

KVÍZ – Marvel pouličný hrdina

Štúdio Marvel nám v poslednom čase dáva mnoho pouličných hrdinov, alebo ako sa v angličtine nazývajú, Street-Level Heroes. Veľký prelom priniesol seriál Hawkeye, kde ich bolo ukázaných niekoľko, pričom to pokračuje až doteraz, keďže posledným seriálom, ktorý pod týmto štúdiom vyšiel, bol Moon Knight (tiež pouličný hrdina). A práve pri týchto príležitostiach sme si pre vás pripravili kvíz, v ktorom zistíte, ktorý pouličný hrdina od štúdia Marvel ste vy.

Pouličných hrdinov nedefinuje to, aké majú schopnosti, ale to, proti akým záporákom bojujú. Zvyčajne ide o gangy a menších sólových zločincov, ktorí znepríjemňujú životy obyvateľom mesta. Opakom týchto hrdinov sú takzvaní Cosmic Heroes (kozmickí hrdinovia), ktorí zas bojujú proti silnejším, zvyčajne taktiež kozmickým nepriateľom. Nájdu sa ale aj hrdinovia, ako napríklad Captain America, ktorí sú niekde medzi. Steve totiž bojoval aj proti mimozemšťanom (Thanos), aj zločineckým skupinám (Hydra).

Hawkeye Moon Knight
Zdroj: thedirect.com

Akých významných pouličných hrdinov poznáme?

V komiksoch je takýchto hrdinov, ktorí bojujú proti zločineckým skupinám, naozaj neúrekom. Ako som už ale spomínal, začínajú sa objavovať aj v MCU. Zo spomínaných seriálov ide teda napríklad o Moon Knighta (Oscar Isaac), Kate Bishop (Hailee Steinfeld) či Mayu Lopez (Alaqua Cox). Do tejto skupiny ale patria aj (anti-)hrdinovia ako Yelena Belova (Florence Pugh) a U.S. Agent (Wyatt Russell), ktorých úmysly sú vždy dobré, za to praktiky už nie.

Medzi pouličných hrdinov bude patriť aj Ms. Marvel (Iman Vellani), ktorá sa nám v rovnomennom seriáli ukáže v MCU už o chvíľu. Štúdio však jej schopnosti oproti komiksom o dosť pozmenilo. Čo sa týka azda najznámejšieho pouličného hrdinu, tým je bez debaty Spider-Man (Tom Holland). Aj keď doteraz v MCU a jeho trilógii riešil hlavne kozmické veci, v komiksoch pôsobil najmä ako pouličný hrdina. Snáď sa nám takto viac ukáže aj v jeho ďalších filmoch.

spider-man ms. marvel
Zdroj: screenrant.com

Súčasťou MCU sú aj nie sú, keďže to nikto vyslovene nepotvrdil, aj Marvel seriály (a ich postavy) z dielne Netflixu, ktoré sa zameriavali na typických Street-Level Heroes. Išlo o skupinu hrdinov Defenders, ktorú tvorili hrdinovia Daredevil (Charlie Cox), Jessica Jones (Krysten Ritter), Luke Cage (Mike Colter) a Iron Fist (Finn Jones). Ako posledný príklad uvediem Punishera (Jon Bernthal), ktorý je síce skôr anti-hrdina, no tiež pomáhal čistiť mesto od zločinu.

Kvíz

Aký pouličný hrdina vám vyšiel v kvíze? Podeľte sa o váš výsledok s nami dole v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -