KVÍZ – Ktorá postava zo seriálu Rod draka, odohrávajúceho sa pred udalosťami Hier o tróny, si ty?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

KVÍZ – Rod draka

Streamovacej platforme HBO Max momentálne kraľuje seriál Rod draka. Ide o prequel k seriálu Hra o tróny, avšak tento nový projekt sa odohráva o zhruba 200 rokov skôr. Seriál bol populárny už po prvej epizóde, ktorá bola najpozeranejšou prvou epizódou už spomínanej platformy. A keďže seriál Rod draka je už v polovici, pripravili sme pre kvíz, v ktorom zistíte, ktorá postava z neho ste vy.

Seriál je natočený podľa knihy od Georga R.R. Martina. Táto kniha nesie názov Fire & Blood. Celý príbeh sa točí okolo rodu Targaryenov. Konkrétne okolo ich občianskej vojny zvanej aj Tanec drakov (v angličtine Dance of the Dragons) a obdobia, ktoré tomu predchádzalo. Seriál teda znázorňuje éru začiatku konca slávneho Rodu draka.

rod draka osobnosť
Zdroj: in.mashable.com

Železnému trónu vládnu už niekoľko generácií

Targaryeni sú mocný rod, ktorý urobí všetko pre to, aby ostal pri sile. Okrem toho, že majú typické biele vlasy, majú ako jediný rod ešte stále spojenie s drakmi a vedia ich skrotiť. Aby o tieto veci neprišli a ich rod nevymrel, sobášia sa aj medzi sebou. Momentálnym kráľom a vládcom Westerosu je kráľ Viserys I. Targaryen (Paddy Considine), ktorého si zvolila rada.

Druhým kandidátom bola princezná Rhaenys Targaryen (Eve Best), jeho sesternica, ktorú ale nevybrali, lebo bola žena. Rhaenys je ale manželkou lorda Corlysa Velaryona (Steve Toussaint), vodcu najsilnejšieho a najbohatšieho rodu v ríši. Spolu majú dve deti, lady Laenu Velaryon (Nova Foueillis-Mose/Savannah Steyn/Nanna Blondell) a sira Laenora Velaryona (Matthew Carver/Theo Nate/John Macmillan).

House of the Dragon fotky
Zdroj: HBO

Čo sa týka nového následníka, tým bol dlhú dobu Viserysov brat princ Daemon Targaryen (Matt Smith). No keďže nejde o najjednoduchšiu povahu, kráľ ustanovil za svoju následníčku svojho prvorodeného potomka – princeznú Rhaenyru Targaryen (Milly Alcock/Emma D’Arcy). Tá je tiež svojská, čo ukázala napríklad výberom sira Cristona Colea (Fabien Frankel)do Kráľovskej gardy.

Stále je však lepšia ako jej strýko. Mnohým ale nie je pochuti to, že má byť na tróne žena, a tak viacerí jasali, keď sa kráľ po smrti prvej manželky znovu oženil. Novou družkou sa mu stala lady Alicent Hightower (Emily Carey/Olivia Cooke), dcéra kráľovej pravej ruky, sira Otta Hightowera (Rhys Ifans). Tá kráľovi porodila niekoľko detí, medzi nimi aj syna. Následník trónu tak zrejme už nie je tak jednoznačný.

Kvíz

Ktorá postava vám vyšla v kvíze? Podeľte sa o to s nami dole v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -