KVÍZ – Ktorý člen strašidelnej rodiny Addamsovcov si ty? Urob si náš halloweensky kvíz a zisti to

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

KVÍZ – Rodina Addamsovcov

Máme tu ďalší špeciálny článok týkajúci sa obľúbeného západného sviatku menom Halloween. Dnes sme si pre vás pripravili zaujímavý a strašidelný kvíz, ktorý sa točí okolo strašidelnej témy s názvom rodina Addamsovcov. V našom kvíze budete mať totiž možnosť zistiť, ktorý z týchto členov rodiny ste vy. Bude to otec Gomez, malá Wednesday alebo dokonca ruka Vec?

Prvýkrát sme sa s touto šialenou rodinkou mali možnosť stretnúť ešte v tridsiatych rokoch minulého storočia. Pôvodne šlo o komiksy alebo detské knižky, ktoré sa ale postupom rokov adaptovali do rôznych iných médií. Mnoho filmových či seriálových adaptácií vzniklo v priebehu rokov, no medzi najznámejšie patria azda dve hrané adaptácie z deväťdesiatych rokov. Tie musí poznať snáď každý.

tim burton rodina addamsovcov
Zdroj: geektyrant.com

Po dlhšej odmlke sme až v roku 2019 dostali novú adaptáciu, tentokrát animovanú v podobe celovečerného filmu. Rozprávka Rodina Addamsovcov mala pomerne úspech, hlavne preto, že 28. októbra 2021 u nás v kinách vyjde jej pokračovanie s nie príliš originálnym názvom Rodina Addamsovcov 2. V nej by sa mali Addamsovci vybrať na dovolenku, na ktorej by utužovali rodinné vzťahy.

Kto každý je členom rodiny?

Rokmi sa členovia pridávali, no dalo by sa povedať, že základný počet členov rodiny sa zastavil na deviatke. Hlavou rodiny je Gomez Addams, milujúci otec a manžel, ktorý má gentlemanské maniere. Po boku má Morticiu Addams, rovnako krásnu ako chladnú manželku. Majú dve deti – čudáckeho Pugslyeho v pruhovanom tričku a tajomnú Wednesday s melancholickou povahou.

rodina addamsovcov 2
Zdroj: filmstories.co.uk

Rodinu taktiež dopĺňa stará mama Addamsová, ktorá  je veľmi šikovná v príprave elixírov a kúzelných lektvarov. Samotná domácnosť by ale neprežila, ak by nemali aj majordóma alebo správcu menom Lurch. Obrovský tichý chlapík sa stará o každodenný chod domácnosti a o to, aby všetko (ne)vyzeralo dobre. Vždy ale ocení pomocnú ruku. A to doslova.

Za člena rodiny sa totiž považuje aj Thing (v slovenčine Vec), ktorý je vlastne iba ruka. Nič viac, nič menej, no ide o odvážnu a nápomocnú chýbajúcu končatinu. Blízkym členom rodiny je aj strýko Fester, ktorý je menej elegantný ako jeho brat Gomez, no o to viac silný. A nakoniec, stálym, no len občas sa ukazujúcim členom rodiny je bratranec Itt, chlpatý tvor s obľubou v klobúkoch a okuliaroch.

Kvíz

Čo vravíte na dnešný halloweenský kvíz? Ktorý člen rodiny ste? Podeľte sa s výsledkom vášho kvízu s nami dole v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -