Filmy

Dozvedeli sme sa, prečo má Kylo Ren v traileri na The Last Jedi jazvu inde, ako v The Force Awakens!

To, že je ôsma epizóda Star Wars jedným z najočakávanejších filmov tohto roka, popierať určite nemôžme. Zatiaľ čo Rýchlo a Zbesilo 8 prekonal Star Wars v zárobkoch pri svojom debute, práve The Last Jedi sa bude snažiť ukradnúť si svoju pozíciu na tróne späť. Však len prednedávnom vyšiel prvý trailer, ktorý toho neukázal veľa a aj tak dokázal poblázniť celý svet. Strhli sa vlny nadšenia, občasného sklamania, teórii a podobne. Každý sa určite teší na návrat Luka Skywalkera, taktiež na trénujúcu Rey alebo Kylo Rena, ktorý si pôjde za svojou pomstou. Nepochybne zosílil aj on a pokúsi sa vrátiť Rey všetko, čo mu spôsobila.

Chyba alebo zámer?

Pokiaľ si dobre pamätáte, na konci The Force Awakens sa na Starkiller Base spustil súboj medzi Kylo Renom a Rey. Tá sa samozrejme z ničoho nič naučila používať lightsaber, a kvôli Renovej zúrivosti tento boj, dá sa tak povedať, vyhrala. Taktiež na mu nezabudla nechať pekný pozdrav, na ktorý Kylo tak skoro nezabudne. Pri súboji s lightsabermi mu zanechala jazvu, ktorá sa tiahne od čela, cez nos až po rameno. Hneď po tejto udalosti boli Rey a Kylo od seba oddelení, a tak sme ju mohli vidieť max na 2 sekundy.

Star Wars

Kylo Ren v The Force Awakens, Zdroj: gamezone.com

Avšak, pred nedávnom vyšiel prvý trailer na The Last Jedi, v ktorom sme mali možnosť sa na sekundičku pozrieť Renovi do tváre. Okrem zlosti a chtivosti po odplate vidíme na jeho tvári aj jazvu. Tá sa však nachádza na inom mieste, než v The Force Awakens. Toto samozrejme ihneď strhlo vlnu kritiky a teórii. Buď šlo o obrovskú chybu, alebo o Kylov flashback, kde dotyčnú veľkú jazvu ešte nemal. Vo Force Awakens však žiadnu cez oko taktiež nemal, a tak sa dostali fanúšici Star Wars do zmätkov.

Star Wars

Kylo jazva v traileri na The Last Jedi, Zdroj: facebook.com

Aká je teda pravda?

Režisér filmu robil na Twitteri QnA s fanúšikmi, ktorých naozaj zaujímalo prečo má Kylo inú jazvu. Opäť sa strhli teórie. Chyba? Flashback? Estetické dôvody? Našťastie, Rian Johnson nám odpovedal, a tak môžeme byť konečne pokojní.

Star Wars

Bližšie porovnanie, Zdroj: cinemablend.com

“Bolo to moje rozhodnutie trochu to upraviť, a bolo to moje oprávnenie. Naozaj to vyzeralo divne, keď mu to šlo cez celý chrbát nosa.” A takto teda znelo jeho vysvetlenie. Je to určite pravda, kedže v sedmičke sme jazvu videli 3 sekundy, ale v osmičke ju uvidíme celý film.

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Pokračovanie filmu Vlak do Pusanu dostáva oficiálny trailer. Vyzerá rovnako dobre ako jeho predchodca?

  Filmy

  Film Morbius nakoniec tento rok neuvidíme. Koľko musí upír počkať?

  Filmy

  Nový animovaný Mortal Kombat prichádza s prvou ukážkou. Zverejňuje aj dátum vydania

  Filmy

  Sony posúva všetky letné filmy na rok 2021. Na aké filmy si musíme počkať?

  Pridaj komentár