Dozvedeli sme sa, prečo má Kylo Ren v traileri na The Last Jedi jazvu inde, ako v The Force Awakens!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

To, že je ôsma epizóda Star Wars jedným z najočakávanejších filmov tohto roka, popierať určite nemôžme. Zatiaľ čo Rýchlo a Zbesilo 8 prekonal Star Wars v zárobkoch pri svojom debute, práve The Last Jedi sa bude snažiť ukradnúť si svoju pozíciu na tróne späť. Však len prednedávnom vyšiel prvý trailer, ktorý toho neukázal veľa a aj tak dokázal poblázniť celý svet. Strhli sa vlny nadšenia, občasného sklamania, teórii a podobne. Každý sa určite teší na návrat Luka Skywalkera, taktiež na trénujúcu Rey alebo Kylo Rena, ktorý si pôjde za svojou pomstou. Nepochybne zosílil aj on a pokúsi sa vrátiť Rey všetko, čo mu spôsobila.

Chyba alebo zámer?

Pokiaľ si dobre pamätáte, na konci The Force Awakens sa na Starkiller Base spustil súboj medzi Kylo Renom a Rey. Tá sa samozrejme z ničoho nič naučila používať lightsaber, a kvôli Renovej zúrivosti tento boj, dá sa tak povedať, vyhrala. Taktiež na mu nezabudla nechať pekný pozdrav, na ktorý Kylo tak skoro nezabudne. Pri súboji s lightsabermi mu zanechala jazvu, ktorá sa tiahne od čela, cez nos až po rameno. Hneď po tejto udalosti boli Rey a Kylo od seba oddelení, a tak sme ju mohli vidieť max na 2 sekundy.

Star Wars
Kylo Ren v The Force Awakens, Zdroj: gamezone.com

Avšak, pred nedávnom vyšiel prvý trailer na The Last Jedi, v ktorom sme mali možnosť sa na sekundičku pozrieť Renovi do tváre. Okrem zlosti a chtivosti po odplate vidíme na jeho tvári aj jazvu. Tá sa však nachádza na inom mieste, než v The Force Awakens. Toto samozrejme ihneď strhlo vlnu kritiky a teórii. Buď šlo o obrovskú chybu, alebo o Kylov flashback, kde dotyčnú veľkú jazvu ešte nemal. Vo Force Awakens však žiadnu cez oko taktiež nemal, a tak sa dostali fanúšici Star Wars do zmätkov.

Star Wars
Kylo jazva v traileri na The Last Jedi, Zdroj: facebook.com

Aká je teda pravda?

Režisér filmu robil na Twitteri QnA s fanúšikmi, ktorých naozaj zaujímalo prečo má Kylo inú jazvu. Opäť sa strhli teórie. Chyba? Flashback? Estetické dôvody? Našťastie, Rian Johnson nám odpovedal, a tak môžeme byť konečne pokojní.

Star Wars
Bližšie porovnanie, Zdroj: cinemablend.com

„Bolo to moje rozhodnutie trochu to upraviť, a bolo to moje oprávnenie. Naozaj to vyzeralo divne, keď mu to šlo cez celý chrbát nosa.“ A takto teda znelo jeho vysvetlenie. Je to určite pravda, kedže v sedmičke sme jazvu videli 3 sekundy, ale v osmičke ju uvidíme celý film.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -