Vymazaná scéna mení pohľad na postavu Kyla Rena. Prečo bolo mučenie Chewbaccu vystrihnuté?

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Postava Kyla Rena nám dala v poslednej Star Wars trilógii naozaj zabrať. Z urazeného syna hľadajúceho útechu v temnote sa stala obeť nespravodlivého konania a klasický romantický hrdina. Ľudia v závere šaleli, dokonca sa zabudlo aj na osudovú scénu Hana Sola.

Kylo Ren a jeho emocionálna vymazaná scéna

Tri mesiace po premiére filmu Star Wars: Vzostup Skywalkera bolo publikované aj knižné rozšírené vydanie. V ňom sme mohli nájsť exkluzívne scény, ktoré ponúkajú nový pohľad na isté udalosti. Jedna z týchto scén sa odohráva aj medzi Kylo Renom a Chewbaccom.

Chewbacca
Zdroj: starwars.com

Ak si dobre pamätáte, Chewbacca bol zajatý počas misie na planéte Pasaana. Prvý rád odviedol Chewieho na Renovu loď, kde bol aj uväznený. Kylo Ren ho následne prišiel navštíviť s cieľom vypočúvania, čo sa ale zvrtlo v nepríjemnú situáciu. Kylo využil na získanie informácií podobnú techniku, ako pri vypočúvaní Poea Damerona v prvom filme Star Wars: Sila sa prebúdza. Pomocou sily dokázal nahliadnuť do mysle svojho väzňa, pričom získal všetky potrebné detaily.

Našťastie, spútaný wookie bol na Renove kruté praktiky už dávno pripravený. A tak v momente, ako Kylo nahliadol Chewiemu do mysle, mal mladý vrchný veliteľ možnosť vidieť všetky spomienky, ktoré sa týkali jeho detstva s Chewbaccom a Hanom Solom.

Kylo Ren vymazaná scéna
Zdroj: thathashtagshow.com

Chewbacca na svadbe Hana Sola. Chewie nosiaci malého Bena Sola v náručí. Chewie učiaci Bena ako správne bojovať. A všetky ďalšie šťastné spomienky z čias predtým, než sa z mladého Bena Sola stal pomstychtivý Kylo Ren. Tieto krátke vízie šťastia boli v tom momente pre Renovu silu zničujúce, keďže temná strana prežíva na strachu a nenávisti.

Je viac než jasné, že by si fanúšikovia Chewbaccu pri tejto scéne v kinách poplakali. Vidieť živého a šťastného Hana Sola by sa vyrovnalo pocitu ostrého noža v srdci. Prečo sa nakoniec tvorcovia rozhodli tento moment z finálnej filmovej verzie vynechať, aj keď bol pôvodne natočený?

Zlo scény bolo cítiť aj počas natáčania

O vzniknutej scéne sme sa dozvedeli nedávno od fínskeho herca Joonas Suotamo, ktorý sa zhostil úlohy chlpatého wookieho. Vo svojej novej knihe Roar! – My Life as a Wookiee (anglický preklad z fínčiny) sa rozpísal o tom, ako natáčanie takejto scény prebiehalo.

Suotamo sa vyjadril, že atmosféra danej scény bola veľmi intenzívna a ťažká na psychiku nie len jeho, ale aj Adama Drivera, ktorý sa snažil zotrvať v úlohe Rena aj mimo kamier. Herec sa vraj počas prestávok s nikým nerozprával, aj keď všetci z obsadenia boli veľkými priateľmi. Svoju úlohu zobral naozaj seriózne a preniesol to aj do mučiacej scény. Suotamo priznal, že bol v istom momente mierne vydesený z Driverovho presvedčivého hrania.

Kylo Ren Chewbacca vymazaná scéna
Zdroj: thathashtagshow.com

Ak bola scéna tak dokonalé interpretovaná, prečo sa ju nakoniec rozhodli vystrihnúť? Aj na toto má predstaviteľ Chewbaccu odpoveď. Scéna by bola vraj príliš temná pre film, v ktorom sa Kylo Ren má postupne obrátiť na svetlú stranu sily.

Žiaľ, scéna asi nikdy nespatrí svetlo sveta. Diváci by už Rena viacej nepovažovali za vhodného kandidáta na vykúpenie, ak by sa im naskytol pohľad na bezmocného Chewbaccu. Jediné zábery, ktoré nám boli poskytnuté, sú koncepčné ilustrácie z knihy The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker, ktoré nájdete v článku.

Myslíte si, že by vymazaná scéna zmenila cestu, ktorou sa Kylo Ren uberal? Vaše postrehy a názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -