Cesta La La Landu pokračuje. Muzikál sa dočká adaptácie pre divadelné dosky na Broadway

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Muzikál La La Land mieri z Los Angeles na divadelné dosky Broadway v New Yorku. Režisér Damien Chazelle priniesol v roku 2016 nádherný príbeh o dvojici milencov, ktorí si idú za svojimi snami v LA. Film „takmer“ získal Oscara v hlavnej kategórii, no všetci si dobre spomíname na fiasko s vymenenými obálkami. Cena tak poputovala dráme Moonlight. Aj napriek tomu získal šesť ďalších zlatých sošiek vrátane najlepšej hudby od geniálneho Justina Hurwitza. Práve jeho melódie budeme počuť v divadelnej adaptácii.

La La Land mieri na Broadway

Začiatkom tohto týždňa o tom informovalo štúdio Lionsgate a producent Marc Platt. Divadelnú hru dostal na starosť Bartlett Sher, držiteľ ocenenia Tony Award za obnovenie muzikálu South Pacific na Broadway v roku 2008. Perá scenáristov držia Ayad Akhtar (divadelná hra Disgraced) a Matthew Decker. Okrem Justina Hurwitza sa vráti aj duo textárov Benj Pasek a Justin Paul, ktorí za skladbu „City of Stars“ z pôvodného filmu získali Oscara.

Najlepší film: La La Land; Zdroj: indiewire.com
Zdroj: indiewire.com

Som nadšený, že som sa opäť stretol s Lionsgate a neuveriteľným tímom, ktorý stojí za La La Landom, aby sme adaptovali film pre divadelnú scénu na Broadwayi, ďalšiu vzrušujúcu kapitolu v jeho vývoji,“ tvrdí producent Platt. Zatiaľ nie je zrejmé, aké mená stvárnia Sebastiana a Miu. Fanúšikovia však dúfajú v to, že sa pre špeciálne premietanie vrátia Ryan Gosling a Emma Stone. Dátum príchodu inscenácie na divadelné dosky zatiaľ nepoznáme.

Zdroj: people.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -