Prečo má Elsa magické schopnosti a ako jej pomôže Anna? Ľadové kráľovstvo 2 už čoskoro odpovedá vaše otázky

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ľadové kráľovstvo 2

Po obrovskom úspechu obľúbeného animovaného filmu z roku 2013 sa už čoskoro dostane do kín jeho pokračovanie. Disney nám už 21. novembra prinesie Ľadové kráľovstvo 2 (Frozen 2), v ktorom sa vrátime do Arendelle. Opäť sa stretneme s dvoma sestrami – dievčatami, z ktorých sa už stali mladé ženy.

Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo.

Zdroj: retrosport.sk

Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elsa obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné…

Tvorcovia približujú príbeh nového animovaného filmu

Kráčať do neznáma, a to aj pre silnú kráľovnú akou je Elsa, si vyžaduje množstvo odvahy, vášne, predstavivosti – a nezaškodí ani trochu mágie. Ešte pred začiatkom jej magickej cesty sa však režiséri Chris Buck, Jennifer Lee a producent Peter Del Vecho vydali na vlastnú cestu po neuveriteľnom úspechu filmu Ľadové kráľovstvo z roku 2013, v ktorom sme spoznali pár sympatických sestier, šarmantného muža a nezabudnuteľného snehuliaka (ktorý miluje objatia).

“Uvedomili sme si, že sú v nás nezodpovedané otázky,” hovorí režisérka Lee. “Zaujímali sme sa o to, čo Anna spraví potom, čo sa jej podarí získať všetko čo kedy chcela. Vo vzduchu podľa nás ešte visel otázky ohľadom ich rodičov a toho, kam mala namierené ich loď než sa potopila. A tá najväčšia otázka: Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami?

Producent Del Vecho po premiére originálneho príbehu taktiež pociťoval, že ešte v sebe ukrýva potenciál: “Na tých postavách bolo niečo, čo nás stále zaujímalo. Chceli sme vedieť viac – mali sme pocit, že ich príbeh pokračuje.

“Svet sa pre tie postavy ešte len otvoril,” hovorí režisér Buck. “V Ľadovom kráľovstve sa snažili prísť na to, kým sú. Teraz je to však ako keby zmaturovali. Ich životy sa dávajú dokopy. Chceli sme zistiť, čo to pre každého z nich znamená.”

Buckova kolegyňa Lee ešte dodáva, že ak bolo Ľadové kráľovstvo šťastný koniec príbehu, Ľadové kráľovstvo 2 je deň po šťastnom konci príbehu. Život sa stavia do cesty. Komplikuje to. Je to o tom, ako sa naučiť bojovať za svoje miesto vo svete, robiť to, čo je správne, spolu so všetkými dospeláckymi činnosťami. Je tu stále zábava a humor, no je to hlboko emotívny príbeh o hľadaní toho, kým sa máme stať.”

Bol film Ľadové kráľovstvo vytvorený iba aby zakryl temnú pravdu?
Zdroj: thelist.com

Črepiny minulosti

“Elsa cíti, že ju niečo volá,” dodáva Lee.
“Snaží sa tomu odolať, no volanie neustupuje. Ukazuje jej črepiny minulosti. Sľubuje odpovede na otázky ohľadom toho, prečo je taká, aká je, takže ju láka nájsť vypočuť to volanie.”

Keď už je reč o minulosti, ktorú budú sestry Anna a Elsa v novom príbehu hľadať, stojí za to spomenúť fantastický úspech originálneho filmu.

Ľadové kráľovstvo si po premiére v roku 2013 získalo titul najlepšie zarábajúceho animovaného filmu v histórii. Film tiež získal dve Ceny Akadémie – jedného Oscara získal v kategórii “Najlepší animovaný film”, druhého v kategórii “Najlepšia originálna pieseň”. Dnes už ikonické Let It Go od hudobníkov Kristen Anderson-Lopezovej a Roberta Lopeza je symbolom Ľadového kráľovstva, pričom tvorcovia na kvalitnej hudbe budujú aj naďalej.

Prvé reakcie

“Neverím tomu, že to vravím, ale Ľadové kráľovstvo 2 je lepšie ako jeho predchodca. Temnejší, o trochu dospelejší, no stále rodinný film. Piesne sú, verte či nie, ešte chytľavejšie, takže si dávajte pozor. CHOĎTE NAŇHO DO KINA!“
– Skyler Shuler

“Veľmi, veľmi sa mi páčilo Ľadové kráľovstvo 2. Film, ktorý sa ani nesnaží mať tradičného zloducha, ale miesto toho skúma strach ľudí a skupín ľudí, s ktorými ste sa doteraz nestretli. A to, čo sa stane neskôr, kedy zistíte svoju vlastnú tragickú pravdu.”
– Mike Ryan

“Ľadové kráľovstvo 2 je ohromujúco nádherné, opiera sa viac o hľadanie sily vo svojich postavách. Plakala som aspoň 3-krát. Od príbehu až po posledné vlákno šiat Elsy, tá vložená starostlivosť a láska je vidieť. A, dobré správy, každý z ‚tímu Elsa‘ tentokrát dostane aspoň jedno sólo.”
– Alisha Grauso

Animovaný film Ľadové kráľovstvo sa už 21. novembra dostane aj do vášho kina vďaka distribučnej spoločnosti Saturn Entertainment.

Zdroj: saturn.sk, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -