Podarilo sa Else zopakovať čaro prvej časti? | Ľadové kráľovstvo 2 RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Michael Jackson chcel hrať v prvom X-Men filme. Neuveríte, ktorého mutanta chcel stvárniť

Niet pochýb o tom, že filmová séria X-Men postavila základy, vďaka ktorým je dnes žáner superhrdinských filmov tak populárnym. Film X-Men z roku 2000...

Vďaka čomu boli tieto prerábky lepšie ako originál? 10 najlepších zmien v remakoch filmov

Zmeny v remakoch môžu zlepšiť film To, že niečo upravia pri prerábke filmu, nemusí byť na škodu. Práve naopak, niekedy to môže priniesť oveľa hodnotnejšie...

Niektoré filmy uvidíme online len 17 dní po premiére v kinách. Ako koronavírus mení filmový priemysel?

Už s príchodom celosvetovej pandémie koronavírusu bolo isté, že navždy zmení filmový priemysel. Kinosály boli zatvorené a produkcie hollywoodskych veľkofilmov boli pozastavené. V Spojených...

Captain Marvel 2 bude menším Avengers filmom. Svoj MCU debut v ňom zažije aj táto komiksová postava

Najnovšie informácie nám prezrádzajú, že nadchádzajúci MCU film Captain Marvel 2 bude menším Avengers zážitkom, v ktorom sa predstaví nová komiksová postava. Tentokrát si...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ľadové kráľovstvo 2 RECENZIA – V roku 2013 svet zasiahla animovaná rozprávka Ľadové kráľovstvo, ktorá sa stala okamžitým hitom. Štúdio Disney vytvorilo instantnú klasiku, ktorú si zamilovalo väčšina detí spolu s rodičmi. Postavy ako Elsa, Anna, Olaf či Kristoff a Sven sa začali objavovať na tričkách, peračníkoch, školských taškách a veru, niet sa čomu čudovať.

Tak čarovný príbeh sme už dlho nevideli a práve preto sme sa čudovali, že si štúdio dalo tak načas s výrobou pokračovania. Prvá časť im predsa do kasy priniesla neuveriteľných 1,276 miliárd amerických dolárov, čo je na animovanú rozprávku naozaj horibilná suma. No tento november sme sa dočkali, film Ľadové kráľovstvo 2 je konečne tu.

Ľadové kráľovstvo 2 RECENZIA

Pokračovanie nás opäť zaviedlo do kráľovstva Arendelle, v ktorom sú princezná Anna a kráľovná Elsa konečne spolu a v bezpečí. Na samotnom začiatku sa na chvíľu vrátime do čias, kedy boli naše obľúbené sestry ešte malými dievčatkami. Film Ľadové kráľovstvo 2 nás tak zasvätil do minulosti kráľovstva Arendelle, ktorá nebola vždy tak svetlá.

Ľadové kráľovstvo 2 recenzia
Zdroj: hollywoodreporter.com

Dozvedáme sa viac o mytológii tohto nádherného miesta, ktoré musia Elsa, Anna, Olaf, Kristoff a Sven zachrániť. Elsu totiž začne mysteriózny hlas volať do začarovaného lesa, ktorý je úzko spojený s minulosťou dvoch sestier.

Hneď od prvej minúty filmu vás uchváti nádherná animácia, ktorá sa nachádza na vrchole potravinového reťazca medzi animovanými filmami. Je naozaj vidieť, že technológie za tých šesť rokov pokročili veľkým krokom vpred. Vyobrazenie kráľovstva počas oranžovej jesene je len začiatkom toho, čo film ponúka po vizuálnej stránke.

Veľký rozdiel je vidieť na samotných postavách, ktoré sú ešte reálnejšie. Štúdio Disney by sa predsa po tejto stránke nemohlo nechať zahanbiť, a tak sme si užili krásne, takmer dvojhodinové umelecké dielo. Presnejšia dĺžka filmu je 1 hodina a 43 minút, čo je o niečo kratšie ako jednotka.

Ľadové kráľovstvo 2 recenzia
Zdroj: vox.com

Olaf si ukradol pozornosť na seba

Ako sa dalo očakávať, snehuliak Olaf si na seba znovu ukradol všetku pozornosť. Práve on je tým dôvodom, prečo sa na filme nasmejú všetky generácie. Okrem humoru je však veľmi dôležitou postavou, ktorá väčším menším deťom odovzdáva určitý odkaz. Tých najmenších detí sa to síce netýka, no Olaf si počas filmu prechádza akousi krízou.

Nahlas rozmýšľa nad dospelosťou a tým, že mu v dospelosti bude dávať všetko význam. Rozoberá lásku a zmysel života, pričom to nemá žiaden priamy dopad na príbeh filmu. Tieto odkazy dávkuje prostredníctvom piesní, ktoré sú ďalšou samostatnou témou.

Pripravte sa na “muzikál” plný úžasných piesní. Ja sám som mal v hlave ešte pár hodín po návšteve kina zaseknuté nákazlivé melódie. Síce sme sa už nedočkali takého hitu, akým bol Let It Go, ale vtedy išlo o naozaj ojedinelú záležitosť. Je jasné, že na Slovensku si tento film užijete s dabingom.

Ľadové kráľovstvo 2 recenzia
Zdroj: nationalreview.com

Ten bol samozrejme úplne bezchybný, čo potvrdili práve krásne prespievané skladby. Započuť sme mohli Andreu Somorovskú ako Elsu, Luciu Bugalovú ako Annu, Mariána Labudu ako Olafa a Juraja Kemku ako Kristoffa. Pre milovníkov originálneho znenia je film dostupný aj s titulkami.

Príbeh sa tentokrát zameral na trochu temnejšiu, možno až politickejšiu zápletku. Zároveň sa Elsa dozvedá pravdu o svojich rodičoch a minulosti, čo do príbehu prináša menší zmätok v spojitostiach s prvým filmom. Dôležité je ale oko dieťaťa, ktoré si pokračovanie nepochybne užije.

Už pri prvom filme sme predsa zistili, že Ľadové kráľovstvo je vhodné pre všetky generácie. Len sa treba pripraviť na to, že naozaj ide o dospelejší a temnejší film v porovnaní s jednotkou. Už nejde o tak jednoduchý príbeh s jasným a nádherným odkazom, no všetko ostatné je perfektné.

Ľadové kráľovstvo 2 recenzia
Zdroj: bostonglobe.com

Zhrnutie

Určite si treba uvedomiť, že Ľadové kráľovstvo z roku 2013 nastavilo latku až príliš vysoko. S tým samozrejme prichádzajú aj vysoké očakávania, ktoré sa pokračovaniu do veľkej časti podarilo naplniť. Presne takéto pokračovanie si tento film zaslúžil a pri animácii, dabingu či piesňach mu naozaj nemáme čo vytknúť.

Jediným problémom je občas mätúci príbeh, ktorý zatienil ostatné aspekty snímky vrátane jej odkazu. O nás si rozprávka Ľadové kráľovstvo 2 odnáša hodnotenie 7,5/10 a pokiaľ sa vašim deťom páčila prvá časť, tak neexistuje jediný dôvod prečo si neísť užiť aj dvojku.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Tvorca rozprávky Toy Story 3 prináša prekvapivú informáciu, ktorá vám zničí detstvo

Režisér Toy Story 3 prináša nové informácie Režisér Toy Story 3 prezradil zaujímavú a zdrvujúcu informáciu. Naše bezstarostné detstvo sa tak razom mení na hororové...

Štatistiky Ghost of Tsushima sú prinajmenšom pozoruhodné. Čo všetko hráči dokázali?

Miliónové predaje a výborné recenzie Sucker Punch Productions malo pred sebou neľahkú úlohu. Dôstojne zavŕšiť terajšiu generáciu konzol PlayStation a súčasne priniesť kvalitnú hru, ktorá...

Facebook chce konkurovať už aj YouTube. Akú funkciu pridali?

Facebook chce konkurovať YouTube Facebook, zrejme najznámejšia a najpoužívanejšia sociálnejšia sieť, si trúfa už na službu ako je YouTube. Najväčšia databáza videí, predovšetkým hudobných, zďaleka...

Ďalšie z tajomstiev bolo odhalené. Počasie v Ghost of Tsushima sa prispôsobuje vášmu hernému štýlu

Herné tajnosti Nejedná sa o nezvyčajnú situáciu. Autori spravidla ukrývajú vo svojich tituloch rôzne tajné predmety, odkazy na iné projekty, či rovno skryté mechaniky, o...

UFC 4 predstavuje v novej ukážke kariérny režim. Do klietky sa vrátime už tento mesiac

Ďalší ročník surového športu Virtuálne spracovanie UFC nepatrí k stáliciam štúdia EA, avšak objavuje sa pravidelne s dvojročnou prestávkou. Aktuálne UFC 4 je za rohom...