Podarilo sa Else zopakovať čaro prvej časti? | Ľadové kráľovstvo 2 RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórieVideli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...

Chris Evans ešte nepovedal svoje posledné zbohom ako Captain America. Vráti sa v budúcom MCU projekte?

Captain America chystá návrat do MCU Server Deadline exkluzívne informoval o tom, že herec Chris Evans chystá návrat ako Captain America do budúceho MCU projektu....

Oficiálny trailer k dráme Cherry od Apple TV+ odhaľuje sériu zlých a náročných životných rozhodnutí

Oficiálny trailer k originálnemu filmu Cherry od Apple TV+ je konečne tu. Novinka s hodnotením R od vizionárskych bratov Russovcov (Avengers: Infinity War, Endgame)...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ľadové kráľovstvo 2 RECENZIA – V roku 2013 svet zasiahla animovaná rozprávka Ľadové kráľovstvo, ktorá sa stala okamžitým hitom. Štúdio Disney vytvorilo instantnú klasiku, ktorú si zamilovalo väčšina detí spolu s rodičmi. Postavy ako Elsa, Anna, Olaf či Kristoff a Sven sa začali objavovať na tričkách, peračníkoch, školských taškách a veru, niet sa čomu čudovať.

Tak čarovný príbeh sme už dlho nevideli a práve preto sme sa čudovali, že si štúdio dalo tak načas s výrobou pokračovania. Prvá časť im predsa do kasy priniesla neuveriteľných 1,276 miliárd amerických dolárov, čo je na animovanú rozprávku naozaj horibilná suma. No tento november sme sa dočkali, film Ľadové kráľovstvo 2 je konečne tu.

Ľadové kráľovstvo 2 RECENZIA

Pokračovanie nás opäť zaviedlo do kráľovstva Arendelle, v ktorom sú princezná Anna a kráľovná Elsa konečne spolu a v bezpečí. Na samotnom začiatku sa na chvíľu vrátime do čias, kedy boli naše obľúbené sestry ešte malými dievčatkami. Film Ľadové kráľovstvo 2 nás tak zasvätil do minulosti kráľovstva Arendelle, ktorá nebola vždy tak svetlá.

Ľadové kráľovstvo 2 recenzia
Zdroj: hollywoodreporter.com

Dozvedáme sa viac o mytológii tohto nádherného miesta, ktoré musia Elsa, Anna, Olaf, Kristoff a Sven zachrániť. Elsu totiž začne mysteriózny hlas volať do začarovaného lesa, ktorý je úzko spojený s minulosťou dvoch sestier.

Hneď od prvej minúty filmu vás uchváti nádherná animácia, ktorá sa nachádza na vrchole potravinového reťazca medzi animovanými filmami. Je naozaj vidieť, že technológie za tých šesť rokov pokročili veľkým krokom vpred. Vyobrazenie kráľovstva počas oranžovej jesene je len začiatkom toho, čo film ponúka po vizuálnej stránke.

Veľký rozdiel je vidieť na samotných postavách, ktoré sú ešte reálnejšie. Štúdio Disney by sa predsa po tejto stránke nemohlo nechať zahanbiť, a tak sme si užili krásne, takmer dvojhodinové umelecké dielo. Presnejšia dĺžka filmu je 1 hodina a 43 minút, čo je o niečo kratšie ako jednotka.

Ľadové kráľovstvo 2 recenzia
Zdroj: vox.com

Olaf si ukradol pozornosť na seba

Ako sa dalo očakávať, snehuliak Olaf si na seba znovu ukradol všetku pozornosť. Práve on je tým dôvodom, prečo sa na filme nasmejú všetky generácie. Okrem humoru je však veľmi dôležitou postavou, ktorá väčším menším deťom odovzdáva určitý odkaz. Tých najmenších detí sa to síce netýka, no Olaf si počas filmu prechádza akousi krízou.

Nahlas rozmýšľa nad dospelosťou a tým, že mu v dospelosti bude dávať všetko význam. Rozoberá lásku a zmysel života, pričom to nemá žiaden priamy dopad na príbeh filmu. Tieto odkazy dávkuje prostredníctvom piesní, ktoré sú ďalšou samostatnou témou.

Pripravte sa na “muzikál” plný úžasných piesní. Ja sám som mal v hlave ešte pár hodín po návšteve kina zaseknuté nákazlivé melódie. Síce sme sa už nedočkali takého hitu, akým bol Let It Go, ale vtedy išlo o naozaj ojedinelú záležitosť. Je jasné, že na Slovensku si tento film užijete s dabingom.

Ľadové kráľovstvo 2 recenzia
Zdroj: nationalreview.com

Ten bol samozrejme úplne bezchybný, čo potvrdili práve krásne prespievané skladby. Započuť sme mohli Andreu Somorovskú ako Elsu, Luciu Bugalovú ako Annu, Mariána Labudu ako Olafa a Juraja Kemku ako Kristoffa. Pre milovníkov originálneho znenia je film dostupný aj s titulkami.

Príbeh sa tentokrát zameral na trochu temnejšiu, možno až politickejšiu zápletku. Zároveň sa Elsa dozvedá pravdu o svojich rodičoch a minulosti, čo do príbehu prináša menší zmätok v spojitostiach s prvým filmom. Dôležité je ale oko dieťaťa, ktoré si pokračovanie nepochybne užije.

Už pri prvom filme sme predsa zistili, že Ľadové kráľovstvo je vhodné pre všetky generácie. Len sa treba pripraviť na to, že naozaj ide o dospelejší a temnejší film v porovnaní s jednotkou. Už nejde o tak jednoduchý príbeh s jasným a nádherným odkazom, no všetko ostatné je perfektné.

Ľadové kráľovstvo 2 recenzia
Zdroj: bostonglobe.com

Zhrnutie

Určite si treba uvedomiť, že Ľadové kráľovstvo z roku 2013 nastavilo latku až príliš vysoko. S tým samozrejme prichádzajú aj vysoké očakávania, ktoré sa pokračovaniu do veľkej časti podarilo naplniť. Presne takéto pokračovanie si tento film zaslúžil a pri animácii, dabingu či piesňach mu naozaj nemáme čo vytknúť.

Jediným problémom je občas mätúci príbeh, ktorý zatienil ostatné aspekty snímky vrátane jej odkazu. O nás si rozprávka Ľadové kráľovstvo 2 odnáša hodnotenie 7,5/10 a pokiaľ sa vašim deťom páčila prvá časť, tak neexistuje jediný dôvod prečo si neísť užiť aj dvojku.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Hitman 3 odhaľuje šesť lokácií a launch trailer. V úlohe Agenta 47 navštívime Dubaj, Berlín či Karpaty

Hra Hitman 3 prináša launch trailer Agent 47 sa vracia do služby. Hra Hitman 3 od dánskych vývojárov z IO Interactive vychádza už o dva...

4-hodinový film alebo miniséria? Zack Snyder potvrdil spôsob vydania jeho Justice League

4-hodinový film alebo miniséria? Režisérsky zostrih filmu Justice League od Zacka Snydera je doslova za dverami. Špecifický dátum vydania zatiaľ odhalený nebol, no jeho príchod...

Pozrite si nové zábery z filmov Godzilla vs. Kong, Space Jam 2, Mortal Kombat a ďalších

30-sekundová ukážka na streamovaciu službu HBO Max odhaľuje nové zábery z ich tohtoročnej ponuky filmov. Všetkých 17 celovečerných filmov od Warner Bros. uvidíme na...

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...

Godzilla a Kong sa proti sebe postavia omnoho skôr, ako sa očakávalo (áno, aj na HBO Max)

Premiéra Godzilla vs Kong S dohodou medzi štúdiom Warner Bros. a streamovacou službou HBO Max neboli ani zďaleka spokojní všetci. Ich 17 tohtoročných filmov má...